Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Wienerberger pozýva na Stavebný veľtrh Brno. Predstaví poriadne murivo Porotherm, komplexný systém šikmých striech Tondach a murovacieho robota

Zverejnené: 18. 4. 2024

Spoločnosť Wienerberger, najväčší výrobca keramických stavebných materiálov na Slovensku aj v Českej republike, predstaví kompletné portfólio svojich produktov na Stavebnom veľtrhu Brno. Ten sa uskutoční od 24. do 27. apríla 2024 na výstavisku. Okrem overených stavebných materiálov značky Porotherm a Tondach si budú môcť návštevníci prezrieť fotovoltické moduly Wevolt X-Tile a WLTR a murovacieho robota od Wienerbergeru.

Porotherm na veľtrhu predstaví varianty poriadneho obvodového muriva – Porotherm T Profi, Porotherm EKO+ Profi a Porotherm Profi.

Stavebný veľtrh Brno ponúka svojim návštevníkom prierez celým odborom stavebníctva. Od stavebných materiálov, výrobkov a technológií cez stavebné konštrukcie a technické zariadenia budov až po samotné realizácie stavieb. Wienerberger sa na ňom tento rok predstaví či už so zavedenými výrobkami značiek Porotherm a Tondach, tak aj s novinkami.

„Veľtrh navštevujú prevažne ľudia, ktorí sú rozhodnutí pre stavbu a hľadajú potrebné informácie na výber správneho materiálu a ďalších komponentov. Našim cieľom je zákazníkom ukázať, že ponúkame poriadne systémové riešenie hrubej stavby vrátane preverených technických detailov odskúšaných na tisícoch stavbách,“ hovorí Jiří Dobiáš, riaditeľ produktového manažmentu a business developmentu spoločnosti Wienerberger.

Porotherm na veľtrhu predstaví varianty poriadneho obvodového muriva – Porotherm T Profi, Porotherm EKO+ Profi a Porotherm Profi. Na mieste budú návštevníkom asistovať odborníci, ktorí pomôžu investorom s výberom vhodného muriva pre každú stavbu a to na základe ich preferencii a rozpočtu. Stavebníci budú môcť porovnávať murivo určené pod kontaktný zatepľovací systém, rovnako ako tehly pre jednovrstvové murovanie, ktoré už nepotrebujú dodatočné zateplenie. V rámci veľtrhu bude tiež prebiehať časovo obmedzená akcia na praktického pomocníka na stavbu zdarma a to ku každému nákupu muriva Porotherm.

Značka Tondach odprezentuje komplexný systém striech, ktorý zahŕňa pálené strešné škridly, podstrešné fólie, tepelnoizolačný systém iRoof, strešné okná a fotovoltické moduly Wevolt X-Tile. „Jednovrstvé murivo od Porothermu je trvanlivý a ekologický stavebný materiál. Zákazníkom chceme predviesť nielen výhody murovania bez kontaktného zateplenia, ale aj ďalšie novinky, ktoré novo dopĺňajú produktové portfólio. Štandardom je pre nás ponúkať komplexný systém šikmých striech, ten od tohto roku doplnili strešné okná Tondach, ktoré sú už na objednanie od začiatku marca. V ponuke máme aj fotovoltické moduly Wevolt X-Tile, ktoré sa inštalujú priamo medzi škridly a nezasahujú do estetiky strešného plášťa. Dlhodobo prinášame na stavebný trh inovácie, ktoré spĺňajú požiadavky našich zákazníkov a sú zároveň udržateľné,” dodáva Jiří Dobiáš.

Spoločnosť Wienerberger návštevníkom veľtrhu predstaví aj WLTRa, murovacieho robota, ktorý vyšiel prvýkrát na stavby minulý rok v októbri. Ide o inováciu v stavebníctve, ktorá pomôže prácu zefektívniť a zrýchliť. Robot je momentálne určený na stavby väčších rozsahov ako sú priemyselné a administratívne budovy, školy či telocvične. „Murovací robot bude bezpochyby zaujímavou časťou našej expozície. Veríme, že priláka návštevníkov a stavebné firmy, ktorým touto formou ukážeme a vysvetlíme benefity robotiky v stavebníctve. Primárnym cieľom implementácie WLTRa na trh je rýchlejší proces murovania, udržateľnejšie stavebné procesy, ale aj riešenie dlhodobého problému nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily na stavbách. Dlhé obdobie vývoja, testov a príprav sme zakončili ocenením na európskej súťaži robotiky, kde WLTR získal druhé miesto,“ hovorí Jaromír Sadloň, riaditeľ firmy GreenBuild, dcérskej spoločnosti Wienerberger, ktorá zaisťuje poskytovanie robotov na českom trhu.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama