vyhľadávanie
Dnes je 12.3.

THERMO|SOLAR s novými technológiami. Elektronizáciou označovania bližšie k zákazníkovi

Zverejnené: 15. 4. 2025

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., ako popredný výrobca zariadení pre OZE, sa snaží zavádzať a dbať čo najviac na zavádzanie technológií vo svojej výrobe, ktoré sú čo najpriaznivejšie pre životné prostredie. Po úpravách vo výrobných priestoroch v rámci technologického vybavenia, ekologického balenia a iných súčastí, pristúpila spoločnosť ku kroku, v čo najväčšej miere eliminovať papierové označovanie a papierovú evidenciu a zavádzať čoraz viac elektronické spôsoby. Informuje o tom Ľubomír Wahland z technického oddelenia THERMO|SOLARU.

Všade QR kódy

,,Takýto proces musí však byť dobre premyslený a jeho zavádzanie musí byť postupné. V prvom kroku sme nahradili od roku 2025 výrobné štítky všetkých výrobkov, kde je pri väčšine zakomponovaný aj QR kód. Tento QR kód odkazuje na príslušné dokumenty bližšie zobrazenie produktov, prípadne na inštalačný návod. Každý štítok je pripravený aj na scanovanie prostredníctvom čiarového kódu. Takto pripravené dokumenty budú slúžiť aj v budúcnosti v prípadnom elektronickom značení alebo skladovej evidencii, čím sa uľahčí a zrýchli celý proces,“ vysvetlil Ľ.Wahland.

Ďalej doplnil, že ako bližšia dokumentácia vo výrobkoch ostala v tlačenej forme stručná charakteristika daného komponentu so základnými údajmi, taktiež s odkazom na podrobný návod alebo iný dokument. V týchto dokumentoch je k náhľadu zvyčajne obrázok, kompletný rozpis materiálu a prípadné upozornenia alebo odporúčania pre inštalatéra. Tieto dokumenty sú univerzálne v troch jazykových mutáciách a to v slovenčine, nemčine a angličtine.

Nový katalóg

,,Od roku 2025 sme pripravili pre zákazníkov aj nový prehľadný katalóg produktov, kde je každý komponent znázornený ilustračne s príslušným popisom. Tiež tu nájdete pri mnohých komponentoch prepojenie cez QR kód – ak by bola potrebná bližšia špecifikácia. Tento katalóg produktov bude korešpondovať s aktuálnym zoznamom cien a jeho hľadanie teda bude jednoduchšie a prehľadnejšie,“ povedal Ľ.Wahland.

Dodal, že pre obchodných partnerov je pripravený prezentačný kufrík výrobkov firmy radu TS300 a TS400, kde nájdu reálny rez slnečného kolektora a spájacieho príslušenstva.

,,Takto si môže budúci zákazník pozrieť kvalitu výrobkov spoločnosti THERMOSOLAR Žiar s.r.o., ktorým dáva ako jedna z mála v tejto branži až 12 ročnú záruku. Spoločnosť ponúka na prezentačné účely aj moderný a elegantný antracitový stojan, kde môže byť použitý rez kolektora v reálnej veľkosti alebo tu môže byť použitý aj klasický ponúkaný kolektor. Takýto stojan môže byť použitý v rôznych showroomoch, ako elegantný podsvietený doplnok, alebo pri výstavných akciách inštalatérov a pomôže tak pri rozhodovaní zákazníkov,“ uzavrel Ľ. Wahland.

THERMO|SOLAR vzdeláva na všetkých frontoch

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. už celé desaťročia zvyšuje povedomie odbornej i laickej verejnosti o vývoji a novinkách, predovšetkým v termickom využití slnečnej energie. Pravidelne organizuje odborné semináre, konferencie, exkurzie, vzdelávacie školenia. Najnovšie k nim pribudli aj aktivity organizované rakúskou materskou firmou Hargassner, ako sú školenia a semináre pre obchodných exportných partnerov Hargassneru.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy THERMO/SOLAR

Tématické odbory

reklama

Nové

Liaty polystyrén ThermoWhite pri izolácii jedenástich bazénov Mountfield

Liaty polystyrén ThermoWhite pri izolácii jedenástich bazénov Mountfield

Zverejnené 10.3. Od článku „Bazénový program Mountfield sa spolieha na tepelnú izoláciu ThermoWhite“, v ktorom sme publikovali skúsenosti pána Tomáša Lazura, zástupcu vedúceho oddelenia kopaných bazénov v spoločnosti Mountfield, s ľuďmi z ThermoWhite a ich… ísť na článok

Villa La Rose vo Dvore Královom prechádza rekonštrukciou. Podlahe sa vrátil historický ráz

Villa La Rose vo Dvore Královom prechádza rekonštrukciou. Podlahe sa vrátil historický ráz

Zverejnené 12.3. Neumannova vila vo Dvore Královom nad Labom, známa ako Villa La Rose, patrí k najvýraznejším historickým stavbám areálu Safari Parku. Ako ale prebieha citlivá obnova jej interiéru, keď musí splniť požiadavky pamiatkovej ochrany aj dnešnej prevádzky?… ísť na článok

Žitný mlyn Boršov. Industriálne dedičstvo na brehu Vltavy

Žitný mlyn Boršov. Industriálne dedičstvo na brehu Vltavy

Zverejnené 11.3. Keď sme v roku 2019 prvýkrát vstúpili do areálu bývalého Žitného mlyna v Boršove nad Vltavou, fascinoval nás predovšetkým silný príbeh tohto miesta. Takmer dve storočia sa tu miešala energia Vltavy s vôňou obilia a rytmom priemyselných strojov. S… ísť na článok

reklama