Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Výrobky pre vybavenie záhrad

Zverejnené: 21. 9. 2008

Mrazuvzdorné dlažby, záhradná dekoračná keramika, stavebná a chemická kamenina, záhradné ploty, chodníky, materiály pre výrobu záhradných krbov, prírodný pieskovec, ryolit, bentonitické íly, zeolity, prírodné substráty, dekoračné piesky a drviny, metakaolín, ale aj služby súvisiace s vybavením záhrad zaisťuje a dodáva Sedlecký kaolín a. s. a jeho odštepné závody.quanta

Záhrada je živý organizmus. Odráža priania, potreby a povahu svojho užívateľa. Často sa stáva miestom realizácie našich smelých myšlienok a tvoriacich nápadov. Slúži k aktívnemu fyzickému aj duševnému odpočinku. Nezáleží na tom, či je rozľahlá alebo či ide o kúsok malého záhončeka. Je totiž jedinečná, naša, je to kus nášho ja.

Výrobný program pre záhradnú architektúru

Sedlecký kaolín a.s., Mšenské pískovce spol. s r.o. a PKZ Keramika Poštorná a.s. majú vo svojom výrobnom programe celú paletu produktov a výrobkov, ktoré umocňujú krásu a účelnosť záhrad.

Popri klasických mrazuvzdorných dlažbách pre bazény a ich okolie ponúka tradičnú záhradnú a dekoračnú keramiku, kameninové a pieskovcové korytá, prírodný pieskovec ako dekoračný kameň, fontány, lavice, materiály pre záhradné ploty ( tehla, keramika, pieskovec ), chodníčky, ale tiež tesniace bentonitické íly pre rybníčky, zeolity pre bazénové filtre, prírodné rastlinné substráty pre dobrý rast kvetín, trávy, kríkov a stromov, ďalej dekoračné ľahčené produkty pre kvetiny, zeolitové drvené a triedené produkty pre rybníky a potôčiky, šamotové ostrivo, tvarovky a komínové rúry pre výstavbu záhradných krbov, tmavo červené dekoračné kamenivo ryolit a pod.

Mšenský pieskovec

Mšenský pieskovec je materiál s veľmi širokou škálou využitia. V poslednej dobe sa stále častejšie uplatňuje v záhradnej architektúre ako vhodný doplnok pre dotvorenie jedinečného rázu záhrady.

yskytuje sa v čisto bielej farbe, ale tiež prefarbený okrovými až hnedými kysličníkmi železa. Charakter tejto suroviny je priamo predurčený pre reštaurátorské práce pri oprave pamiatok. Homogénna štruktúra a ľahká opracovateľnosť krátko po vyťažení umožňuje vytváranie aj tých najjemnejších detailov, ktoré sa vďaka prirodzenému postupnému vytvrdzovaniu povrchu kameňa ani po čase nevytratia.

Kremičitý porfýr (ryolit)

Okrem pieskovca spoločnosť Mšenské pískovce s. r. o. spracováva aj kremičitý porfýr (ryolit). Tento kameň vyznačujúci sa veľkou pevnosťou je vhodnou surovinou pre výrobu dlažby, schodov či obkladov. Uplatnenie nájde pri vnútornom aj vonkajšom použití – dobre znáša mráz a nepodlieha erózii.

Porfýr vynikne predovšetkým v reznej ploche svojou zaujímavou kresbou a farebnosťou, ale kto dáva prednosť naturálnemu vzhľadu, môže ho ponechať s prírodným povrchom.

Sypké materiály, práce a služby súvisiace s výstavbou záhrad

Krása a prírodná energia záhrady vyniká obzvlášť u väčších plôch pri premyslenom vytýčení trás a priestoru pre rast trávy a obmedzenie burinového náletu.

Podsypový piesok, dekoračné piesky a drviny získate ľahko od Sedleckého kaolínu. Táto spoločnosť totiž okrem svojich produktov dokáže zaistiť tiež práce a služby súvisiace s výstavbou a prevádzkou záhrad (ťažobné stroje, doprava, centrálna laboratória a iné).

Zaujímavou novinkou Sedleckého kaolínu a. s. je aj možnosť využitia metakaolínu, slúžiaceho napríklad pre výrobu umelého pieskovca (na sochy z geopolyméru a pod.) a betónových zmesí.

Autor: Jarmila Burešová, František Pticen,
Foto: Archiv Sedlecký Kaolín
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama