THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

V novom Štúdiu bývania a dizajnu Sokolovská sa predstavila stará aj nová tehla

Zverejnené: 20. 1. 2016

Ako sme už spomenuli v článku „V Prahe sa otvorilo nové štúdio bývania a dizajnu”, v programe tohtoročného Dizajnbloku bolo takisto otvorenie nového Štúdia bývania a dizajnu Sokolovská. Spoločne s prestížnymi značkami interiérového dizajnu sa tu objavilo tiež centrum hrubej výstavby zastúpené značkou HELUZ. Nie náhodne.

Ak sa pozrieme do histórie budovy, kde sa Štúdio nachádza, zistíme, že sa jedná o prvorepublikovú stavbu, teda stavbu, ktorá je dnes už takmer 90 ročná, kedy tehla tvorila základ a prežila niekoľko generácií. Je to vidieť pri návšteve a to hneď na niekoľkých miestach, ktoré boli pre návštevníkov odkryté a kde si môžete všimnúť nielen plných pálených tehál, ale tiež spôsob murovania.

Centrum hrubej výstavby so značkou HELUZ

Spoločne so starou tehlou tu však návštevník uvidí tiež súčasnú tehlu. Na inštalovanom fragmente múru domu je predstavený celý prehľad sortimentu, ktorý je najširší na domácom trhu. Konkrétne sa jedná o vodorovné aj zvislé konštrukcie, špeciálne prvky, tehlové komíny, stropy a ďalšie. Za pozornosť stoja aj jedinečné nepálené tehly, ktoré ocenia priaznivci ekologického trendu stavania, či tehly s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami na našom trhu, v ktorých je už zabudovaná izolácia a ktoré preto nevyžadujú dodatočné zateplenie.

Na stretnutí s novinármi Ing. Petr Stejskal, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti Heluz, sa k Centru vyjadril: „Centrum hrubej výstavby je výnimočným činom, ktorého cieľom je ukázať, ako významne je vysnívaný domov a jeho úžitkové vlastnosti závislý od zvoleného konštrukčného materiálu. Vidím tu symbolickú spojitosť práve s funkcionalistickou etapou, v ktorej Sokolovská vznikla. Kvalita a náročný výber materiálu každého použitého prvku boli zásadné v ich nadčasovom prístupe k architektúre a dizajne a je inšpiratívny doposiaľ. Rovnako ako sa zmenili nároky súčasných užívateľov, musela prejsť zásadným vývojom aj tá najzákladnejšia súčasť každej stavby, tehlový systém. Trendom súčasnosti je úsporné a zároveň zdravé bývanie, efektívna a ľahká výstavba a variabilita individuálnych riešení. Spoločnosť Heluz v centre hrubej výstavby názorne ukazuje, akým značným vývojom prešla tehla za posledných niekoľko rokov. Pri zachovaní všetkých tradičných výhod prírodného materiálu získala nové vlastnosti, ktoré z nej robia veľmi moderný konštrukčný systém uspokojujúci aj tie najvyššie nároky súčasnej architektúry.

Záver

Pri návšteve Štúdia si návštevník určite všimne staré a nové tehly a uvedomí si, že krásne interiérové veci sú veľmi dôležité, ale základom všetkého je kvalitný stavebný materiál z ktorého je samotný dom či byt postavený. Je to, ako keď chcete doma umiestniť krásnu kvetinu, chcete ju dať do krásnej vázy.

¹) Redakčne upravila Helena Hejhálková

Autor: Bc. Eliška Klimešová¹)
Foto: Archív autora
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama