THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Novinka v „Professional 18V System“: Výkonná BITURBO trojica Bosch pre profesionálov

Zverejnené: 5. 2. 2023

Vŕtanie, rezanie a delenie s novými špičkovými modelmi - to sú novinky v rade BITURBO - akumulátorové vŕtacie kladivo, chvostová píla a uhlová brúska.

Bosch pokračuje v rozširovaní radu BITURBO, profesionálnemu radu náradia s maximálnym výkonom, o tri nové 18V náradia. Akumulátorové vŕtacie kladivo GBH 18V-40 C Professional doplňuje skupinu veľkých vŕtacích kladív GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional. Ponúka bezdrôtovú slobodu s výkonom káblového prístroja a množstvom funkcií pre zvýšenie komfortu. Prvá akumulátorová chvostová píla GSA 18V-28 Professional poskytuje používateľom rýchle a spoľahlivé rezanie napríklad aj liatinových rúrok. Treťou BITURBO novinkou je akumulátorová uhlová brúska GWS 18V-180 PC Professional, ktorá kombinuje veľkú hĺbkou rezu s jednoduchou manipuláciou. Plný výkon náradia je zaistený akumulátormi ProCore18V s kapacitou 5,5 alebo 8,0 a 12,0 Ah zo systému „Professional 18V System“. Systém zahŕňa aj všetky ostatné relevantné náradia s napätím 18 V a vďaka spolupráci s inými výrobcami z Aliancie AmpShare dokonca presahuje rámec sortimentu Bosch. Viacero značiek, mnoho strojov, jeden batériový systém: Všetko náradie – od kompaktného skrutkovača až po kapovaciu a pokosovú pílu s porovnateľným výkonom 2 000 W – možno napájať jedným 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí čas, miesto aj peniaze.

Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO: GBH 18V-40 C Professional
Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO: GBH 18V-40 C Professional

Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO: GBH 18V-40 C Professional

Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO GBH 18V-40 C Professional sa pýši špičkovým výkonom. S rázovou energiou 9,0 joulov a integrovaným mäkkým rozbehom ponúka používateľom úplnú presnosť ako pri vŕtaní, tak pri sekaní. Výkonné sekáče vŕtajú do betónu rýchlo a presne otvory až do priemeru 40 milimetrov. V ponuke produktov Bosch je k dispozícii rozsiahla škála príslušenstva, ako napríklad vrtáky s obzvlášť nízkym opotrebením z radu Expert. Akumulátor je v GBH 18V-40 C Professional umiestnený v oblasti prednej rukoväte, nie dole ako pri podobných náradiach. To optimalizuje ťažisko a zjednodušuje manipuláciu, avšak prispieva k tomu aj oddelená rukoväť, ktorá zaisťuje nízku úroveň vibrácií. V prípade, že sa vrták zasekne, integrovaný senzor vypne motor v zlomku sekundy vďaka KickBack Control. Pomocou toho zabraňuje neočakávanému spätnému rázu a prispieva tak k vysokej ochrane používateľa. Pridanou hodnotou produktu je aj interaktívne používateľské rozhranie na prístroji. Profesionáli majú vždy prehľad o stave náradia a batérie, a môžu prístroj prispôsobiť svojim individuálnym potrebám. K dispozícii sú tri rôzne pracovné režimy: „Auto“ pre maximálny výkon, napríklad pre prerážanie betónu, „Soft“ pre prácu s citlivými materiálmi, ako je murivo, a režim „Favorite“, ktorý umožňuje nastaviť výkon vŕtania prostredníctvom aplikácie po spárovaní produktu pomocou Bluetoothu. Pohodlnejšiu prepravu zaručí XL-Boxx, ktorý nahradil predchádzajúci remeselný kufor.

Akumulátorová chvostová píla BITURBO: GSA 18V-28 Professional

Akumulátorová chvostová píla BITURBO GSA 18V-28 Professional je vhodná na búracie práce každého druhu – či už ide o kov, drevo, kompozitné materiály či murivo. Pracuje na porovnateľnej úrovni ako káblový prístroj s výkonom 1 100 W. Inštalatéri môžu napríklad používať pílové kotúče s karbidovými čepeľami, ako je „Expert Thick ToughMetal“, ktoré rýchlo a spoľahlivo prerežú aj liatinové rúrky. V sortimente príslušenstva Bosch nájdete ten správny pílový kotúč na každé použitie. Vďaka lineárnemu dizajnu a optimálnemu pomeru výkonu a hmotnosti píly môžu profesionáli pohodlne pracovať aj v blízkosti stien alebo nad hlavou. Ďalšou výhodou je, že pri rezaní kovu nevznikajú odlietajúce iskry, ktoré by mohli brániť výhľadu na obrobok. Navyše pomocou beznástrojového systému SDS je možné pílový kotúč rýchlo a jednoducho vymeniť aj v rukaviciach a iba jednou rukou. Ak by ste chceli mať medzi dvomi pracovnými krokmi voľné ruky, môžete vyváženú chvostovú pílu jednoducho zavesiť na rebrík alebo lešenie použitím kovového háku na zadnej strane náradia. To používateľov ušetrí od rôznych medzikrokov počas manipulácie a zároveň poskytne väčšiu časovú efektivitu.

Akumulátorová chvostová píla BITURBO: GSA 18V-28 Professional
Akumulátorová chvostová píla BITURBO: GSA 18V-28 Professional

Veľká akumulátorová uhlová brúska BITURBO: GWS 18V-180 PC Professional

Akumulátorová uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional zaujme už na prvý pohľad svojím krytom prevodovky otočeným o 90 stupňov vrátane rezného kotúča. Je optimalizovaná na rezanie s nízkou námahou a kombinuje výhody malých a veľkých uhlových brúsok. So svojím 180-milimetrovým rezným kotúčom je minimálne o 30 percent ľahšia a o 30 percent menšia než bežná veľká uhlová brúska, ale ponúka porovnateľnú hĺbku rezu až 61 milimetrov. Profesionáli sú navyše lepšie chránení vďaka ochrannému spínaču (spínač mŕtveho muža), funkcii KickBack Control a inteligentnej brzde, najmä na menej bezpečných miestach, ako sú lešenia či strechy. Samozrejmosťou je aj pozvoľný rozbeh, ochrana proti opätovnému spusteniu, kontrola proti pádu a prídavná rukoväť s tlmením vibrácií. Vďaka tomu majú používatelia nad náradím maximálnu kontrolu pri každom použití. Nezáleží na tom, či chcete rezať kov, betón alebo kameň. Vzhľadom k dodávanej výbave je prístroj pripravený na okamžité použitie. V sortimente produktov Bosch sú k dispozícii pomôcky pre všetky dôležité použitia v oblasti kovov a brúsnych materiálov, ako je napríklad obzvlášť odolný rezný kotúč „Diamond Metal Wheel“ z radu Expert.

Akumulátorová uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional
Akumulátorová uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional

Vŕtacie kladivo BITURBO GBH 18V-40 C Professional a chvostová píla GSA BITURBO 18V-28 Professional sú už v predaji, uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional je k dispozícii od januára 2023.

Viac na: https://bosch-shop.sk/collections/

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Bosch
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama