vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Xella CZ oslavuje 50 rokov svojho výrobného podniku v Horných Počapoch, kompletnou výmenou autokláv je pripravená na budúcnosť v stavebníctve

Zverejnené: 6. 7. 2024

Xella CZ, výrobca stavebných materiálov Ytong, Silka, Multipor, s hrdosťou oznamuje úspešné dokončenie rozsiahlej rekonštrukcie svojho výrobného podniku v Horných Počapoch, ktorá zahŕňa kompletnú výmenu všetkých desiatich autokláv a súvisiaceho zariadenia.

Táto investícia podčiarkuje záväzok skupiny Xella zvládať ekonomické výzvy a tiež rozpoznávať príležitosti k rastu. Skupina Xella významne prispieva k miestnej ekonomike, vytvára pracovné príležitosti a podporuje udržateľný rozvoj. Pokračujúce investície skupiny posilňujú jej pozíciu a zaisťujú následný rast a stabilitu či už v Českej, tak Slovenskej republike.

Projekt výmeny autokláv je pre závod zásadný. Autoklávy sú kľúčovým zariadením pri výrobe pórobetónu. Pri autoklávovaní materiál dokonale vytvrdne, čím získa svoje charakteristické vlastnosti ako pevnosť a tepelnú izoláciu. Inštalované autoklávy sú dlhé 26 metrov s priemerom 2,8 metra a každý pojme až 65 metrov kubických materiálu.

„Vytvrdzovacie autoklávy inštalované spoločnosťou Scholz sú navrhnuté a vyrobené podľa najnovších technologických poznatkov a výrobných postupov, vrátane patentovaných automatických hydraulických viek na rýchle nakladanie a vykladanie materiálov,“ hovorí Stanislav Slánský, vedúci závodu. „Som hrdý na to, čo sme dosiahli. Tento projekt bol nielen technicky a časovo náročný, ale vyžadoval aj vysokú mieru koordinácie a spolupráce medzi rôznymi tímami. Všetko prebiehalo za výraznej podpory materskej spoločnosti Xella International so sídlom v Nemecku a vďaka nasadeniu a profesionalite všetkých zúčastnených strán sa nám podarilo rekonštrukciu dokončiť v termíne,“ dodáva Slánský.

Veľký dôraz bol kladený na bezpečnosť pracovníkov závodu, ktorá je nielen najvyššou prioritou, ale pilierom základných hodnôt spoločnosti. Súčasťou investície bola inštalácia celého radu bezpečnostných prvkov a opatrení. „Vďaka inštalácii nových plošín a koridorov bola uľahčená práca údržby v závode. Prístup ku kontrolným bodom, prípadná oprava alebo výmena časti alebo celého zariadenia sú pohodlnejšie a hlavne bezpečnejšie,“ vysvetľuje Petr Novák – vedúci údržby. Súčasťou inštalácie je aj dômyselná sústava ventilov na prepúšťanie pary na zabezpečenie efektívnej a udržateľnej výroby.

Pri príležitosti znovuotvorenia závodu bolo prítomné širšie vedenie spoločnosti na čele s generálnym riaditeľom skupiny Xella Christophom Clementom. Vo svojom prejave zdôraznil tri dôležité poznatky:

Bezpečnosť – 287 dní trvania projektu bez jedinej nehody. Inštalácia najnovších výrobných technológii a zariadení pre ochranu zamestnancov.

Ľudia – úspešné dokončenie projektu vďaka kvalite lokálneho tímu a výbornej spolupráci s inžinierskym tímom v Nemecku a ďalšími spoločnosťami z rôznych krajín, ktoré sa na rozsiahlej rekonštrukcii podieľali.

Stratégia – budovanie dlhodobo udržateľného dodávateľského reťazca v Českej republike s troma silnými závodmi, ktoré svojou výrobou budú zásobovať aj slovenský a rakúsky trh.

„Sme pripravení pokračovať v našom úsilí a zavádzať inovatívne, vysoko kvalitné a udržateľné produkty, aby sme naplnili očakávania našich zákazníkov a investorov pri stavbe alebo rekonštrukcii ich bývania,“ uzatvára Igor Forberger, COO Xella CZ/SK.

Súvisiace články:

Veľkoformátové tvárnice v systéme Ytong
Nové veľkoformátové tvárnice Ytong, priečkový panel Ytong Jumbo a Silka Tempo

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tématické tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama