Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

V 11. ročníku Brick Award až 15 projektov slovenských architektov

Zverejnené: 10. 5. 2023

Spoločnosť Wienerberger AG s potešením oznamuje, že do súťaže Brick Award sa prihlásilo 743 diel z 54 krajín a šiestich kontinentov. Veľký záujem zo strany architektov je dôkazom popularity tejto ceny a jej medzinárodnej relevancie. Už 11 rokov udeľuje Wienerberger toto ocenenie najvýznamnejším projektom inovatívnej tehlovej architektúry z celého sveta. O ocenenie sa tentokrát uchádza 15 projektov zo Slovenska.

Foto: Rafael Gamo

„Cena Brick Award upriamuje pozornosť na modernú a udržateľnú tehlovú architektúru a dáva architektom z celého sveta príležitosť predstaviť svoju prácu a ukázať svoje tvorivé schopnosti. Porota neposudzuje, či bol projekt postavený s produktami Wienerberger. Hlavnými kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, estetika, udržateľnosť, klimatická odolnosť či energetická účinnosť. Veľmi sa tešíme z popularity a veľkého záujmu o túto súťaž," hovorí Heimo Scheuch, generálny riaditeľ spoločnosti Wienerberger AG.

Najviac prihlášok v kategórii Feeling at home

Architekti mohli svoje projekty prihlásiť do jednej z piatich kategórií, ktoré sa menia v závislosti na trendoch a aktuálnych témach. Nezávislá medzinárodná porota vyberie víťazov v jednotlivých kategóriách vrátane jedného celkového víťaza Grand Prize. Najvyšší počet prihlášok je v kategórii Feeling at home (28 %), tesne za ňou nasleduje druhá najpočetnejšia kategória Living together s 27 % a tretia je kategória Sharing public spaces s 25 % prihlásených projektov. Nasledujú kategórie Working together a Building outside the box.

Porota vyberie 50 nominácií

Zo všetkých prihlášok porota medzinárodne uznávaných architektov, kritikov architektúry, developerov a novinárov vyberie 50 najzaujímavejších projektov. Kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, udržateľnosť a vynaliezavé a inovatívne použitie tehál. Mená víťazov budú odhalené na slávnostnej ceremónii vo Viedni na jar 2024. Všetky nominované i víťazné projekty budú prezentované v knižnej publikácii „BRICK 24“, ktorú zostavia špičkoví experti z oblasti architektúry.

Viac informácií o Brick Award a formulár na registráciu nájdete na https://www.brickaward.com/ alebo na www.wienerberger.sk.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama