vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Stavebný veľtrh Coneco je späť: Bývajte kvalitne, zdravo a úsporne

Zverejnené: 17. 3. 2022

Pandémia do zásadnej miery zmenila pohľad na to, ako nazeráme na svoje bývanie. Práca z domu, obmedzenie cestovania a dôraz na ochranu zdravia sa premietajú do zvýšených nárokov na obytné priestory, ktoré musia plniť viacero funkcií naraz. Aktuálne trendy v stavebníctve odrážajú aj medzinárodné veľtrh Coneco a Racioenergia, ktoré sa v Inchebe pre pandémiu uskutočnili naposledy v roku 2019.

Od stredy 23.3. do soboty 26.3. na vás čaká ponuka stavebných materiálov, komponentov a riešení pre kvalitné a zdravé bývanie, ktoré navyše môže byť aj úsporné. Vystavovatelia zo siedmich krajín predstavia novinky pre stavbu, rekonštrukciu aj záhradu, vďaka ktorým si môžete vytvoriť bývanie podľa svojich predstáv.

Spájanie vonkajších a vnútorných priestorov

Pandémia zmenila spôsob nazerania na cestovanie a mnoho ľudí v tomto smere zostáva naďalej opatrných. Trendom, ktorý sa v uplynulom období posilnil, preto bude aj v budúcnosti prepájanie interiéru s exteriérom a vytváranie relaxačných zón. Na veľtrhu Coneco objavíte napríklad veľkoformátové okná, bazény, ploty, tieniacu a záhradnú techniku či exteriérové kuchyne, ktoré vám pomôžu vniesť do nehnuteľností žiadanú atmosféru.

Ekologické a úsporné stavby a bývanie

Ceny energií sa v ostatnom období dramaticky zvýšili a ako jedna z odpovedí na tento fakt sú technológie či stavby, ktoré dokážu energie šetriť. Pomôžu vám napríklad solárne strešné škridly, rekuperačné jednotky s inovatívnym systémom riadenia, prevetrávané fasády či inteligentné termostaty znižujúce prevádzkové náklady. Okrem týchto a ďalších úsporných riešení na veľtrhoch Coneco a Racioenergia môžete spoznať aj výhody drevodomov, pasívnych domov a domov vyrobených z keramických prefabrikátov. Navyše, partnerom tohtoročného veľtrhu je Štátny fond rozvoja bývania, ktorý na Coneco prináša aj výhodné úvery s 0 % úrokom a ďalšie možnosti pre výhodnú kúpu a obnovu bytových domov či bytov.

Prírodné materiály a dizajnové riešenia

Jedným z trendov, ktorý sa v posledných rokov dostáva výrazne do popredia, je používanie prírodných materiálov. Obklady či dlažby z dreva či kameňa dokážu vniesť do exteriéru aj interiéru teplo, pohodu aj exkluzívny vzhľad. Vyskúšajte napríklad ónyxové steny v obývačke či ako obklad vane, prípadne dlažby z čadiča, ktoré majú prvotriednu odolnosť aj životnosť. Denné svetlo má pozitívny vplyv na zdravie a náladu, a do tmavých miest v interiéri ho môžete dostať svetlovodmi, ktoré svetlo zbierajú na streche či fasáde a následne ho privádzajú tubusmi. Tieto aj ďalšie novinky rovnako nájdete zastúpené v portfóliu vystavovateľov.

Veľtrhy CONECO/RACIOENERGIA sa uskutočnia do od 23. do 26. marca, každý deň od 10:00 do 18:00.

Autor: Tlačová správa
Foto: Coneco

Tématické odbory

reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama