THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Papier odolávajúci tlaku. Expozícia časopisu INTRO na Designbloku

Zverejnené: 11. 10. 2023

Pre tím časopisu INTRO bola účasť ako vystavovateľa na tohtoročnom jubilejnom ročníku Designbloku novinkou. Hľadanie formy toho, ako vystaviť časopis ako objekt, sa stalo relatívne dlhou a kľukatou cestou, myšlienkovým procesom odkazujúcim na tohtoročnú tému festivalu designu.

Časopis objekt

Prirodzene by sa hodilo vystaviť časopis na poličke, v knižnici doplnenej kresielkom a dobrou kávou. Ale skutočnosť, že bude vystavovaný v rámci prehliadky designu, vyzývala k tomu, aby bol predstavený v nejakom neočakávanom kontexte. Sprítomnený papierový časopis, vo forme, ktorá sa blíži tej knižnej, je v dnešnej dobe už trochu raritou a úmerne tomu by mala zodpovedať aj miera pozornosti, s akou by sa mal starať.

Sila časopisu INTRO tkvie v jeho kontinuálne udržiavanej vysokej úrovni nielen obsahovej, ale aj grafickej. Každá obálka je na začiatku prázdnym plátnom, na ktorom grafická dizajnérka a architektka Alena Hyblerová nakoniec namaľuje neopakovateľný obraz. V tej chvíli bol koncept jasný. Vystaviť všetky obálky čo najbližšie k okoloidúcim tak, aby spoločne a na tzv. prvú dobrú zahrali ten najsilnejší akord.

Časopis obsah

Všetkých dvadsaťjeden obálok regulárnych čísel, päť špeciálov a prvý diel INTRO HOUSES ako by levitovalo v útrobách betonárskej výstuže. V nosných pilieroch architektúry, v ktorých betón nahradil obsah časopisu. So starostlivosťou vytvárané periodikum odolávajúce tlaku.

Lavica v pozadí skladaná z betónových tvárnic, textilu a dreva vytvára spoločne s lampičkami na stenách vo Veľkej dvorane Veľtržného paláca trochu intímnejšiu atmosféru. Vyzýva k posadeniu, spočinutiu a prelistovaniu časopisu. Všetky čísla vystavené vedľa seba pôsobili ako v galérii. Vlastne nie len ako. Uprostred bielej dvorany sa podarilo vytvoriť zákutia čitateľského klubu. Stánok INTRO bol v obklopení množstva ľudí. Lavica za roxorovými pylónmi bola plná čitateľov, ktorí horlivo listovali stránkami výnimočného časopisu.

Čítajte tiež:

Autor: Uncut studio | Tereza Šváchová
Foto: Filip Švácha
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama