Pergoly ISOTRA na mieru - inšpirácie
vyhľadávanie
Dnes je 30.11.

Pre nedostatok komponentov sa predlžuje platnosť poukážok Zelená domácnostiam

Zverejnené: 13. 11. 2021

Poukážky z projektu Zelená domácnostiam II vydávané od augusta tohto roku budú mať platnosť päť mesiacov. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predlžuje ich platnosť o dva mesiace, aby domácnosti získali viac času na zabezpečenie inštalácií.

„Vychádzame v ústrety výrobcom zariadení a zhotoviteľom, ktorí zabezpečujú inštalácie, pretože mnohí z podnikateľov avizujú predlžovanie dodacích lehôt. Dôvodom je globálny nedostatok surovín a komponentov, ktorý zasiahol aj tento sektor,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Zmena platnosti z troch na päť mesiacov sa podľa aktualizovaných osobitných podmienok projektu zverejnených 5. novembra 2021 týka platných poukážok, ku ktorým zatiaľ neboli doručené žiadosti o preplatenie, aj ďalších poukážok, ktoré budú vydané do konca roka. Lehota, dokedy majú zhotovitelia poukážky rezervovať v elektronickom systéme, zostáva naďalej 30 dní od vydania poukážky.

„Žiadosti o preplatenie vybavujeme priebežne v čo možno najkratších lehotách, preto v prípade, že sú zariadenia už nainštalované, uvítame, ak zhotovitelia pošlú podklady k žiadosti o preplatenie čím skôr. Zrýchli sa tak proces vydávania nových poukážok, pretože budeme môcť uvoľniť ďalšie prostriedky pre domácnosti, ktorých žiadosti máme v zásobníkoch. Aktuálne v zásobníkoch evidujeme vyše 2 500 podaných žiadostí,“ zdôraznil Blaškovitš.

Celkovo bolo z Operačného programu Kvalita životného prostredia prostredníctvom projektu Zelená domácnostiam II zatiaľ podporených viac ako 15 600 zrealizovaných inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Z projektu sa podporujú iba investície do nehnuteľností mimo bratislavského kraja.

Autor: SITA Slovenská tlačová agentúra
Foto: Shutterstock, Studio Harmony
reklama

Nové

Zatienenie veľkých presklených plôch s ohľadom na architektonický zámer

Zatienenie veľkých presklených plôch s ohľadom na architektonický zámer

Zverejnené 30.11. Súvislé presklené plochy bez priečok vytvárajú dojem nekonečného priestoru. S veľkoformátovými oknami sa však často spája ťažší výber vhodnej tieniacej techniky. Riešením môžu byť rolety zodpovedajúcej veľkosti, ktoré interiér zatienia bez toho, aby… ísť na článok

Nová strešná terasa Terafest® v Brne ponúka pokoj a krásny výhľad

Nová strešná terasa Terafest® v Brne ponúka pokoj a krásny výhľad

Zverejnené 29.11. Trinity Office Center tvorí moderný blok kancelárskych a obchodných budov priamo uprostred Brna. Zamestnancom a návštevníkom tu novo slúži v poradí už druhá strešná terasa Terafest® z kompozitného materiálu. Bezúdržbové dosky od českého výrobcu WPC… ísť na článok

Nový pasívny dom od autora oceňovaného Slnečného domu

Nový pasívny dom od autora oceňovaného Slnečného domu

Zverejnené 26.11. Na prvý pohľad skromný rodinný dom, zároveň však do detailov prepracovaná architektúra a vypilovaný projekt. To je stavba v jednom z údolí švajčiarskeho kantónu Aargau. Vyznačuje sa účinným systémom vetrania, dokonale vzduchotesnou obálkou aj… ísť na článok

reklama