YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 25.1.

Skeletsystem Goldbeck pre rodinné, bytové a menšie občianske stavby

Zverejnené: 30. 5. 2014

Voľná dispozícia Goldbeck Skeletsystem dáva priestor architektom, v budúcnosti umožňuje jednoduchú zmenu usporiadania domu aj jeho rozšírenie. Výhodná konštrukcia je vhodná ako pre staviteľov, ktorí stavajú svojpomocne, tak aj pre profesionálnych developérov.

Svet stavebníctva sa nezadržateľne uberá smerom k modulárnemu stavaniu a prefabrikovaným celkom. Výrobcovia u nich môžu garantovať parametre a projektanti lepšie prepočítajú výsledné správanie navrhovaného domu. Tento trend ako prvý podchytili stavitelia administratívnych a výrobných objektov, ktoré operujú s voľnou dispozíciou, stavajú sa rýchlo bez potreby ohľadu na klimatické podmienky a skoro bez procesov, ktoré vyžadujú dlhé technologické prestávky. Výrazne sa u nich tiež stráži budúca energetická náročnosť a možnosť rozširovania a prispôsobovania.

Práve zo skúsenosti s výstavbou veľkých objektov z prefabrikovaných celkov vychádza systém Skeletsystem Goldbeck pre rodinné, bytové a menšie občianske stavby.

Skeletsystem Goldbeck pri stavbe obchodnej budovy
Skeletsystem Goldbeck pri stavbe obchodnej budovy

Bodové založenie a základová doska

Konštrukcia Skeletsystem Goldbeck využíva inovatívny spôsob montovanej, bodovo podopretej základovej dosky, ktorý odstraňuje veľké množstvo výkopových prác. Výpočty a statika vychádza z dlhoročných skúseností spoločnosti Goldbeck s výstavbou veľkých objektov.

Pre základovú dosku a stropy využíva systém predpäté dutinové dielce Spiroll, ktoré sú štandardne uložené na železobetónových prievlakoch o hrúbke 200 mm a výške 500 mm. Celý systém je možné doplniť o balkóny a schodisko.

Konštrukcia základovej dosky Skeletsystem sa behom dvoch rokov ukázala viac ako vhodná do zložitého svahovitého terénu, kde účinne rieši statiku a hydrológiu svahu. Navyše investor výrazne šetrí na výkopových prácach a betónovaní.

Založenie Skeletsystem sa osvedčilo tiež v záplavových oblastiach. Skeletsystem tvorí pevný základ domu a najčastejšie ohrozovaného prízemia, ktorý nepodlieha jednoducho skaze, na rozdiel od drevostavieb a prefabrikovaných sendvičových konštrukcií. Podlaha prízemia, ktorá je umiestnená nad rovinou terénu sa tiež po zatopení jednoducho odvetráva a vysušuje.

Poschodový dom postavený zo Skeletsystemu Goldbeck
Poschodový dom postavený zo Skeletsystemu Goldbeck

Voľná dispozícia a variabilita

Skeletsystem Goldbeck sa dá využiť pre konštrukciu základovej dosky, prízemného bungalovu, poschodového domu (možné je aj viacposchodového) alebo napríklad garáže, predajne. Má dobré využitie pri konštrukcii polikliník, autosalónov alebo napríklad profesionálnych dielní. Často sa používa tiež pre stavby obchodov a skladov.

Vo všetkých typoch budúceho využitia stavby hrá hlavnú rolu voľná dispozícia a možnosť použiť napríklad široké panoramatické okná, či už pre obývaciu izbu alebo napríklad showroom. Jedná sa ale tiež o zaujímavé riešenie pre niekoho, kto počíta v budúcnosti s rozšírením objektu.

Vymurovávanie Skeletsystemu pri stavbe bungalovu
Vymurovávanie Skeletsystemu pri stavbe bungalovu
Finálny vzhľad bungalovu
Finálny vzhľad bungalovu

Pre svojpomocných staviteľov aj profesionálov

Zo skúseností zákazníkov vieme, že Skeletsystem je vhodným riešením pre stavbu svojpomocne hlavne preto, že eliminuje časovo a organizačne náročné práce, akými sú napríklad debnenie a betónovanie stropov, podláh a vencov. Celá konštrukcia, ktorú zabezpečujú priamo montéri Goldbeck, zaberie približne štyri dni v prípade poschodového rodinného domu. Vymurovanie obvodových konštrukcií môže staviteľ vykonávať sám, s pomocou miestnej firmy alebo remeselníkov, spravidla behom niekoľkých málo dní. Zároveň je možné súbežne pracovať na krove a streche objektu.

Goldbeck Skeletsystem je možné bez problémov použiť pre konštrukciu nízkoenergetických aj pasívnych domov. Pre obvodové steny je možné použiť klasické keramické alebo iné murovacie materiály, drevené konštrukcie a sendviče alebo sklenené a oceľové prvky.

Rovnaké výhody ako drobný staviteľ ocení aj profesionálny developér bytových a rodinných domov, ktorý navyše môže využiť aj ďalších služieb Goldbeck. Zázemie a záruky stabilnej silnej spoločnosti, prepracované postupy a vlastní zamestnanci sú k dispozícií každému zákazníkovi.

Viac na www.skeletsystem.cz.

Autor: Jana Urbánková
Foto: Archiv firmy
reklama

Nové

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Zverejnené 25.1. Kedysi uprednostňované malé a tmavé kancelárie pre jedného až dvoch ľudí ustupujú moderným priestorom, plným denného svetla a vzduchu, ktoré umožňujú slobodný pohyb osôb a predovšetkým vzájomnú interakciu. Taktiež v domácnostiach už takmer… ísť na článok

Minimalistické okná, maximálne spojenie s prírodou

Minimalistické okná, maximálne spojenie s prírodou

Zverejnené 24.1. Jednoduchá manipulácia s posuvnými veľkoformátovými oknami a to aj napriek ich vysokej hmotnosti, subtílnosť rámov iba päť centimetrov. Firma Janošík prekonáva doterajšie limity okien a posúva ich znovu o kus ďalej. ísť na článok

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Zverejnené 23.1. Súčasný trend výstavby nízkoenergetických či pasívnych domov sa prejavil aj v segmente krbov a kachlí. Nielenže nie je potrebné privádzať do takého objektu väčšie množstvo tepelnej energie, ale dokonca to nie je žiaduce. Na tento fakt zareagovali aj… ísť na článok

reklama