Akcia HELUZ - Za pár eur v chládku!
vyhľadávanie
Dnes je 18.2.

Blíži sa termín odovzdania súťažných návrhov prezidentskej rezidencie

Zverejnené: 6. 2. 2020

Tohtoročný 25. ročník Študentskej súťaže Xella ponúka unikátnu tému - riešenie nového prezidentského sídla v Bratislave. Študenti majú čas do 24. februára, kedy je posledný deň pre odovzdanie súťažných návrhov. Registrovať do súťaže sa môžu najneskôr deň vopred.

Aké je zadanie?

Vytvoriť projekt, ktorý by premenil schátranú vilu na Slavíne na dôstojné bývanie vhodné pre prezidenta SR. Kreativite sa medze nekladú, no netreba zabudnúť na fakt, že vila by mala reprezentovať, oficiálne prijímať návštevy a zodpovedať štandardom v súlade s bezpečnosťou. 21 storočie sa nesie v znamení ekológie, a preto by študenti mali zvážiť udržateľnosť materiálov a technológií a taktiež využiť potenciál pozemku v duchu bezbariérovosti a smart dizajnu.

Čo je motiváciou vyhrať?

Víťaz/víťazi získajú 4 000 €, druhé miesto získa peňažnú odmenu vo výške 2 000 € tretie miesto bude odmenené sumou 1 000 €. Samozrejme, okrem finančnej výhry budú práce medializované, čo zásadne pomôže pri štarte kariéry.

Termín odovzdania

Registrácia do súťaže bola spustená ešte v roku 2019, posledný termín, kedy sa môžu študenti registrovať, je 23. 2. 2020. Súťažné návrhy je potrebné odovzdať najneskôr do 24. 2. 2020 do 16.00 hod. na sekretariáte súťaže v SR alebo ČR.

Jubilejný ročník sprevádza niekoľko noviniek - okrem mimoriadnej témy a záštity slovenskej prezidentky je to vyššia finančná odmena pre víťaza, prvé miesto dostane 4 000 eur. Tento rok sa prejavil tiež mimoriadny záujem mediálnych partnerov, ktorí pripravili pre súťažiacich ďalšie odmeny v podobe predplatného a publikácií, najmä ale ponúkajú zviditeľnenie zaujímavých prác nielen z prvých troch miest. Súťaž tiež dostala nový, samostatný web s podrobným popisom zadania aj profilmi poroty, ktorú tvoria známe mená slovenskej a českej architektúry.

Aktuálne informácie o súťaži nájdete TU

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Kanadský vizionár si postavil dom v zemi. Má celoročne stálu teplotu aj dostatok svetla

Kanadský vizionár si postavil dom v zemi. Má celoročne stálu teplotu aj dostatok svetla

Zverejnené 17.2. Podzemná stavba na "veternej hôrke", ktorej interiérová teplota sa celoročne drží na úrovni 15 ° C - to je dom kanadského vizionára a amatérskeho staviteľa Williama Lishmana. Inšpirovaný architektúrou iglu navrhol a postavil objekt, ktorý doslova… ísť na článok

Sklo prináša do interiéru jedinečný dizajn a viac svetla

Sklo prináša do interiéru jedinečný dizajn a viac svetla

Zverejnené 15.2. Sklo ľudstvo sprevádza tisíce rokov. Objavili ho Egypťania už 3 000 rokov pred naším letopočtom. Dnes hrá tento materiál jednu z hlavných úloh pri tvorení interiérov i exteriérov. Používa sa či už na dvere, okná, strechy či ako deliaca priečka. Je… ísť na článok

22. ročník veľtrhu Strechy Praha. Čo nás na veľtrhu zaujalo?

22. ročník veľtrhu Strechy Praha. Čo nás na veľtrhu zaujalo?

Zverejnené 14.2. Ak by som hodnotila 22. ročník veľtrhu Strechy Praha ako vystavovateľ, dostal by odo mňa desať bodov z desiatich. Zásluhu by na tom mala predovšetkým vysoká účasť návštevníkov, ktorých sa občas v uličkách nahromadilo také množstvo, že nešlo… ísť na článok

reklama