Xella.sk: výrobca stavebného materiálu Ytong
vyhľadávanie
Dnes je 8.11.

THERMO|SOLAR v súťaži Zelený Merkúr 2024 obsadil 3.miesto

Zverejnené: 10. 4. 2024

Po víťazstve v roku 2020, získal v tomto roku najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, a.s., 3.miesto v súťaži Zelený Merkúr 2024 (1.miesto Strabag, s.r.o závod Zvolen, 2.miesto Agro CS Slovakia). Súťaž sa zameriava na podporu a zviditeľnenie organizácií, ktoré rozvíjajú svoje aktivity v súlade s prírodou a cieľmi udržateľného rozvoja, v snahe dosiahnuť rovnováhu medzi hospodárskym alebo spoločenským rozvojom a efektívnym využívaním prírodných zdrojov. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

,,Výrobca termických slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar tento rok skončil na treťom mieste, keď našu firmu komisia ocenila za prínos v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a šírenia povedomia o OZE. Sme radi, že už tretie desaťročie prispievame k zlepšovaniu životného prostredia. keď vyrábame ekologické produkty ekologickou cestou. Nemenej dôležitá je aj naša školiaca, poradenská a propagačná činnosť v oblasti aktívneho využívania OZE. Slnečné kolektory sú ekologické nielen z hľadiska výroby energie bezodpadovou technológiou, ale ekologická je aj ich likvidácia po uplynutí doby životnosti. Pri výrobe slnečných kolektorov používame výrobné technológie šetrné voči životnému prostrediu,“ vyzdvihol A.Gottas.

Súťaž Zelený Merkúr organizuje Banskobystrická regionálna komora SOPK (Slovenská obchodná a priemyselná komora) spoločne so Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) a Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK). Do tohto ročníka sa prihlásili organizácie s rôznym predmetom podnikania – od stavebníctva a rozvoja inovatívnych vegetačných prvkov, cez produkciu pestovateľských substrátov, podporu udržateľnej dopravy a obnoviteľných zdrojov energií až k recyklácii plastov či repasovaniu elektronických zariadení a ich príslušenstva.

Hlavné kritériá hodnotenia

1. Rozvoj a realizácia iniciatív podporujúcich obehové hospodárstvo
2. Iniciatívy v organizácii, ktoré sú navrhnuté tak, aby mali pozitívny vplyv na niekoľko etáp životného cyklu
3. Obchodný a sociálny význam iniciatív
4. Doplňujúce kritérium: Účasť v dobrovoľných schémach

Čo je Zelený Merkúr?

„ZELENÝ MERKÚR“ je súťaž, ktorá sa zameriava na podporu a zviditeľnenie organizácií, ktoré rozvíjajú svoje aktivity v súlade s prírodou a cieľmi udržateľného rozvoja, v snahe dosiahnuť rovnováhu medzi hospodárskym alebo spoločenským rozvojom a efektívnym využívaním prírodných zdrojov. Súťaž je určená pre organizácie, najmä pre malé a stredné podniky (MSP), rozvíjajúce svoje hospodárske alebo spoločenské aktivity v Banskobystrickom kraji.

Prezentačná činnosť

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., ktorá je jedným z najvýznamnejších svetových výrobcov solárnych kolektorov, pravidelne prezentuje svoje výroky na zahraničných trhoch i domácej pôde. Od roku 2023 v nemecky hovoriacom zahraničí vystavuje v spoločnom stánku so svojou rakúskou materskou firmou Hargassner.

Najbližšie sa zúčastní v dňoch 23.- 26.4.2024 veľtrhu IFH Norimberg, hala 4, stánok 4.225. Veľtrh je zameraný na sanitárnu techniku, stavebné služby a stavebnú techniku ( https://www.ifh-intherm2024.de/). Tento rok sa už firma zúčastnila ako spoluvystavovateľ v spolupráci Hargassnerom, v dňoch 6.-10.marca, veľtrhu úspor energie Energiesparmesse Wels. Okrem toho sa THERMO|SOLAR predstavil i prostredníctvom svojho partnera v ČR 5. až 8.marca 2024 na medzinárodnom veľtrhu technických zariadení budov Aquatherm Praha 2024.

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. je nielen najväčším slovenským výrobcom slnečných kolektorov, ale poskytuje aj ďalšie služby a produkty súvisiace s OZE. Počas viac ako 40 ročnej existencie vyrobil stovky tisíc solárnych systémov využívaných hlavne na prípravu teplej vody, ohrev vody v bazénoch, vykurovanie, výrobu priemyselného tepla a iné špeciálne účely. Spoločnosť je jediným priemyselným výrobcom plochých vákuových kolektorov, ktorých zásadnou prednosťou je veľmi dobrý pomer ceny a kvality. Energetický zisk z jedného vákuového kolektora (TS 400) je 800-1200 kWh ročne a zo štandardného kolektora (TS 300,TS 330, TS 350, TS500, TS530) je to 700-930 kWh ročne.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy THERMO/SOLAR

Tématické odbory

reklama

Nové

Objavte škálu udržateľného vzorovaného skla AGC

Objavte škálu udržateľného vzorovaného skla AGC

Zverejnené 7.11. Škála vzorovaných skiel Imagin je teraz k dispozícii v štyroch rôznych verziách, vďaka čomu je vhodná pre širokú škálu použitia. Okrem čírej škály a škály drôtoskiel ponúka AGC teraz niektoré vzory aj v matnom prevedení a s lakovanou zadnou stranou.… ísť na článok

Recyklácia termických kolektorov v porovnaní s fotovoltickými panelmi

Recyklácia termických kolektorov v porovnaní s fotovoltickými panelmi

Zverejnené 4.11. Pre mnohých ľudí je dnes synonymom pre „slnečný panel“ taký, ktorý premieňa energiu zo slnka na elektrickú energiu. Avšak nie je panel ako panel a okrem fotovoltického panela existuje ešte aj termický kolektor. Aj keď sa obe zariadenia javia podobne… ísť na článok

Areál Slnečných kúpeľov v Luhačoviciach získal prestížne ocenenie v rámci súťaže Stavba roku 2025

Areál Slnečných kúpeľov v Luhačoviciach získal prestížne ocenenie v rámci súťaže Stavba roku 2025

Zverejnené 7.11. Predvčerom boli vyhlásené výsledky Stavby roku 2025 a medzi ocenenými sú aj Slnečné kúpele z Kúpeľov Luhačovice. Ako prebiehala rekonštrukcia tejto výnimočnej stavby Dušana Jurkoviča a čo nej porotu zaujalo najviac? ísť na článok

reklama