THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Rodinný dom s jedinečnou fasádou z reliéfnych smrekových biodosiek

Zverejnené: 17. 5. 2023

Rodinný dom stojí na okraji mesta v lokalite rozvojového územia. Raz v budúcnosti bude obostúpený blízkymi susedmi. preto je tvorený dvoma hmotami zvierajúcimi malý dvor, priestor, do ktorého sa dom otvára presklenými posuvnými stenami.

Vytvára sa tak vonkajší záliv súkromia skrytý pred zrakmi okoloidúcich. Hmoty domu sú na úrovni 1.NP spojené pásom fasády tak, aby vytváral dojem jednotného štvorcového pôdorysu.

Fasádu tvoria panely zo smrekových biodosiek. panely boli CNC strojom vyzdobené reliéfom v miestach plnej fasády, resp. perforáciou posuvných panelov pred oknami domu. vo väčšej z hmôt domu sa nachádza veľký, do krovu otvorený, priestor kuchyne, jedálne a obývacej izby.

Spojitý priestor je priečne delený kuchynským ostrovčekom, jedálenským stolom a knižnicou s krbovými kachľami. V menšej z hmôt sa skrýva spálňa so šatňou a dve detské izby s priestrannými spacími poschodiami. v spojovacom krčku s plochou zelenou strechou je kúpeľňa domu. v izbách je nalepená masívna dubová podlaha.

Vo zvyšku domu potom nášľapnú vrstvu tvorí zelenkavé, brúsené a leštené Cemflow, ktoré je vyhrievané teplovodným podlahovým vykurovaním. interiér domu je prestúpený zelenou farbou krídiel dverí, dvierok kuchyne a všadeprítomných rastlín. Okrem rastlín v dome býva štvorčlenná rodina a dve mačky.

Adresa: Humpolec, Česká republika
Projekt: 2020
Realizácia: 2021
Úžitková plocha: 150 m²
Zastavaná plocha: 205 m²
Plocha pozemku: 860 m²
Obostavaný priestor: 763 m³

Zdroj:
https://www.archiweb.cz/b/rodinny-dum-u-humpolce

Čítajte tiež:

Autor: Matěj Petránek
Foto: Lukáš Žentel

Tématické odbory

reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama