Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 3.12.

Inšpirujte sa pri navrhovaní podkrovia

Zverejnené: 30. 1. 2022

Ukážky, ako optimálne využiť priestor pod strechou, najčastejšie dispozície, know-how pre ergonómiu podkrovia a optimálne umiestnenie strešných okien aj interiérového vybavenia. To všetko prináša sprievodca Design Guide, zostavený architektmi a technikmi spoločnosti VELUX, ktorý je zadarmo k dispozícii na webových stránkach www.velux.cz/design.

Kvalitné vnútorné prostredie sa vyznačuje tepelnou pohodou, čerstvým vzduchom, výhľadom, dobrou akustikou a v prvom rade dostatkom denného svetla. Problematika presvetlenosti sa týka najmä podkrovných priestorov, kde býva vzhľadom na šikmé steny tiež oveľa ťažšie umiestniť všetok nábytok tak, aby bolo zaistené plnohodnotné bývanie a zároveň nebol obmedzený užívateľský komfort. Preto architekti a technici zo spoločnosti VELUX zostavili príručku určenú nielen odborníkom, ale aj súkromným stavebníkom, kam sústredili užitočné informácie, rady a triky vychádzajúce z ich dlhoročných skúseností.

VELUX Design Guide ponúka okrem poznatkov o ergonómii podkrovia vyše 60 vzorových dispozícií všetkých typov miestností pod šikmou strechou a 98 detailných technických riešení, vrátane návrhov na usporiadanie zariaďovacích predmetov a nábytku pod šikminou. Všetko stručne, prehľadne, s názornými nákresmi, vysvetlením terminológie, ukážkou všetkých typov striech, väzieb väznicových sústav krovov, citáciami príslušných normových požiadaviek a zdôraznením možných kolíznych situácií. Na záver príručka predstavuje technické riešenia, prehľad rozmerov jednotlivých druhov okien VELUX, osadenie okien do strešnej konštrukcie štandardnou či zapustenou montážou, rôzne zostavy, montáž pri hrebeni strechy i osadenie okna do zelenej strechy.

Dispozičné riešenie a umiestnenie zariaďovacích predmetov

Tvorcovia tohto užitočného sprievodcu porovnávajú využitie priestoru v závislosti od sklonu strechy a navrhujú základné umiestnenie zariaďovacích predmetov pod šikminou, či už ide o pracovný stôl, posteľ, alebo umývadlo, vždy s odporúčaním adekvátneho manipulačného priestoru. Nechýbajú tu ani základné typy a spôsoby ovládania strešných okien VELUX, teda kyvné okno (s horným a dolným ovládaním) a výklopno-kyvné okno. VELUX Design Guide nezabúda ani na ďalšie možnosti v podobe strešného balkóna alebo doplnkového zvislého okna.

Veľký priestor je venovaný riešeniam pre jednotlivé miestnosti: obývacia izba, kuchyňa (najrôznejšie usporiadanie v tvare písmen L, U, G, ostrovčekové, dvojradové a ďalšie), detská izba (pre jedno či dve deti), spálňu, kúpeľňu a pracovňu, opäť s množstvom nákresov aj fotografii dispozičného riešenia.

Viac na www.velux.sk/design

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

Zverejnené 2.12. Projekt bytových domov R+R Rezidence v Michalovciach ponúka moderné a nadštandardné bývanie. V súčasnosti sa v rezorte nachádzajú dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue… ísť na článok

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené 30.11. Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál,… ísť na článok

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Zverejnené 1.12. Vchodové dvere sú jedným z najnamáhavejších prvkov na dome, musia jeho obyvateľov chrániť pred nepriazňou počasia či potenciálnym narušiteľom. Ide o dlhodobú investíciu, preto sa odporúča, aby ste ich výber konzultovali s odborníkom. ísť na článok

reklama