Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

V 11. ročníku Brick Award až 15 projektov slovenských architektov

Zverejnené: 10. 5. 2023

Spoločnosť Wienerberger AG s potešením oznamuje, že do súťaže Brick Award sa prihlásilo 743 diel z 54 krajín a šiestich kontinentov. Veľký záujem zo strany architektov je dôkazom popularity tejto ceny a jej medzinárodnej relevancie. Už 11 rokov udeľuje Wienerberger toto ocenenie najvýznamnejším projektom inovatívnej tehlovej architektúry z celého sveta. O ocenenie sa tentokrát uchádza 15 projektov zo Slovenska.

Foto: Rafael Gamo

„Cena Brick Award upriamuje pozornosť na modernú a udržateľnú tehlovú architektúru a dáva architektom z celého sveta príležitosť predstaviť svoju prácu a ukázať svoje tvorivé schopnosti. Porota neposudzuje, či bol projekt postavený s produktami Wienerberger. Hlavnými kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, estetika, udržateľnosť, klimatická odolnosť či energetická účinnosť. Veľmi sa tešíme z popularity a veľkého záujmu o túto súťaž," hovorí Heimo Scheuch, generálny riaditeľ spoločnosti Wienerberger AG.

Najviac prihlášok v kategórii Feeling at home

Architekti mohli svoje projekty prihlásiť do jednej z piatich kategórií, ktoré sa menia v závislosti na trendoch a aktuálnych témach. Nezávislá medzinárodná porota vyberie víťazov v jednotlivých kategóriách vrátane jedného celkového víťaza Grand Prize. Najvyšší počet prihlášok je v kategórii Feeling at home (28 %), tesne za ňou nasleduje druhá najpočetnejšia kategória Living together s 27 % a tretia je kategória Sharing public spaces s 25 % prihlásených projektov. Nasledujú kategórie Working together a Building outside the box.

Porota vyberie 50 nominácií

Zo všetkých prihlášok porota medzinárodne uznávaných architektov, kritikov architektúry, developerov a novinárov vyberie 50 najzaujímavejších projektov. Kritériami hodnotenia sú inovatívny dizajn, architektonický koncept, udržateľnosť a vynaliezavé a inovatívne použitie tehál. Mená víťazov budú odhalené na slávnostnej ceremónii vo Viedni na jar 2024. Všetky nominované i víťazné projekty budú prezentované v knižnej publikácii „BRICK 24“, ktorú zostavia špičkoví experti z oblasti architektúry.

Viac informácií o Brick Award a formulár na registráciu nájdete na https://www.brickaward.com/ alebo na www.wienerberger.sk.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger

Tématické odbory

reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama