Vonkajšie žalúzie ISOTRA
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Posledná možnosť zaregistrovať sa do súťaže Brick Award 24

Zverejnené: 5. 3. 2023

Slovenskí architekti sa môžu uchádzať o prestížne medzinárodné ocenenie Brick Award 24. Svoje zaujímavé architektonické projekty, v ktorých dominuje tehla, môžu do súťaže prihlásiť do 14. marca 2023.

Zdroj: Foto Schnepp Renou Simon Schnepp und Morgane Renou

Cieľom celosvetovej súťaže Brick Award je vyzdvihnúť potenciál tehly v súčasnej architektúre a možnosti jej kreatívneho využitia v architektonických projektoch. Pri posudzovaní diel sa bude klásť veľký dôraz na ich funkčnosť, originalitu, ale aj trvalú udržateľnosť a energetickú účinnosť. Súťaž je zároveň skvelou príležitosťou, ako vyzdvihnúť tvorbu a projekty slovenských architektov na medzinárodnej scéne.

Podmienky účasti

Stavbu môžu do súťaže prihlásiť okrem architektov aj medzinárodní kritici architektúry, developeri či novinári, a to prostredníctvom online platformy na web stránke www.brickaward.com do 14. marca 2023. Registrované architektonické diela musia spĺňať niekoľko podmienok. Hlavnou požiadavkou je dokončenie projektu v období 2020 alebo neskôr.

Dielo musí byť postavené zo stavebných materiálov na báze pálenej keramiky (tehlové bloky, lícové tehly, keramická dlažba, keramická strešná krytina, keramické fasádne panely) a musí vyhovovať kritériám jednej zo súťažných kategórií. Projekt môže zahŕňať novovybudované, zrekonštruované a prerobené budovy a jeho súčasťou môžu byť nové i znovupoužité tehly.

Účasť v súťaži nie je podmienená použitím výrobkov spoločnosti Wienerberger. Súčasťou prihlášky musí byť aj krátky informatívny text opisujúci projekt, informácie o jeho autorovi, plány budovy a fotografie objektu.

5 súťažných kategórií

Prihlásené diela bude posudzovať medzinárodná porota zložená z renomovaných architektov a kritikov svetovej architektúry. Zo všetkých registrovaných účastníkov vyberie do užšej nominácie 50 najzaujímavejších projektov, z ktorých budú vybraní víťazi.

Projekty možno prihlásiť do jednej z piatich súťažných kategórií:

Feeling at home: rodinné domy, dvojdomy a malé bytové projekty vysokej architektonickej kvality, ktoré poskytujú pohodlné, cenovo dostupné, zdravé a udržateľné bývanie so zameraním na energeticky účinné riešenia.

Living together: rodinné a bytové domy: inovatívne rezidenčné riešenia zohľadňujúce trendy a výzvy urbanizácie, ako je nedostatok priestoru, energetická účinnosť, sociálne výzvy a nové životné koncepty

Working together: administratívne a industriálne stavby: pohodlné, estetické, energeticky efektívne a funkčné komerčné budovy, kancelárie a priemyselné budovy

Sharing public spaces: komfortné, funkčné, energeticky efektívne a estetické verejné budovy určené pre vzdelávanie, kultúru a zdravotnú starostlivosť, verejné miesta a projekty infraštruktúry

Building outside the box: inovatívne koncepcie zamerané na cirkulárne stavebné riešenia, energetickú efektívnosť a spôsoby využitia tehál, akými sú využitie nových stavebných technológií, na mieru vyrábané tehly, špeciálne murivo alebo nové zdobenie.

Mená víťazov budú známe na jar 2024

Víťazné projekty a mená ich tvorcov spoznáme na slávnostnom odovzdávaní cien Brick Award na jar v roku 2024. Pre výhercov jednotlivých súťažných kategórií sú pripravené zaujímavé finančné odmeny.

Ocenenie v hodnote 7 000 eur bude udelené víťazovi hlavnej ceny (vrátane víťaza kategórie), každý zo zvyšných štyroch víťazov kategórie získa 5 000 eur. Všetky nominované i víťazné projekty budú zároveň prezentované v knižnej publikácii „BRICK 24“, ktorú zostavia špičkoví experti z oblasti architektúry.

Viac informácií o Brick Award a formulár na registráciu nájdete na https://www.brickaward.com/ alebo na www.wienerberger.sk.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger

Tématické odbory

reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama