Pergoly ISOTRA na mieru - inšpirácie
vyhľadávanie
Dnes je 25.6.

Dom z recyklovaného betónu metódou 3D tlače. Dom s rozlohou 100 m2 bol postavený za týždeň!

Zverejnené: 09.12.2018

Cieľom projektu od spoločnosti CLS Architetti je preukázať, že s technológiou 3D tlače môže byť bývanie postavené rýchlo a lacno. Rozloha domu je 100 m2 a bol postavený za týždeň!

Inžinierska firma Arup a architektonické štúdio CLS Architetti spolupracovali na projekte, ktorý bol tento rok vystavený v milánskom dizajnovom týždni.

Pomenované 3D bývanie 05, štruktúra bola vytlačená na milánskom námestí Piazza Cesare Beccaria za týždeň. Po dokončení stavby dom s rozlohou 100 metrov štvorcových obsahoval obývací priestor, spálňu, kuchyňu, kúpeľňu a strešnú terasu.

Oblúkové steny domu boli vytlačené kompaktným a mobilným robotom, ktorý dokáže vytlačiť jednu stenu za 60 až 90 minút. Stroj bol navrhnutý firmou Cybe Construction - 3D-tlačová spoločnosť z Holandska.

Steny boli vytlačené špeciálnou zmesou recyklovaného betónu s použitím nečistôt z demolácií. Táto zmes bola vyvinutá jedným z najväčších svetových dodávateľov cementu Italcementi a môže byť recyklovaná po zničení budovy.

Architekt Massimiliano Locatelli z CLS Architetti odhaduje cenu za tlač 1 m2 na 1000 eur. Pri väčšom rozšírení tejto technológie môže cena klesnúť na 200-300 eur za m2. Tlač domu trvala iba týždeň!

Autor príspevku: Ing. Kateřina Kočická
Autor fotografií/videa: Youtube,cls architetti
reklama

Nové

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Zverejnené 24.6. Plánujete vybudovať v záhrade bazén? Hľadáte nadčasové riešenie, ktoré vhodne doplní architektúru vášho rodinného domu a následne záhrady? Tápete, aký druh kúpacej nádrže sa pre vaše potreby hodí najlepšie a zháňate návod, ako sa v súčasnej ponuke… ísť na článok

Typy drevených podláh

Typy drevených podláh

Zverejnené 23.6. Kto sa rozhodol pre drevenú podlahu, môže vyberať hneď z niekoľkých druhov. Líšia sa životnosťou, možnosťou renovácie, tvarovou stálosťou pri zmenách vlhkosti a v neposlednom rade aj cenou. Je potrebné starostlivo zvážiť, aký typ podlahy bude… ísť na článok

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Zverejnené 20.6. „Je pre nás nesmierne dôležité poskytovať platformu pre výnimočnú architektúru. Najmä v turbulentných časoch je nevyhnutné, aby sme zostali zameraní na udržateľnú budúcnosť, v čom nám pomáha práve Brick Award. Prihlásené projekty boli opäť výnimočné… ísť na článok

reklama