VELUX - premeňte temný kút na oázu slnečného svetla
Dnes je 20.5.

Wind-Free™ chladenie, komfort bez prievanu

Zverejnené: 11. 5. 2019

Počas horúcich letných dní chcete interiér vychladiť čo najrýchlejšie. Aby ste však dosiahli požadovanej teploty, musíte znášať nepríjemný chladný prievan. Samsung Wind-Free™ ale poskytuje nový spôsob chladenia. Wind-Free™ klimatizácia najskôr vychladí miestnosť v rýchlom chladiacom móde. Hneď ako dosiahne požadovanej teploty, môžeme zmeniť režim na Wind-Free™ chladenie.

Jedinečný tvar a hustý rozptyl

Vďaka jedinečnému trojuholníkovému dizajnu s väčšou sacou aj výdychovou plochou a väčším prietokovým množstvom vzduchu je chladenie rýchlejšie o 43% a tím aj účinnejšie. Wind-Free™ chladenie efektívne udržiava teplotu na komfortnej úrovni bez nepríjemného pocitu chladného prievanu. Pri režime Wind-FreeTM chladenie je chladný vzduch jemne rozptylovaný cez 21 000 mikrootvorov a v prednom panely jednotky. Chladný vzduch je distribuovaný s veľmi nízkou rýchlosťou prúdenia vzduchu (0,15m/s) a pritom bez kolísania teploty – nedochádza teda k vzniku nepríjemného prievanu a vy sa cítite príjemne.

Vysoká účinnosť pri nižšej spotrebe

Režim Wind-Free™ chladenia spotrebuje o 72% menej energie než režim rýchleho chladenia. Na udržanie požadovanej teploty v miestnosti postačí, aby kompresor aj ventilátory pracovali na minimálne otáčky. Wind-Free™ jednotky sú vybavené novým digitálnym osmipólovým motorom invertorového kompresoru. Takto vybavené vonkajšie jednotky preukazujú výrazné zníženie kolísania otáčok, hluku aj vibrácií a to zabezpečuje efektívnejšiu prevádzku s nižšou spotrebou elektrickej energie.

Energetická účinnosť, efektívna filtrácia

Samsung ponúka 4 typy Wind-Free™ nástenných klimatizačných jednotiek a to s viacstupňovou filtráciou vzduchu a triedou energetickej účinnosti. Klimatizačná jednotka s najvyšším stupňom filtrácie vzduchu Wind-Free™ Ultra je vybavená elektrostatickým PM 2.5 filtrom a filtrom Samsung Super Plasma Ionizer (SPi). Filter PM 2.5 je umiestnený po celej nasávacej ploche a zachytáva tak 99% prachových častíc o veľkosti menšej než 2,5 µm. (CADR 100 m3/h). Filter SPi odstraňuje až 99% vírov, baktérií, roztočov a alergénov (napr. vírus H1N1). Rad jednotiek Wind-FreeTMOptimum je vybavený vzduchovým Easy Plus filtrom a SPi filtrom, rad Wind-Free™ Standard iba filtrom Easy Filter Plus. Klimatizačné jednotky Wind-Free™ sú dodávané v párovom prevedení určenom pre komfortné chladenie do rezidenčných aplikácií a menších komerčných priestorov. Klimatizačná jednotka Wind-Free™ Ultra je dostupná s menovitým chladiacim výkonom 2,5 a 3,5 kW, ostatné Wind-FreeTM jednotky vo výkonoch 2,5 – 7 kW. Všetky nástenné jednotky sú pripojiteľné do systému multisplit.

Smart aplikácia

Klimatizácie Samsung umožňujú Wi-Fi ovládanie využívajúce SmartThings aplikáciu vo Vašom smart telefóne. Tá umožní vzdialene zapínať alebo vypínať jednotku, ovládať funkcie, rozvrhy a režim odkiaľkoľvek. Aplikácia SmartThings umožňuje centrálne ovládať všetky Samsung Smart zariadenia.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív Samsung

Tématické odbory

Nové

Dažďová voda - cesta k úspore aj nezávislosti

Zverejnené 14.5. Narastajúce množstvo zastavaných plôch a súčasné hospodárenie roľníkov zhoršuje absorpčnú vlastnosť pôdy na pozemkoch. To niektorí ľudia pokladajú za hlavnú príčinu, prečo veľká časť vody nie je zadržiavaná v krajine a odchádza z miest dažďových… ísť na článok

Súboj: vaňa verzus sprchový kút

Zverejnené 18.5. Čaká vás zariaďovanie nového bytu či domu? Potom ste už možno začali premýšľať o návrhu vysnívanej kúpeľne. Okrem kachličiek, obkladov a tvarov umývadla je potrebné vyriešiť zásadný spor – vaňa alebo sprchový kút? Každý z variantov má svoje výhody… ísť na článok

Ochráňte spodnú stavbu proti nepriaznivým vplyvom

Zverejnené 17.5. Spodná stavba zahŕňa podzemnú časť budovy. Zistite, čo všetko ju bezprostredne ovplyvňuje a ako ju čo najlepšie chrániť. Objavte, ktoré materiály sú najlepšie, použite ich pri stavbe a získajte späť až 100 % ich hodnoty. ísť na článok