Zadovážte si vonkajšiu roletu
a dajte zbohom horúčave
vyhľadávanie
Dnes je 24.7.

Wind-Free™ chladenie, komfort bez prievanu

Zverejnené: 11. 5. 2019

Počas horúcich letných dní chcete interiér vychladiť čo najrýchlejšie. Aby ste však dosiahli požadovanej teploty, musíte znášať nepríjemný chladný prievan. Samsung Wind-Free™ ale poskytuje nový spôsob chladenia. Wind-Free™ klimatizácia najskôr vychladí miestnosť v rýchlom chladiacom móde. Hneď ako dosiahne požadovanej teploty, môžeme zmeniť režim na Wind-Free™ chladenie.

Jedinečný tvar a hustý rozptyl

Vďaka jedinečnému trojuholníkovému dizajnu s väčšou sacou aj výdychovou plochou a väčším prietokovým množstvom vzduchu je chladenie rýchlejšie o 43% a tím aj účinnejšie. Wind-Free™ chladenie efektívne udržiava teplotu na komfortnej úrovni bez nepríjemného pocitu chladného prievanu. Pri režime Wind-FreeTM chladenie je chladný vzduch jemne rozptylovaný cez 21 000 mikrootvorov a v prednom panely jednotky. Chladný vzduch je distribuovaný s veľmi nízkou rýchlosťou prúdenia vzduchu (0,15m/s) a pritom bez kolísania teploty – nedochádza teda k vzniku nepríjemného prievanu a vy sa cítite príjemne.

Vysoká účinnosť pri nižšej spotrebe

Režim Wind-Free™ chladenia spotrebuje o 72% menej energie než režim rýchleho chladenia. Na udržanie požadovanej teploty v miestnosti postačí, aby kompresor aj ventilátory pracovali na minimálne otáčky. Wind-Free™ jednotky sú vybavené novým digitálnym osmipólovým motorom invertorového kompresoru. Takto vybavené vonkajšie jednotky preukazujú výrazné zníženie kolísania otáčok, hluku aj vibrácií a to zabezpečuje efektívnejšiu prevádzku s nižšou spotrebou elektrickej energie.

Energetická účinnosť, efektívna filtrácia

Samsung ponúka 4 typy Wind-Free™ nástenných klimatizačných jednotiek a to s viacstupňovou filtráciou vzduchu a triedou energetickej účinnosti. Klimatizačná jednotka s najvyšším stupňom filtrácie vzduchu Wind-Free™ Ultra je vybavená elektrostatickým PM 2.5 filtrom a filtrom Samsung Super Plasma Ionizer (SPi). Filter PM 2.5 je umiestnený po celej nasávacej ploche a zachytáva tak 99% prachových častíc o veľkosti menšej než 2,5 µm. (CADR 100 m3/h). Filter SPi odstraňuje až 99% vírov, baktérií, roztočov a alergénov (napr. vírus H1N1). Rad jednotiek Wind-FreeTMOptimum je vybavený vzduchovým Easy Plus filtrom a SPi filtrom, rad Wind-Free™ Standard iba filtrom Easy Filter Plus. Klimatizačné jednotky Wind-Free™ sú dodávané v párovom prevedení určenom pre komfortné chladenie do rezidenčných aplikácií a menších komerčných priestorov. Klimatizačná jednotka Wind-Free™ Ultra je dostupná s menovitým chladiacim výkonom 2,5 a 3,5 kW, ostatné Wind-FreeTM jednotky vo výkonoch 2,5 – 7 kW. Všetky nástenné jednotky sú pripojiteľné do systému multisplit.

Smart aplikácia

Klimatizácie Samsung umožňujú Wi-Fi ovládanie využívajúce SmartThings aplikáciu vo Vašom smart telefóne. Tá umožní vzdialene zapínať alebo vypínať jednotku, ovládať funkcie, rozvrhy a režim odkiaľkoľvek. Aplikácia SmartThings umožňuje centrálne ovládať všetky Samsung Smart zariadenia.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív Samsung

Tématické odbory

reklama

Nové

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Zverejnené 22.7. Pol storočia uplynulo od doby, kedy sa v dôsledku svetovej krízy začala riešiť energetická náročnosť budov. Jedným z riešení bolo dodatočné zateplenie domov. Súbežne s tým sa však výrobcovia stavebných materiálov venovali zdokonaľovaniu tepelno… ísť na článok

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Zverejnené 19.7. V obci Weissbach, oblasti Hohenlohe neďaleko Stuttgartu, sa nachádza výrobný podnik spoločnosti Continental (kedysi Konrad Hornschuch AG), ktorá produkuje výrobky špičkovej kvality na poťahovanie okenných profilov, vchodových dverí, garážových brán… ísť na článok

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

Zverejnené 24.7. Projekt prvého vzorového domu e4 autora Ing. arch. Bohumila Brůži vyhral v architektonickej súťaži firmy Wienerberger, ktorej hlavným zadaním je výstavba domov s takmer nulovou spotrebou energie. Prvý realizovaný dom podľa princípov e4 má… ísť na článok

reklama
trackimg