HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 17.9.

Steny so systémovými omietkami Ytong dýchajú a hrejú

Zverejnené: 1. 9. 2021

Jednou z predností vnútorných vápennocementových omietok Ytong, ktoré boli vyvinuté v spolupráci s Vápenkou Vítošov špeciálne pre tvárnice Ytong a Silka, je skutočnosť, že zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti stien. Navyše dovoľujú stenám dýchať, odstraňujú vlhkosť zo stavby a znižujú riziko vzniku plesní. Pri práci s nimi oceníte aj ľahké spracovanie, vysokú výdatnosť a pevnosť.

Tieto omietky dokonale ladia s priedušnosťou muriva Ytong a Silka. Vďaka nízkemu súčiniteľu tepelnej vodivosti a vysokej paropriepustnosti (faktor difúzneho odporu μ ≤ 7) steny omietnuté týmito systémovými omietkami dýchajú, obávať sa nemusíte ani vlhkosti a plesní. V úlohe užívateľa domu či bytu vás potešia aj ich dobré tepelnoizolačné vlastnosti: (tepelný odpor λ10 s hodnotou 0,13 W/m.K). Tie im dodáva špeciálna ľahčená zložka z recyklovaného skla.

Na vnútorných priečkach a stenách z tvárnic Ytong a Silka voľte preto práve z vyššie uvedených dôvodov systémovú omietku Ytong. Túto omietku môžete použiť ako finálnu vrstvu, ak však dávate prednosť extra hladkému povrchu steny, nanášajte v druhej vrstve hladenú vnútornú sadrovú stierku. Táto kombinácia má rad výhod - vnútorná omietka Ytong je vysoko priedušná, vystužená vláknami a vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Sadrová stierka má extra hladký povrch a zaisťuje hygienickú čistotu prostredia.

Aj u vonkajších stien by ste mali siahnuť po systémovom riešení a pracovať okrem muriva Ytong alebo Silka tiež s vonkajšou systémovou tepelnoizolačnou omietkou Ytong, vyvinutoou v spolupráci s firmou Vápenka Vitošov. Okrem toho, že zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti stien, napomáha aj odstraňovať vlhkosť zo stavby. Navyše znižuje riziko vzniku plesní na povrchu stien a vnútri konštrukcie a zrýchľuje finálnej úpravy stien.

U fasád je základom kvalitný podklad a ten máte vďaka kombinácii muriva Ytong a Silka a systémovej vonkajšej tepelnoizolačnej omietky Ytong hotový. Potom už zostáva vyriešiť len farebnosť krycej vrstvy.

Autor: Peter Šovčík
Foto: Archív firmy Xella CZ, s.r.o.
reklama

Nové

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Zverejnené 16.9. V poslednom čase sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, či je zateplenie ich domov alebo bytov kvalitné. Dôvody sú zrejmé. Vďaka dôkladnej izolácii môže majiteľ domu dosiahnuť vysoké finančné úspory; navyše znížená spotreba energie prispieva k ochrane… ísť na článok

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Zverejnené 15.9. Dnes sa pozrieme na renováciu starého náteru plechovej krytiny z pozinku. Ak je už strecha vášho domu či chalupy nevzhľadná a vy zvažujete jej opravu, máme pre vás návod krok za krokom, ako jej vrátiť pôvodnú podobu. Nejde o nič zložité a s trochou… ísť na článok

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Zverejnené 14.9. Inovovaná podstrešná fólia DELTA®-MAXX PLUS uľahčuje a zrýchľuje prácu pokrývačov, šetrí materiál, ale aj náklady na energie. Dlhú životnosť garantuje systémová záruka 25 rokov ísť na článok

reklama