Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 26.9.

Vypravte sa na BAU 2023, popredný svetový veľtrh architektúry, materiálov a systémov

Zverejnené: 24. 2. 2023

V nemeckom Mníchove sa pravidelne na začiatku roka koná stavebný veľtrh BAU. Hlavným cieľom je predstaviť nové technológie a budúcnosť stavebníctva. Veľtrh BAU je jednotkou medzi stavebnými veľtrhmi. Tento rok sa bude konať už po 25.-ty krát, konkrétne od 17. do 22. apríla 2023 na mníchovskom výstavisku. Dôvodov, prečo by ste sa na veľtrh mali vypraviť, je mnoho.

Veľtrh BAU bude prebiehať od 17. do 22. apríla 2023 na mníchovskom výstavisku.

Okrem najnovších stavebných materiálov a systémov na veľtrhu BAU nájdete aj stavebné náradie, pracovné odevy, garážové systémy a mnoho ďalšieho. Celá akcia bude sprevádzaná bohatým sprievodným programom. Už teraz je výstavná plocha z 97 % obsadená. Navyše Mníchov je krásne historické mesto so zaujímavými stavbami a výbornou kuchyňou, a tak sa dá veľtrh spojiť s návštevou mesta a doplniť si pobyt o ďalšie zážitky. Skrátka je sa na čo tešiť.

Niečo málo z histórie výstaviska a veľtrhu

Mníchovské výstavisko bolo otvorené v roku 1998 a so svojou kapacitou výstavnej plochy (200 000 m² krytej plochy v pavilónoch + 280 000 m² vonkajšej výstavnej plochy) sa zaraďuje medzi najväčšie a najmodernejšie výstaviská na svete. Z logistického hľadiska vystavovateľov a návštevníkov nemá na svete konkurenciu, je ľahko dostupné z diaľnice a disponuje plochami s kapacitou 15 000 parkovacích miest v tesnom susedstve veľtržných hál.

Posledného ročníku veľtrhu BAU sa v roku 2019 zúčastnilo viac než 250 000 odborných návštevníkov z celého sveta a na veľtrhu sa prezentovalo 2 280 vystavovateľov zo 45 krajín sveta. Firmy mali k dispozícii výstavnú plochu v rozlohe 200 000 m². Z Českej republiky sa na veľtržnej akcii BAU 2019 prezentovalo 22 firiem, zo Slovenska 13. (Česká republika tak zaujala 10. Miesto medzi zahraničnými vystavovateľmi.) Tento rok sa očakávajú podobné čísla.

Z Českej republiky sa na predchádzajúcej veľtržnej akcii (BAU 2019) prezentovalo 22 firiem, zo Slovenska 13.
Z Českej republiky sa na predchádzajúcej veľtržnej akcii (BAU 2019) prezentovalo 22 firiem, zo Slovenska 13.

Veľtrh BAU je globálnou akciou presahujúcou hranice Európy. Minulé dejstvo zaznamenalo zvýšený počet návštevníkov z Turecka, Číny, Talianska, SAE a Saudskej Arábie. Česká republika potom zaujala 7. miesto s 2 537 návštevníkmi. Veľtrh je určený primárne odbornej verejnosti, popri už spomenutých stavebných profesiách to sú tiež zástupcovia firiem, obchodníci a nákupcovia.

Na čo sa môže tešiť návštevník BAU?

V prípade veľtrhu BAU 2023 je toho skutočne dosť. Spomeňme predovšetkým vysokú úroveň vystavovaných stavebných výrobkov a technológii, ktorá reprezentuje úplnú svetovú špičku. Mnoho svetových lídrov v tejto oblasti čaká práve na veľtrh BAU, aby svoje výrobkové riešenia a stavebné technológie uviedli na známosť práve a len tu!

Výhodná dostupnosť pre návštevníkov zo Slovenska

Areál, ktorého poloha je mimochodom veľmi výhodná pre návštevníkov či už z Čiech, tak aj zo Slovenska, bol vybudovaný na východe Mníchova a síce v severnej polovici bývalého letiska Mníchov-Riem. Na juhu susedí s Willy-Brandt-Allee a s rezidenčnou zástavbou Riem Messestadt a arkádami Riem; sú tu tiež dve stanice metra linky U2 (Messestadt West a East). Na severovýchod od veľtržných hál a v tesnom susedstve je potom Paul-Henri-Spaak-Strasse, ktorá spolu s diaľnicou A94 vytvára rozľahlý priestor, ktorý býva pri veľkých akciách využitý ako vonkajšia výstavná plocha (napr. veľtrh stavených strojov BAUMA).

On-line vstupenka

Vstupenku na veľtrh BAU 2023 si nemusíte kupovať v rade pri pokladni pred vstupom na výstavisko. Odporúčame využiť možnosť nákupu cez internet. Otvárací čas veľtrhu BAU 2023 je od 9 do 18 hodín.

Záver

O tom, čo sa chystá na samotnom veľtrhu, sme sa mali možnosť presvedčiť na pre-bau, čo je stretnutie novinárov a vystavovateľov konajúce sa cca dva mesiace pred samotným veľtrhom. Viac o jednotlivých novinkách budeme postupne zverejňovať na tomto webe.

Už z tejto ochutnávky sme za redakciu presvedčení, že sa nikto z našich čitateľov, pokiaľ na veľtrh príde, nebude nudiť. Dodajme, že aj touto akciou – pozvánkou návštevníka na vybrané veľtržné expozície – nastavuje veľtrh BAU nové meradlá či už ide o kvalitu, tak aj kvantitu: Nedá sa síce predvídať, či štatistiky návštevnosti BAU 2023 prekonajú predkovidový rekord z roku 2019, v každom prípade ale môžu prekonať očakávania a zážitky návštevníkov.

Návštevníci zo Slovenska a z Čiech sa môžu tiež obrátiť na spoločnosť EXPO-Consult+Service, ktorá pôsobí ako veľtržná poradenská, reklamná a cestovná agentúra s oficiálnym zastúpením veľtržnej správy Messe München Int.

Čítajte tiež:

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archív autora

Tématické odbory

reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Zverejnené 26.9. Rodinný dom v Českom Šternberku je zasadený do svahovitého pozemku v miestnej vilovej časti nad riekou Sázavou. Hmota jeho objemu výrazne prevyšuje zastavanú plochu a dokonale tak maskuje svoju skutočnú, skôr skromnú veľkosť. Veľký podiel na tomto… ísť na článok

reklama