Špičková tepelná izolácia, teraz aj na Slovensku
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Čo ukázal AMPER 2024

Zverejnené: 25. 3. 2024

Obmenou názvu nášho krátkeho príspevku si pripomíname minuloročný AMPER 2023. Dnes však poskočíme k tohtoročnému jubilejnému, teda už 30. ročníku Medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, energetiky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia. Veľtrh AMPER tradične ukázal najnovšie trendy, inovácie a pokrokové riešenia v najrôznejších odvetviach elektropriemyslu. Ak sa vlani prezentovalo viac ako 400 vystavujúcich spoločností, potom tento rok väčšina štatistických hodnotiacich parametrov narástla.

V obidvoch halách zostali medzi stánkami len úzke uličky, kde sa tlačili zvedaví návštevníci, hlavne z radov študentov.

Štatistika hovorí

Tohtoročný ročník poctilo svojou účasťou 410 vystavovateľov z 23 krajín (150 zo zahraničia, z toho Čína 34, Slovensko 27, Nemecko 22, Poľsko 18, Rakúsko 12, Taiwan 8, Turecko 5, Maďarsko 3, Švajčiarsko 3, Belgicko 2, Francúzsko 2, India 2, Taliansko 2, Veľká Británia 2, Bulharsko 1, Fínsko 1, Gruzínsko 1, Chorvátsko 1, Írsko 1, Nórsko 1, Srbsko 1, Švédsko 1). Na publicite sa podieľalo 81 mediálnych a odborných partnerov, v súťaži o zlatý amper bolo registrovaných16 spoločností. Odbornosť zaistilo celkom 11 konferencií a seminárov.

Zostaneme na domácej pôde a zameriame pozornosť na pohonné systémy automobilov a stavebných strojov.

Časť exponátov sme si mohli prezrieť na voľných plochách pred halami F a V.
Časť exponátov sme si mohli prezrieť na voľných plochách pred halami F a V.

Záujem o novinky

S veľkým záujmom sleduje široká verejnosť vývoj v oblasti pohonov najmä ťažkých cestných vozidiel a stavebnej techniky. Zdá sa, že aj do politických a ekonomických kompetentných osobností a organizácií preniká zdravý sedliacky rozum. Ak u osobných vozidiel nachádza uplatnenie elektromobil, potom sa ťažká technika bez tekutých palív ešte dlho nezaobíde.

Záujem o novinky bol veľký

Okrem drobných a dominantných producentov najrôznejšieho elektropríslušenstva bolo potešiteľné konštatovať, s akým záujmom a s akou starostlivosťou je dbané na vzdelanie nových technikov. Nechýbala snáď žiadna z univerzít, kde sa napr. vážne zaoberajú ekoktromobilitou. Zastavili sme sa pri stánkoch Českého vysokého učenia technického v Prahe Fakulty elektrotechnickej, Žilinskej univerzity (Fakulty elektrotechniky a informačných technológií), Vysokej školy banskej - Technickej univerzity Ostrava (Fakulta elektrotechniky) či Západočeskej univerzity v Plzni, ktorú reprezentovala Fakulta elektrotechniky a komunikačných technológií.

Veľký priestor bol v hale V venovaný vysokým školám.
Veľký priestor bol v hale V venovaný vysokým školám.

Aspoň niekoľko záberov priblížia atmosféru v dvoch zaplnených halách (F a V brnenského výstaviska), pod ktorých strechami sa veľtrh v dňoch 19. až 21. marca konal. Podrobnejšie niekedy nabudúce.

Čítajte tiež:

Autor: Vlastislav Tůma
Foto: Vlastislav Tůma

Tématické odbory

reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama