HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 18.5.

Viac muziky pre Kytary.cz vďaka novej fasáde od Ruukki

Zverejnené: 28. 4. 2019

Hovorí sa, že hudba je jedným z najlepších spôsobov, ako prebudiť city. Svoje o tom vie aj spoločnosť Kytary.cz, ktorá už takmer 20 rokov pomáha muzikantom v Čechách nájsť tie správne tóny. A aby boli ešte melodickejšie, potrebujú vhodné priestory. Jedny takéto stoja v pražských Modranoch.

V tejto uponáhľanej dobe veľa vecí nefunguje podľa plánu. Inak to nebolo ani u realizácie fasádneho obkladu renovovanej budovy Kytary.cz . Spoločnosť Ruukki bola oslovená na poslednú chvíľu so žiadosťou o expresné dodanie materiálu a naprojektovanie a to vrátane všetkých detailov.

„Mali sme pôvodne dlho vybraného iného dodávateľa, ale nakoniec sa ukázalo, že je problém vyrobiť fasádu v nami požadovanej farbe a termíne. A tak generálny dodávateľ stavby, firma SUBCORE, navrhla Ruukki,” popisuje situáciu Tomáš Novák, technický riaditeľ Kytary.cz. Všetko dobre dopadlo – vďaka dobrej koordinácií a komunikácii všetkých strán a rýchlemu rozhodnutiu investora. A tak bol projekt nielen dokončený v termíne, ale výsledok skutočne stojí za to.

V pražských Modřanoch došlo k renovácii budovy, v ktorej sídli predajca hudobných nástrojov s najväčšími skladovými zásobami v ČR.
V pražských Modřanoch došlo k renovácii budovy, v ktorej sídli predajca hudobných nástrojov s najväčšími skladovými zásobami v ČR.

Neprehliadnuteľná fasáda ako čerešnička na torte

Na jednej strany rieky Vltavy nájdete dostihové závody v Chuchli, protiľahlý breh nezostává pozadu. Dominuje mu výrazná červená budova, ktorá reprezentuje predajcu hudobných nástrojov s najväčšími skladovými zásobami v Českej republike a pôsobením v ďalších 6 krajinách – Kytary.cz.

Rozsiahla rekonštrukcia sa dotkla nielen exteriéru, ale tiež interiéru budovy. Po novom si zákazníci vychutnávajú luxusných 1 300 metrov štvorcových, na ktorých nechýba množstvo hudobných nástrojov, skúšobne alebo kaviareň. A ako vznikala fasáda?

Výrazné opláštenie za päť minút dvanásť

Predstava bola jasná. Fasáda musí na prvý pohľad upútať pozornosť a odrážať to, čo zákazníci nájdu vo vnútri – nielen rovnakú brandovú farbu, ale tiež napríklad energiu a hravosť. A tak Ruukki dodali fasádnu kazetu Liberta Original 102, ktorú bolo možné zafarbiť do požadovaného odtieňa.

Rekonštrukcia sa dotkla interiérov a exteriéru.
Rekonštrukcia sa dotkla interiérov a exteriéru.

„Našou víziou bola moderná nová oceľová fasáda a to sa kompletne dodržalo. S výsledkom sme spokojní a nemáme najmenšie pripomienky. Dodržané boli termíny aj farebný odtieň. Ruukki poskytla perfektné formátovanie pre montáž – spolupráca prebehla bez problémov,” hovorí Tomáš Novák.

Aby všetko perfektne pasovalo a nevznikol priestor pre chyby, využila pri tomto projekte spoločnosť Ruukki 3D vizualizáciu. Vďaka tomu si zákazník lepšie predstaví, ako bude finálna budova vyzerať a to so všetkými detailmi. „Všetky 3D modely vytvárame technikou BIM, pracujeme v programe Autodesk Revit. Tento spôsob používame už viac než päť rokov a pre zákazníka z neho plynú len výhody,” dopĺňa technický špecialista firmy Ruukki Martin Valeš.

Budovu Kytary.cz tak zdobí prevetrávaná oceľová fasáda. Jednotlivé kazety sú vyrobené tak, aby poskytovali maximálnu pevnosť so skrytým, zapusteným alebo viditeľným upevnením. Kazetový systém sa jednoducho a rýchlo inštaluje, čo sa pri tomto projekte veľmi hodilo. Všetci priložili ruku k dielu a spoločne sa podarilo veľmi rýchlo vytvoriť niečo reprezentatívne a funkčné. Za niekoľko týždňov a v termíne. „Vzhľadom k tomu, že v budúcnosti plánujeme ďalšie rozšírenie skladových hál, určite spoločnosť Ruukki znovu oslovíme,” zhŕňa Tomáš Novák z Kytary.cz.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív Ruuki
reklama

Nové

Investor si prial seriózny dom, postavil ho z tehál HELUZ

Investor si prial seriózny dom, postavil ho z tehál HELUZ

Zverejnené 18.5. Rohový pozemok, ktorý nikto nechcel, pretože na ňom stála trafostanica, v ktorom však skúsené oko stavbára videlo potenciál v podobe pokoja a krásnych výhľadov na krajinu. Práve ten si vybral investor na bývanie. A pretože chcel postaviť podľa… ísť na článok

Kam na dobré pivo v Čechách? Navštívte zrekonštruovaný Kamenický Pivovar v ktorom spoločnosť Viega realizovala komplet nové rozvody

Kam na dobré pivo v Čechách? Navštívte zrekonštruovaný Kamenický Pivovar v ktorom spoločnosť Viega realizovala komplet nové rozvody

Zverejnené 17.5. Kamenice nad Lipou je medzi turistami obľúbené české mesto v okrese Pelhřimov. Jeho historické jadro je mestskou pamiatkovou zónou. Zahŕňa Mestské múzeum, Kamenický zámok so zámockým parkom a aj novo zrekonštruovaný Kamenický pivovar, ktorý je… ísť na článok

Dom pri lese – opálená fasáda a strešná zeleň - prírodná stavba splývajúca s okolitým prostredím

Dom pri lese – opálená fasáda a strešná zeleň - prírodná stavba splývajúca s okolitým prostredím

Zverejnené 13.5. Drevená fasáda, zelená strecha, výnimočne presvetlený interiér či využitie geotermálnej energie - to sú atribúty, za ktoré by táto stavba v tesnom susedstve lesa v okrese Příbram mohla dostať názov "prírodná". Autor návrhu ju nazval Dom pri lese. ísť na článok

reklama