YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 25.1.

Rúcame rekordy. Hrubá stavba za 24 hodín, dom do šiestich týždňov

Zverejnené: 16. 6. 2014

Spoločnosť Xella CZ, výrobca pórobetónu Ytong, sa minulý rok, 5. novembra 2013, zapísala do pomyselnej knihy výnimočných stavebných výkonov, ak nie rekordov. Toho dňa totiž, v spolupráci so stavebnou firmou DK1, dokončila stavbu rodinného domu o rozlohe takmer 144 m 2 vrátane prístrešku a terasy. Hrubá stavba bola postavená len za 24 hodín a len 30 pracovných dní, do už spomenutého 5. novembra, stačilo na to, aby bola odovzdaná k nasťahovaniu.

Stavba z tvárnic Ytong je rýchla a presná, čo šetrí peniaze aj čas. Náklady na hrubú stavbu síce tvoria iba cca 9 % hodnoty domu, ale použitý materiál výrazne ovplyvňuje jeho prevádzku. Kvalitné obvodové murivo je preto základom pre úsporné domy. Tvárnice dýchajú a výborne izolujú, takže prispievajú k úspore nákladov na vykurovanie," vysvetlil Ing. Daniel Kozel, majiteľ firmy DK1. Pórobetónové tvárnice je možné jednoducho opracovať či krátiť; umiestnenie dverí a okien sa nemusí prispôsobovať rozmerom tvárnic. Murivo je masívne a zabezpečí tak stavbe dlhú životnosť.

Harmonogram pre dokončenie stavby sa spoločnosti DK1 podarilo dodržať, najviac ich zdržali objednávky materiálov pre vnútorné vybavenie. Hrubú stavbu tak behom mesiaca doplnili vnútorné priečky, elektrické podlahové kúrenie, obklady a fasáda.

Počasie nám prialo a tak sme všetko stihli za 30 pracovných dní. Pokiaľ sa do podobnej stavby chcete pustiť tiež, je lepšie si nechať rezervu pre oneskorenie sa v dodávkach materiálov, nepriazeň počasia alebo iné oneskorenia," dodal Ing. Kozel.

Bolatice sú nielen miestom, kde rekordná stavba vyrástla, ale tiež rodnou obcou mnohých zamestnancov zo stavebnej firmy DK1. „Stovky obyvateľov Bolatíc prišli podporiť tento projekt. Boli nadšení, že sa takto propaguje rýchlosť stavby, zručnosť občanov Bolatíc a krása obce samotnej," pripomenul Mgr. Herbert Pavera, starosta Bolatíc.

Našim dlhodobým cieľom sú spokojní stavitelia, ktorým sa snažíme maximálne vychádzať v ústrety. Vďaka tomuto projektu môžeme aj ostatným staviteľom ukázať, že postaviť hrubú stavbu extrémne rýchlo, napríklad aj za jediný jeden deň, už nie je iba prianím, ale stalo sa tiež skutočnosťou. O to viac nás teší, že môžeme byť vďaka spoločnosti DK1 a Ytongu pri tom,” dodáva Ing. Milan Koukal, technický poradca spoločnosti Xella.

O spoločnosti Xella

Nadnárodný koncern Xella International, pôsobí v 32 krajinách Európy, Ameriky a Ázie, je v Českej republike reprezentovaný spoločnosťou Xella CZ, s.r.o. Xella tak u nás zastupuje či už preslávenú značku pórobetónu YTONG tak aj sortiment akustických vápennopieskových tvárnic Silka a minerálnych tepelnoizolačných dosiek Ytong Multipor. Výrobky značky YTONG sú na našom trhu veľmi dobre známe a obľúbené, predstavujú synonymum medzinárodného štýlu, ktorý je moderný a inovatívny.

Spoločnosť Xella CZ získala prestížne ratingové ocenenie ČEKIA Stability Award AAA excelentný a radí sa tak medzi najstabilnejšie firmy v Českej republike.

O spoločnosti DK1

Firma DK1 pôsobí v štyroch hlavných oblastiach, a to projekcia, kde dokáže zákazníkom ponúknuť nielen výber projektov z vlastných typových autorských návrhov, ale hlavne celkom jedinečné projekty podľa prianí a predstáv konkrétneho zákazníka. Nosným programom pre DK1 je realizácia nízkoenergetických rodinných domov na kľúč. Cieľom je postaviť dom formou kompletného servisu, od prípravy projektu, cez vybavenie povolenia ku stavbe, až po vlastnú realizáciu, kolaudáciu a budúci servis. Ďalšou oblasťou je veľkoobchodný a maloobchodný predaj stavebnín v predajniach v Kravařích a v Bolaticích, v ktorých zákazníci nájdu materiál pre stavbu aj záhradu. Recyklácia, ktorá spracováva stavebnú suť, odpady a zaoberá sa tiež predajom kameniva a paliva. Okrem týchto oblastí poskytuje firma DK1 kontajnerové služby, dopravu a zemné práce pomocou najmodernejšej stavebnej mechanizácie.

Autor: tlačová správa
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Zverejnené 25.1. Kedysi uprednostňované malé a tmavé kancelárie pre jedného až dvoch ľudí ustupujú moderným priestorom, plným denného svetla a vzduchu, ktoré umožňujú slobodný pohyb osôb a predovšetkým vzájomnú interakciu. Taktiež v domácnostiach už takmer… ísť na článok

Minimalistické okná, maximálne spojenie s prírodou

Minimalistické okná, maximálne spojenie s prírodou

Zverejnené 24.1. Jednoduchá manipulácia s posuvnými veľkoformátovými oknami a to aj napriek ich vysokej hmotnosti, subtílnosť rámov iba päť centimetrov. Firma Janošík prekonáva doterajšie limity okien a posúva ich znovu o kus ďalej. ísť na článok

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Zverejnené 23.1. Súčasný trend výstavby nízkoenergetických či pasívnych domov sa prejavil aj v segmente krbov a kachlí. Nielenže nie je potrebné privádzať do takého objektu väčšie množstvo tepelnej energie, ale dokonca to nie je žiaduce. Na tento fakt zareagovali aj… ísť na článok

reklama