Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 24.9.

Rodinný dom s jedinečnou fasádou z reliéfnych smrekových biodosiek

Zverejnené: 17. 5. 2023

Rodinný dom stojí na okraji mesta v lokalite rozvojového územia. Raz v budúcnosti bude obostúpený blízkymi susedmi. preto je tvorený dvoma hmotami zvierajúcimi malý dvor, priestor, do ktorého sa dom otvára presklenými posuvnými stenami.

Vytvára sa tak vonkajší záliv súkromia skrytý pred zrakmi okoloidúcich. Hmoty domu sú na úrovni 1.NP spojené pásom fasády tak, aby vytváral dojem jednotného štvorcového pôdorysu.

Fasádu tvoria panely zo smrekových biodosiek. panely boli CNC strojom vyzdobené reliéfom v miestach plnej fasády, resp. perforáciou posuvných panelov pred oknami domu. vo väčšej z hmôt domu sa nachádza veľký, do krovu otvorený, priestor kuchyne, jedálne a obývacej izby.

Spojitý priestor je priečne delený kuchynským ostrovčekom, jedálenským stolom a knižnicou s krbovými kachľami. V menšej z hmôt sa skrýva spálňa so šatňou a dve detské izby s priestrannými spacími poschodiami. v spojovacom krčku s plochou zelenou strechou je kúpeľňa domu. v izbách je nalepená masívna dubová podlaha.

Vo zvyšku domu potom nášľapnú vrstvu tvorí zelenkavé, brúsené a leštené Cemflow, ktoré je vyhrievané teplovodným podlahovým vykurovaním. interiér domu je prestúpený zelenou farbou krídiel dverí, dvierok kuchyne a všadeprítomných rastlín. Okrem rastlín v dome býva štvorčlenná rodina a dve mačky.

Adresa: Humpolec, Česká republika
Projekt: 2020
Realizácia: 2021
Úžitková plocha: 150 m²
Zastavaná plocha: 205 m²
Plocha pozemku: 860 m²
Obostavaný priestor: 763 m³

Zdroj:
https://www.archiweb.cz/b/rodinny-dum-u-humpolce

Čítajte tiež:

Autor: Matěj Petránek
Foto: Lukáš Žentel

Tématické odbory

reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama