HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 16.9.

4E pre váš domov

Zverejnené: 22. 7. 2021

Stavba alebo kúpa vlastného domu si vyžaduje roky tvrdej práce a úspor, preto je dôležité, aby ste nenechávali žiadne detaily na náhodu. Strecha je jednou z najdôležitejších súčastí vášho domova a preto si zaslúži byť vyhotovená správne.

EKONOMICKÝ

Strešný systém je prvou obrannou líniou proti matke prírode a hrá dôležitú úlohu pri ochrane vašich cenností, rodiny a poskytuje bezpečie vášmu podnikaniu. Strecha nad hlavou je komplexný integrovaný systém, preto ak sa nedodržia postupy pri jej zhotovení, môže vám spôsobiť problémy už na začiatku vášho bývania.

Domy s plochou strechou stále naberajú na popularite. Jednou z najatraktívnejších výhod plochých striech je zväčšenie využiteľného vonkajšieho priestoru. Ak je vaša nehnuteľnosť na úzkom pozemku bez veľkého dvora, vaša strecha môže byť využitá na grilovanie alebo na relax. Stane sa z nej miesto na vytvorenie vlastnej záhrady, detského ihriska, relaxačnej zóny, dokonca môže byť vhodná aj na inštaláciu solárnych panelov. Jednoducho na čokoľvek, čo by si vaše srdce mohlo priať!

ENVIROMENTÁLNY

Ploché strechy sú funkčné a moderné. Sú to však práve tie časti vášho domu, ktoré sa rekonštruujú ako prvé. Často sa podceňuje správna voľba hydroizolačného systému, ktorý je najdôležitejší. delí vás, vaše pohodlie a bezpečnosť od vplyvu počasia. V prípade poruchy hydroizolačnej vrstvy sa, vo väčšine prípadov, musí vymeniť kompletný strešný plášť počnúc s parozábranou, tepelnou izoláciou a samotnou hydroizoláciou nehovoriac o škodách v interiéri, ktorý takýto defekt môže spôsobiť.

Zelené strechy alebo strešné záhrady sú populárne už na celom svete. Vybudovanie záhrady na vašej streche je cesta ako využiť mestský priestor, chrániť životné prostredie a v dlhodobom horizonte ušetriť vaše peniaze. Zelená alebo aj vegetačná strecha má vplyv nielen na čistenie ovzdušia, ale aj na vykurovanie alebo chladenie budovy, kedy je potrebné menšie množstvo energie. Pomáha zmierňovať efekt mestských tepelných ostrovov, ide o stav, v ktorom mestá absorbujú a zachytávajú teplo vyššou mierou ako vidiecke oblasti. V prípade nadmerných zrážok zelené strechy absorbujú množstvo dažďovej vody a pomaly ju uvoľňujú, čím sa minimalizuje riziko povodní. Za zmienku stojí aj estetická funkcia, ktorá pozitívne mení vzhľad mesta a vznikajú tak nové relaxačné zóny.

EPDM

Spoločnosť Firestone Building Products, ako najväčší výrobca hydroizolačných fólii EPDM, už pol storočie ponúka vysokokvalitné strešné systémy s minimálnou deklarovanou životnosťou 50 rokov. Poskytujú riešenia na kompletné zastrešenie vašej stavby produktom, ktorý v symbióze s ostatnými časťami vášho objektu dosahuje požadovanú dlhotrvajúcu životnosť, čo vám prinesie kľudný spánok a ušetrí nemalé peniaze.

Vďaka extrémne dlhej životnosti, odolnosti proti prerastaniu koreňov a schopnosti odolávať vysokým aj nízkym teplotám je strešný systém Firestone RubberCover EPDM riešením na použitie v extenzívnych zelených strechách, alebo pri inštalácií fotovoltaických panelov.

Fólia Firestone RubberCover EPDM je chemicky stála, netoxická a neobsahuje zmäkčovadlá, halogény, ani ťažké kovy. V dôsledku toho kvalita vody, ktorá prichádza do styku s EPDM fóliou, spĺňa ekologické štandardy pre rekuperáciu povrchových vôd. Je vhodná na zachytávanie dažďovej vody pre domáce zvieratá alebo využitie v záhrade. Kombinácia dlhej životnosti, nulovej údržby a možnosti recyklácie dokazuje, že ide o ekologickú voľbu.

EKOLOGICKÝ

Vynikajú výnimočné vlastnosti Firestone RubberCover EPDM fólie v porovnaní s inými strešnými systémami. Ľahká údržba aj po desiatkach rokoch, možnosti recyklácie sa odrážajú v mimoriadne dlhej životnosti tohto produktu. Fóliu EPDM je možné recyklovať napríklad do chodníkových dosiek, bežeckých tratí, či umelých povrchov športovísk. Tým sa ekologický dopad Firestone RubberCover EPDM fólie významnou mierou znižuje.

RubberCover EPDM fólie majú nielen výrazne dlhšiu životnosť oproti konkurenčným produktom, ale zároveň je k dispozícií kompletné QuickSeam príslušenstvo, ktoré umožňuje predĺženie životnosti vďaka ľahkej možnosti opravy.

Súhrn výhod kombinácie fólie Firestone RubberCover EPDM so systémom zelených striech:

  • vysoká životnosť strešného systému
  • veľké panely bez spojov
  • estetický vzhľad
  • znížené náklady na energiu
  • jednoduchá inštalácia a údržba
  • kvalita ovzdušia
  • zníženie efektu tepelného ostrova zastavaného územia
  • regulácia dažďovej vody
  • zníženie hluku, zlepšenie tepelnej izolácie
  • prirodzené prostredie pre rastliny

— kontakty —

Firestone Building Products

Údernícka 10 35, 85101 Bratislava

E: rdv@fbpe.sk   T: +421 908 820 557   WWW: https://www.rubbercover.sk/sk

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Zverejnené 16.9. V poslednom čase sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, či je zateplenie ich domov alebo bytov kvalitné. Dôvody sú zrejmé. Vďaka dôkladnej izolácii môže majiteľ domu dosiahnuť vysoké finančné úspory; navyše znížená spotreba energie prispieva k ochrane… ísť na článok

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Zverejnené 15.9. Dnes sa pozrieme na renováciu starého náteru plechovej krytiny z pozinku. Ak je už strecha vášho domu či chalupy nevzhľadná a vy zvažujete jej opravu, máme pre vás návod krok za krokom, ako jej vrátiť pôvodnú podobu. Nejde o nič zložité a s trochou… ísť na článok

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Zverejnené 14.9. Inovovaná podstrešná fólia DELTA®-MAXX PLUS uľahčuje a zrýchľuje prácu pokrývačov, šetrí materiál, ale aj náklady na energie. Dlhú životnosť garantuje systémová záruka 25 rokov ísť na článok

reklama