Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 3.12.

Výrobky pre vybavenie záhrad

Zverejnené: 21. 9. 2008

Mrazuvzdorné dlažby, záhradná dekoračná keramika, stavebná a chemická kamenina, záhradné ploty, chodníky, materiály pre výrobu záhradných krbov, prírodný pieskovec, ryolit, bentonitické íly, zeolity, prírodné substráty, dekoračné piesky a drviny, metakaolín, ale aj služby súvisiace s vybavením záhrad zaisťuje a dodáva Sedlecký kaolín a. s. a jeho odštepné závody.quanta

Záhrada je živý organizmus. Odráža priania, potreby a povahu svojho užívateľa. Často sa stáva miestom realizácie našich smelých myšlienok a tvoriacich nápadov. Slúži k aktívnemu fyzickému aj duševnému odpočinku. Nezáleží na tom, či je rozľahlá alebo či ide o kúsok malého záhončeka. Je totiž jedinečná, naša, je to kus nášho ja.

Výrobný program pre záhradnú architektúru

Sedlecký kaolín a.s., Mšenské pískovce spol. s r.o. a PKZ Keramika Poštorná a.s. majú vo svojom výrobnom programe celú paletu produktov a výrobkov, ktoré umocňujú krásu a účelnosť záhrad.

Popri klasických mrazuvzdorných dlažbách pre bazény a ich okolie ponúka tradičnú záhradnú a dekoračnú keramiku, kameninové a pieskovcové korytá, prírodný pieskovec ako dekoračný kameň, fontány, lavice, materiály pre záhradné ploty ( tehla, keramika, pieskovec ), chodníčky, ale tiež tesniace bentonitické íly pre rybníčky, zeolity pre bazénové filtre, prírodné rastlinné substráty pre dobrý rast kvetín, trávy, kríkov a stromov, ďalej dekoračné ľahčené produkty pre kvetiny, zeolitové drvené a triedené produkty pre rybníky a potôčiky, šamotové ostrivo, tvarovky a komínové rúry pre výstavbu záhradných krbov, tmavo červené dekoračné kamenivo ryolit a pod.

Mšenský pieskovec

Mšenský pieskovec je materiál s veľmi širokou škálou využitia. V poslednej dobe sa stále častejšie uplatňuje v záhradnej architektúre ako vhodný doplnok pre dotvorenie jedinečného rázu záhrady.

yskytuje sa v čisto bielej farbe, ale tiež prefarbený okrovými až hnedými kysličníkmi železa. Charakter tejto suroviny je priamo predurčený pre reštaurátorské práce pri oprave pamiatok. Homogénna štruktúra a ľahká opracovateľnosť krátko po vyťažení umožňuje vytváranie aj tých najjemnejších detailov, ktoré sa vďaka prirodzenému postupnému vytvrdzovaniu povrchu kameňa ani po čase nevytratia.

Kremičitý porfýr (ryolit)

Okrem pieskovca spoločnosť Mšenské pískovce s. r. o. spracováva aj kremičitý porfýr (ryolit). Tento kameň vyznačujúci sa veľkou pevnosťou je vhodnou surovinou pre výrobu dlažby, schodov či obkladov. Uplatnenie nájde pri vnútornom aj vonkajšom použití – dobre znáša mráz a nepodlieha erózii.

Porfýr vynikne predovšetkým v reznej ploche svojou zaujímavou kresbou a farebnosťou, ale kto dáva prednosť naturálnemu vzhľadu, môže ho ponechať s prírodným povrchom.

Sypké materiály, práce a služby súvisiace s výstavbou záhrad

Krása a prírodná energia záhrady vyniká obzvlášť u väčších plôch pri premyslenom vytýčení trás a priestoru pre rast trávy a obmedzenie burinového náletu.

Podsypový piesok, dekoračné piesky a drviny získate ľahko od Sedleckého kaolínu. Táto spoločnosť totiž okrem svojich produktov dokáže zaistiť tiež práce a služby súvisiace s výstavbou a prevádzkou záhrad (ťažobné stroje, doprava, centrálna laboratória a iné).

Zaujímavou novinkou Sedleckého kaolínu a. s. je aj možnosť využitia metakaolínu, slúžiaceho napríklad pre výrobu umelého pieskovca (na sochy z geopolyméru a pod.) a betónových zmesí.

Autor: Jarmila Burešová, František Pticen,
Foto: Archiv Sedlecký Kaolín
reklama

Nové

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

Zverejnené 2.12. Projekt bytových domov R+R Rezidence v Michalovciach ponúka moderné a nadštandardné bývanie. V súčasnosti sa v rezorte nachádzajú dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue… ísť na článok

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené 30.11. Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál,… ísť na článok

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Zverejnené 1.12. Vchodové dvere sú jedným z najnamáhavejších prvkov na dome, musia jeho obyvateľov chrániť pred nepriazňou počasia či potenciálnym narušiteľom. Ide o dlhodobú investíciu, preto sa odporúča, aby ste ich výber konzultovali s odborníkom. ísť na článok

reklama