VELUX - Nový Štandard Plus so zasklením 64
vyhľadávanie
Dnes je 24.1.

Zaobstarajte si screenové clony – získate 3 v 1

Zverejnené: 23. 5. 2020

Je to ako zabiť niekoľko múch jednou ranou. Vďaka modernej technológii výroby získate tienenie, ktoré dokáže oveľa viac, ako len tieniť. Potom je už len na vás, či uprednostníte komfort bývania, ktorý ponúkajú práve screeny alebo napríklad zabezpečenie domácnosti, ktoré poskytujú vonkajšie rolety.

Tienenie nie je iba sezónnou záležitosťou. Screenové clony značky Minirol od výrobcu BUILDING Shutter Systems z Velkej Bíteše majú vlastnosti, ktoré oceníte v priebehu celého roka.

Tento systém je určený predovšetkým pre vonkajšie tienenie okien, ktoré sa vykonáva pomocou špeciálnej textílie s takmer neobmedzenou životnosťou a širokou škálou farebných odtieňov. Táto textília zamedzí prudkému slnečnému žiareniu, prieniku tepla aj nežiaducim pohľadom a pritom stále zostávate v kontakte s vonkajším prostredím.

1. Screeny ochránia pred slnkom aj pohľadom zvonka

Vďaka špeciálnej tkanine dokážu clony odtieniť až 95% ostrého slnečného svetla a tepla, pričom do interiéru prepustia dostatok svetla a čerstvého vzduchu. Medzi najzaujímavejšie vlastnosti tohto typu roliet patrí možnosť zatienenia okien pri zachovaní kontaktu s okolím. Umožňuje to priehľadná screenová tkanina. Vďaka jej porozite platí, že vždy vidieť na tú stranu, kde je viacej svetla.

2. Screeny chránia pred hmyzom

Tieniaca tkanina pripomína hustú sieť, vďaka čomu slúži okrem tienenia aj ako sieť proti hmyzu. Počas vetrania so stiahnutými roletami sa preto nemusíte obávať vniknutia otravného hmyzu ani prašnosti z ulice. Vonkajšie tienenie Minirol dokáže toto všetko odfiltrovať.

3. Screeny šetria energiu

Vďaka svojim vlastnostiam je exteriérové tienenie typu screenových roliet súčasťou konceptu nízkoenergetického domu. Znamená to, že clony dokážu vytvoriť príjemnú tepelnú pohodu v priebehu celého roka. V lete zabraňujú prehrievaniu priestoru a pomáhajú znížiť teplotu v interiéru o 3 – 7°C, kým v zime bránia prúdeniu studeného vzduchu na sklá okien. Podstatnú časť rolety tvorí tkanina, povrch ktorej čiastočne pohlcuje a odráža slnečné lúče. Umožňuje to špeciálna tkanina. Tým, že screeny pomáhajú znižovať teplotu v miestnosti, šetríte zároveň náklady na prevádzku klimatizácie.

V prípade, že vás vlastnosti screenových roliet zaujali, vyžiadajte si viac informácií priamo od výrobcu alebo si rovno nechajte vypracovať bezplatnú cenovú ponuku.

— kontakty —

BUILDING Shutter Systems s.r.o.

Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš

E: info@minirol.sk   T: +420 566 502 411   WWW: https://www.minirol.sk/building-plastics

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Izolácia nástrekom ako moderný prostriedok zateplenia novostavieb aj rekonštruovaných budov

Izolácia nástrekom ako moderný prostriedok zateplenia novostavieb aj rekonštruovaných budov

Zverejnené 22.1. Všeobecne známe stavebné izolačné materiály ako je polystyrén či produkty na minerálnej báze sú čím ďalej častejšie nahradzované alternatívnymi surovinami, akými sú napr. striekané polyuretánové peny. Tie, ak ide o skutočne preverené produkty,… ísť na článok

Thermowhite pri riešení podkrovnej podlahy

Thermowhite pri riešení podkrovnej podlahy

Zverejnené 20.1. V meste Roztoky v severnom susedstve hlavného mesta Prahy a na ľavom brehu Vltavy vznikla ďalšia významná realizácia tekutej a celistvej tepelnej izolácie Thermowhite. V staršej vile štvorcového pôdorysu 12x12 m bola touto izoláciou zateplená… ísť na článok

Čína stavia moderné zelené stanice, ktoré sa tak stanú zelenou oázou uprostred rušného mesta

Čína stavia moderné zelené stanice, ktoré sa tak stanú zelenou oázou uprostred rušného mesta

Zverejnené 23.1. Kým staré veľké či už autobusové alebo vlakové stanice bývajú často zdrojom nepríjemného hluku, najrôznejších zápachov atď., moderné stanice sa snažia tento trend radikálne zmeniť. Takýmto príkladom sú napríklad aj práve stavané stanice v centre… ísť na článok

reklama