PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 29.5.

Blíži sa termín odovzdania súťažných návrhov prezidentskej rezidencie

Zverejnené: 6. 2. 2020

Tohtoročný 25. ročník Študentskej súťaže Xella ponúka unikátnu tému - riešenie nového prezidentského sídla v Bratislave. Študenti majú čas do 24. februára, kedy je posledný deň pre odovzdanie súťažných návrhov. Registrovať do súťaže sa môžu najneskôr deň vopred.

Aké je zadanie?

Vytvoriť projekt, ktorý by premenil schátranú vilu na Slavíne na dôstojné bývanie vhodné pre prezidenta SR. Kreativite sa medze nekladú, no netreba zabudnúť na fakt, že vila by mala reprezentovať, oficiálne prijímať návštevy a zodpovedať štandardom v súlade s bezpečnosťou. 21 storočie sa nesie v znamení ekológie, a preto by študenti mali zvážiť udržateľnosť materiálov a technológií a taktiež využiť potenciál pozemku v duchu bezbariérovosti a smart dizajnu.

Čo je motiváciou vyhrať?

Víťaz/víťazi získajú 4 000 €, druhé miesto získa peňažnú odmenu vo výške 2 000 € tretie miesto bude odmenené sumou 1 000 €. Samozrejme, okrem finančnej výhry budú práce medializované, čo zásadne pomôže pri štarte kariéry.

Termín odovzdania

Registrácia do súťaže bola spustená ešte v roku 2019, posledný termín, kedy sa môžu študenti registrovať, je 23. 2. 2020. Súťažné návrhy je potrebné odovzdať najneskôr do 24. 2. 2020 do 16.00 hod. na sekretariáte súťaže v SR alebo ČR.

Jubilejný ročník sprevádza niekoľko noviniek - okrem mimoriadnej témy a záštity slovenskej prezidentky je to vyššia finančná odmena pre víťaza, prvé miesto dostane 4 000 eur. Tento rok sa prejavil tiež mimoriadny záujem mediálnych partnerov, ktorí pripravili pre súťažiacich ďalšie odmeny v podobe predplatného a publikácií, najmä ale ponúkajú zviditeľnenie zaujímavých prác nielen z prvých troch miest. Súťaž tiež dostala nový, samostatný web s podrobným popisom zadania aj profilmi poroty, ktorú tvoria známe mená slovenskej a českej architektúry.

Aktuálne informácie o súťaži nájdete TU

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

MINIROL Screen – moderné tienenie pre váš domov

MINIROL Screen – moderné tienenie pre váš domov

Zverejnené 28.5. Spoločnosť Building Shutter systems s.r.o. sa úzko špecializuje na rolovacie systémy v oblasti výplní stavebných otvorov. Pod ochranou značkou MINIROL ponúka široký sortiment produktov, ktorého významnú časť tvorí screenové rolety. Elegantné,… ísť na článok

Tehlový dom sa prehol ako luk

Tehlový dom sa prehol ako luk

Zverejnené 27.5. Na začiatku obvykle býva prianie postaviť si dom, až potom sa na jeho realizáciu hľadá vhodný pozemok. V jednej rodine zafungoval myšlienkový proces opačne. Keď sa začala predávať parcela na kopci s neopakovateľnými výhľadmi, rozhodli sa, že si na… ísť na článok

Špička vo vývoji: Tieniace doplnky strešných okien mieria z Čiech do celého sveta

Špička vo vývoji: Tieniace doplnky strešných okien mieria z Čiech do celého sveta

Zverejnené 29.5. Málokto vie, že vo Vyškove (ČR) sa nachádza moderná prevádzka jednej nadnárodnej spoločnosti, ktorej myslenie a činy predbiehajú prítomnosť minimálne o jednu generáciu. Reč je o celosvetovo činnej skupine VELUX, ktorá prekonala možnosti… ísť na článok

reklama