vyhľadávanie
Dnes je 4.12.

Výrobky pre vybavenie záhrad

Zverejnené: 21. 9. 2008

Mrazuvzdorné dlažby, záhradná dekoračná keramika, stavebná a chemická kamenina, záhradné ploty, chodníky, materiály pre výrobu záhradných krbov, prírodný pieskovec, ryolit, bentonitické íly, zeolity, prírodné substráty, dekoračné piesky a drviny, metakaolín, ale aj služby súvisiace s vybavením záhrad zaisťuje a dodáva Sedlecký kaolín a. s. a jeho odštepné závody.quanta

Záhrada je živý organizmus. Odráža priania, potreby a povahu svojho užívateľa. Často sa stáva miestom realizácie našich smelých myšlienok a tvoriacich nápadov. Slúži k aktívnemu fyzickému aj duševnému odpočinku. Nezáleží na tom, či je rozľahlá alebo či ide o kúsok malého záhončeka. Je totiž jedinečná, naša, je to kus nášho ja.

Výrobný program pre záhradnú architektúru

Sedlecký kaolín a.s., Mšenské pískovce spol. s r.o. a PKZ Keramika Poštorná a.s. majú vo svojom výrobnom programe celú paletu produktov a výrobkov, ktoré umocňujú krásu a účelnosť záhrad.

Popri klasických mrazuvzdorných dlažbách pre bazény a ich okolie ponúka tradičnú záhradnú a dekoračnú keramiku, kameninové a pieskovcové korytá, prírodný pieskovec ako dekoračný kameň, fontány, lavice, materiály pre záhradné ploty ( tehla, keramika, pieskovec ), chodníčky, ale tiež tesniace bentonitické íly pre rybníčky, zeolity pre bazénové filtre, prírodné rastlinné substráty pre dobrý rast kvetín, trávy, kríkov a stromov, ďalej dekoračné ľahčené produkty pre kvetiny, zeolitové drvené a triedené produkty pre rybníky a potôčiky, šamotové ostrivo, tvarovky a komínové rúry pre výstavbu záhradných krbov, tmavo červené dekoračné kamenivo ryolit a pod.

Mšenský pieskovec

Mšenský pieskovec je materiál s veľmi širokou škálou využitia. V poslednej dobe sa stále častejšie uplatňuje v záhradnej architektúre ako vhodný doplnok pre dotvorenie jedinečného rázu záhrady.

yskytuje sa v čisto bielej farbe, ale tiež prefarbený okrovými až hnedými kysličníkmi železa. Charakter tejto suroviny je priamo predurčený pre reštaurátorské práce pri oprave pamiatok. Homogénna štruktúra a ľahká opracovateľnosť krátko po vyťažení umožňuje vytváranie aj tých najjemnejších detailov, ktoré sa vďaka prirodzenému postupnému vytvrdzovaniu povrchu kameňa ani po čase nevytratia.

Kremičitý porfýr (ryolit)

Okrem pieskovca spoločnosť Mšenské pískovce s. r. o. spracováva aj kremičitý porfýr (ryolit). Tento kameň vyznačujúci sa veľkou pevnosťou je vhodnou surovinou pre výrobu dlažby, schodov či obkladov. Uplatnenie nájde pri vnútornom aj vonkajšom použití – dobre znáša mráz a nepodlieha erózii.

Porfýr vynikne predovšetkým v reznej ploche svojou zaujímavou kresbou a farebnosťou, ale kto dáva prednosť naturálnemu vzhľadu, môže ho ponechať s prírodným povrchom.

Sypké materiály, práce a služby súvisiace s výstavbou záhrad

Krása a prírodná energia záhrady vyniká obzvlášť u väčších plôch pri premyslenom vytýčení trás a priestoru pre rast trávy a obmedzenie burinového náletu.

Podsypový piesok, dekoračné piesky a drviny získate ľahko od Sedleckého kaolínu. Táto spoločnosť totiž okrem svojich produktov dokáže zaistiť tiež práce a služby súvisiace s výstavbou a prevádzkou záhrad (ťažobné stroje, doprava, centrálna laboratória a iné).

Zaujímavou novinkou Sedleckého kaolínu a. s. je aj možnosť využitia metakaolínu, slúžiaceho napríklad pre výrobu umelého pieskovca (na sochy z geopolyméru a pod.) a betónových zmesí.

Autor: Jarmila Burešová, František Pticen,
Foto: Archiv Sedlecký Kaolín
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Zverejnené 3.12. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie sa dostala k svojmu záveru. Galéria po prvýkrát (po)otvorí verejnosti svoje obnovené priestory v nedeľu 11. decembra 2022. Počas tohto dňa si budú môcť návštevníci a návštevníčky užiť celodenný program pre… ísť na článok

reklama