Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Aké rohové ventily s filtrom zvyšujú kvalitu pitnej vody?

Zverejnené: 25. 1. 2022

Medzi dôležité požiadavky rozhodne patrí ochrana pitnej vody pred nečistotami a usadeninami. Chránia sa tak pripojené armatúry a je zaistená ich dlhoročná bezproblémová funkčnosť, predovšetkým sa tým však prispieva k ochrane samotných užívateľov pitnej vody. Firma Schell preto prišla s novou generáciou svojich úspešných rohových ventilov Schell Comfort.

Foto: schell

Schell je už dlhé desaťročia synonymom pre spoľahlivé a kvalitne vyrobené rohové ventily. Tradičný nemecký výrobca svoje výrobky, samozrejme, tiež pravidelne inovuje a vylepšenia dostali aj jeho rohové ventily Comfort s filtrom.

Je v nich integrovaný inovovaný jemný filter z odolného polyetylénu s hustotou iba 250 mikrónov. Účinne bráni prieniku nečistôt už pred vstupom do samotnej armatúry pričom ale nedochádza k žiadnemu zníženiu prietoku vody. Ten si nastavuje používateľ sám podľa svojich potrieb prostredníctvom ergonomickej rukoväte, ktorá ovláda chod dutého vretena vo vnútri ventilu.

Zdroj: Schell
Zdroj: Schell

Práve vo vretene sa nachádza zmieňovaný špeciálny polyetylénový filter. K bežnej údržbe ventilu nie je navyše potrebný odborný zásah, zvládne ju každý i neskúsený používateľ. Po uzatvorení ventilu sa filter jednoducho pomocou mince alebo skrutkovača vyskrutkuje z osi rukoväte a krátko prepláchne pod prúdom čistej vody. Inováciou u nových ventilov Comfort s filtrom je tiež ich ľahší chod, uzatváranie aj otváranie prebieha plynulo, ľahko, bez akýchkoľvek tlakových rázov.

Štatisticky je kvalita pitnej vody odchádzajúcej z vodární do rozvodov u nás na veľmi vysokej úrovni. Ale práve v často starých, zanedbaných rozvodoch a potrubiach v domoch sa do nej dostávajú nečistoty a uvoľnené mechanické usadeniny či vodný kameň. Toto potenciálne znehodnotenie pitnej vody pomáha eliminovať práve inštalácia moderných rohových ventilov Schell Comfort s filtrom.

Zdroj: Schell
Zdroj: Schell

Schell garantuje nielen u týchto rohových ventilov, ale u všetkých svojich výrobkov dlhoročnú životnosť a spoľahlivosť. Toho je dosiahnuté použitím vysoko kvalitných materiálov a starostlivého dielenského spracovania v domovskej továrni v nemeckom Olpe. Niet divu, že odborníci v obore pri montáži uprednostňujú kvalitu „made in Germany“ od tradičnej rodinnej firmy, ktorá na budúci rok oslávi úctyhodných 90 rokov svojej existencie.

Zdroj: Schell
Zdroj: Schell

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.

Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR, tel.: +421 902 334 922; e-mail: ibahnik.schell@gmail.com

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Schell
reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama