Dnes je 19.1.

Dom z recyklovaného betónu metódou 3D tlače. Dom s rozlohou 100 m2 bol postavený za týždeň!

Zverejnené: 09.12.2018

Cieľom projektu od spoločnosti CLS Architetti je preukázať, že s technológiou 3D tlače môže byť bývanie postavené rýchlo a lacno. Rozloha domu je 100 m2 a bol postavený za týždeň!

Inžinierska firma Arup a architektonické štúdio CLS Architetti spolupracovali na projekte, ktorý bol tento rok vystavený v milánskom dizajnovom týždni.

Pomenované 3D bývanie 05, štruktúra bola vytlačená na milánskom námestí Piazza Cesare Beccaria za týždeň. Po dokončení stavby dom s rozlohou 100 metrov štvorcových obsahoval obývací priestor, spálňu, kuchyňu, kúpeľňu a strešnú terasu.

Oblúkové steny domu boli vytlačené kompaktným a mobilným robotom, ktorý dokáže vytlačiť jednu stenu za 60 až 90 minút. Stroj bol navrhnutý firmou Cybe Construction - 3D-tlačová spoločnosť z Holandska.

Steny boli vytlačené špeciálnou zmesou recyklovaného betónu s použitím nečistôt z demolácií. Táto zmes bola vyvinutá jedným z najväčších svetových dodávateľov cementu Italcementi a môže byť recyklovaná po zničení budovy.

Architekt Massimiliano Locatelli z CLS Architetti odhaduje cenu za tlač 1 m2 na 1000 eur. Pri väčšom rozšírení tejto technológie môže cena klesnúť na 200-300 eur za m2. Tlač domu trvala iba týždeň!

Autor príspevku: Ing. Kateřina Kočická
Autor fotografií/videa: Youtube,cls architetti

Nové

Originálna podlaha ARTURO v školiacom centre

Zverejnené 19.1. ARTURO je značka epoxidových a polyuretánových liatych a priemyselných podláh a už v samotnom názve je obsiahnuté umenie (ART = umenie). ARTURO umožňuje vytváranie tzv. Floorstylingu, čo je moderný a kreatívny dizajn na podlahách. Je odolná… ísť na článok

Dom ako socha

Zverejnené 18.1. Neďaleko Prahy – v Pyšeliach, dokončuje štúdio David Architekti rekonštrukciu prvorepublikovej vily. Do záhrady jasne vystupuje atypická dostavba, ktorá prekvapuje svojim architektonickým poňatím. ísť na článok

Farebná symbióza fasád a tieniacej techniky

Zverejnené 17.1. V dnešnej dobe sa fantázií medze nekladú, nech už sa jedná o akékoľvek odvetvie. To platí aj pre firmu Building Plastics, ktorá ponúka najrôznejšie farebné prevedenia screenov, roliet, dverí aj sietí. Stačí si len vybrať. Pri tomto výbere sa však… ísť na článok