Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Rodinný dom s jedinečnou fasádou z reliéfnych smrekových biodosiek

Zverejnené: 17. 5. 2023

Rodinný dom stojí na okraji mesta v lokalite rozvojového územia. Raz v budúcnosti bude obostúpený blízkymi susedmi. preto je tvorený dvoma hmotami zvierajúcimi malý dvor, priestor, do ktorého sa dom otvára presklenými posuvnými stenami.

Vytvára sa tak vonkajší záliv súkromia skrytý pred zrakmi okoloidúcich. Hmoty domu sú na úrovni 1.NP spojené pásom fasády tak, aby vytváral dojem jednotného štvorcového pôdorysu.

Fasádu tvoria panely zo smrekových biodosiek. panely boli CNC strojom vyzdobené reliéfom v miestach plnej fasády, resp. perforáciou posuvných panelov pred oknami domu. vo väčšej z hmôt domu sa nachádza veľký, do krovu otvorený, priestor kuchyne, jedálne a obývacej izby.

Spojitý priestor je priečne delený kuchynským ostrovčekom, jedálenským stolom a knižnicou s krbovými kachľami. V menšej z hmôt sa skrýva spálňa so šatňou a dve detské izby s priestrannými spacími poschodiami. v spojovacom krčku s plochou zelenou strechou je kúpeľňa domu. v izbách je nalepená masívna dubová podlaha.

Vo zvyšku domu potom nášľapnú vrstvu tvorí zelenkavé, brúsené a leštené Cemflow, ktoré je vyhrievané teplovodným podlahovým vykurovaním. interiér domu je prestúpený zelenou farbou krídiel dverí, dvierok kuchyne a všadeprítomných rastlín. Okrem rastlín v dome býva štvorčlenná rodina a dve mačky.

Adresa: Humpolec, Česká republika
Projekt: 2020
Realizácia: 2021
Úžitková plocha: 150 m²
Zastavaná plocha: 205 m²
Plocha pozemku: 860 m²
Obostavaný priestor: 763 m³

Zdroj:
https://www.archiweb.cz/b/rodinny-dum-u-humpolce

Čítajte tiež:

Autor: Matěj Petránek
Foto: Lukáš Žentel

Tématické odbory

reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama