Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Stenový sprchový žliabok

Zverejnené: 27. 9. 2021

Netradičné umiestnenie, vysoký odtokový výkon, jednoduché čistenie a bezkonkurenčnú estetiku ponúka sprchový stenový žliabok Viega Advantix Vario. Minimalistický vzhľad, nízka svetlosť odtokovej línie, kompletná integrácia do steny, ale aj možnosť skrátenia na milimeter presne podľa plánu obkladu v rozmedzí 300–1200 mm sú zárukou toho, že si samotného odtoku na prvý pohľad ani nevšimnete.

Dizajnový sprchový žliabok Viega Advantix Vario

Inovatívne výhody stenových sprchových žliabkov

Stenový sprchový žliabok Advantix Vario sa inštaluje na stenu priamo do rohu sprchy, čo prináša rad výhod. Úplne odpadá nutnosť použitia protisklonu dlažby pre správny odtok vody za žliabkom, ako je to v prípade podlahového variantu. Rohová štrbina je zároveň odtokovou líniou, takže nedochádza k dodatočnému vizuálnemu členeniu priestoru okolo žliabku. Eliminuje sa tiež usadzovanie nečistôt v blízkosti hrán žliabku a vloženého roštu. Stenový variant totiž nemá žiadne vodorovné hrany ani rošty, ktoré by prichádzali do kontaktu s odtekajúcou vodou. A nástenná verzia sprchového žliabku je nakoniec pocitovo príjemnejšia, pretože sa nikdy nedostane do kontaktu s bosými nohami sprchujúcej sa osoby.

Dizajnový sprchový žliabok Viega Advantix Vario ponúka minimalistický vzhľad, nízku svetlosť odtokovej línie a kompletnú integráciu do steny. (foto: Viega)
Dizajnový sprchový žliabok Viega Advantix Vario ponúka minimalistický vzhľad, nízku svetlosť odtokovej línie a kompletnú integráciu do steny. (foto: Viega)

Pre sanácie aj novostavby

Podľa spôsobu inštalácie existujú dva varianty základného telesa stenového sprchového žliabku. Prvý je vhodný pre rekonštrukcie a vyniká nízkou montážnou výškou 70 mm. Pre novostavby alebo objekty s vyššou skladbou podlahy je určený druhý variant s montážnou výškou 90 mm, ktorú je možné flexibilne zvýšiť až na 160 mm. Oba varianty základného telesa vyžadujú inštalačnú hĺbku v stene iba 25 mm. Vďaka tak nenáročnej požiadavke na vstavanie možno stenový žliabok zabudovať nielen do obkladu vymurovanej steny, ale aj do ľahkých konštrukcií alebo predstien.

Odvodnenie prebieha po celej dĺžke odtoku do steny cez 20 mm vysokú odtokovú štrbinu, ktorá môže byť pomocou mostíkového roštu opticky ešte viac znížená. K správnej funkcii stenového žliabku stačí sklon podlahy sprchy od jedného do dvoch percent. Nákladná a nie vždy estetická úprava dlaždíc kvôli spádu už preto nie je potrebná. Odtokový výkon je podľa DIN EN 1253 od 0,4 do 0,6 l/s. Pripojovacie hrdlo je k dispozícii v DN 40 aj DN 50 a je možné ním otáčať o 360 stupňov.

Existujú dva inštalačné varianty základného telesa stenového sprchového žliabku. Obidva sa dajú skracovať podľa požiadaviek obkladačského plánu na milimeter presne v rozmedzí 300–1200 mm. (foto: Viega)
Existujú dva inštalačné varianty základného telesa stenového sprchového žliabku. Obidva sa dajú skracovať podľa požiadaviek obkladačského plánu na milimeter presne v rozmedzí 300–1200 mm. (foto: Viega)

Jednoduchá údržba

Zápachový uzáver základného telesa nástenného sprchového žliabku Advantix Vario má optimalizovaný prietok vody a je koncipovaný ako samočistiaci. Jeho výška je 50 alebo 30 mm v závislosti od zvoleného inštalačného variantu. Na jednoduché a hygienické čistenie žliabkového telesa v stene stačí handrička alebo čistiaca kefka, ktorá je súčasťou dodávky.

O spoločnosti Viega s.r.o.

Spoločnosť Viega s viac ako 4 700 zamestnancami po celom svete patrí v súčasnosti k popredným výrobcom sanitárnej techniky. Na trvalom úspechu firmy pracujeme v deviatich svetových lokalitách. Výroba je sústredená do štyroch výrobných závodov v Nemecku. Špeciálne riešenie pre severoamerický trh sa vyrába v závode McPherson (Kansas/USA), podnik vo Wuxi (Čína) zase zaisťuje hlavnú výrobu pre ázijský trh. Pre spoločnosť Viega je najdôležitejšia predovšetkým výroba inštalačnej techniky. Okrem potrubných systémov vyrába tiež predstenové a odvodňovacie systémy. Sortiment zahŕňa viac ako 17 000 produktov s rozmanitými možnosťami využitia, napríklad v technickom zariadení budov, v infraštruktúre, v priemyslových zariadeniach alebo pri stavbe lodí. Spoločnosť Viega bola založená v roku 1899 v Attendorne v Nemecku a od 60. rokov sa začala presadzovať na medzinárodnom trhu. V súčasnosti sa produkty Viega používajú na celom svete. Tovar je na jednotlivých trhoch distribuovaný najmä prostredníctvom odborných veľkoobchodov.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Viega
reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama