Xella.sk: výrobca stavebného materiálu Ytong
vyhľadávanie
Dnes je 27.11.

Výber pozemku s Janem Tesařem: prvý diel seriálu Staviame s architektom

Zverejnené: 18.07.2021

Podcastový videoprojekt, ktorého partnerom je web INTROHOUSES, sprievodca rodinnými domami, začal svoje vysielanie dielom zameraným na výber stavebného pozemku. Známy český architekt Jan Tesař sa v ňom s vami podelí o cenné rady a skúsenosti zo svojej praxe a posunie vás o krok bližšie k vášmu vysnívanému rodinnému domu.

"Vhodný pozemok by sa dal prirovnať k dobrému jedlu - každý si pod ním predstaví niečo iné," odpovedá architekt Jan Tesař na otázku, či existuje ideálny pozemok na stavbu rodinného domu, a otvára tým úvodný diel nového seriálu Staviame s architektom, ktorý sa práve výberu vhodnej stavebnej parcely venuje. Známy český architekt v ňom prezrádza, na čo všetko sa pred kúpou pozemku zamerať a aké kritériá zohľadniť, a vďaka príkladom zo svojej dlhoročnej praxe ukáže, že ani atypické parcely - či už sú príliš malé, alebo sa nachádzajú napríklad vo svahu - nie sú pre stavbu domu prekážkou. Čo však na pozemku určite chýbať nesmie? Dozviete sa v úvodnom videu na YouTube kanáli INTRO TV.

Autor príspevku: Kristýna Brožová
Autor fotografií/videa: INTROhouses
reklama

Nové

Slnečná energia pre školskú kuchyňu v Župkove. THERMO|SOLAR zvyšuje hospodárnosť a energetickú bezpečnosť

Slnečná energia pre školskú kuchyňu v Župkove. THERMO|SOLAR zvyšuje hospodárnosť a energetickú bezpečnosť

Zverejnené 26.11. V rámci letnej modernizácie prevádzky Základnej školy s materskou školou Miroslava Bielika v Župkove bola úspešne realizovaná jedna zo zaujímavejších tohtoročných inštalácií slnečných kolektorov od spoločnosti THERMO|SOLAR. Na streche boli… ísť na článok

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Aktualizované 24.11. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Vo veľhorách i pri póle termické kolektory zo Žiaru uspeli

Vo veľhorách i pri póle termické kolektory zo Žiaru uspeli

Zverejnené 20.11. Aj extrémnych podmienkach slnečné kolektory dávajú teplú vodu ísť na článok

reklama