Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 3.12.

Ako na štýlové steny v interiéri?

Zverejnené: 4. 9. 2023

Ako docieliť trendy vzhľadu na stenách alebo ekologickejšie riešenie maľovky? Niekedy na veľkú zmenu stačí drobný trik. Správne zvolené farby dokážu naozajstné zázraky a vedia úplne premeniť vzhľad. Jemné oživenie, ale aj kompletná zmena štýlu či celkového dizajnu miestnosti sú tak oveľa dostupnejšie.

Zdroj: fazilran1234, shutterstock

Kovové odlesky alebo mramor

Ak máte v pláne osviežiť vzhľad vnútorných priestorov, dajte šancu štýlovému rozžiareniu stien. „Interiérová farba StyleColor Metallic Storm, ktorá sa vyrába vo variantoch striebro a antracit, vykúzli na stenách vášho príbytku elegantný jemne štruktúrovaný trblietavý efekt. Miestnosť tak získa nádych luxusu a futuristickej elegancie,“ tvrdí Monika Linghartová z oddelenia farieb a lakov v Hornbachu. Tieto farby dokážu upútať pozornosť a sú vhodné aj ako samostatná dekorácia, či solitérny pruh, ktorý opticky rozdelí geometriu interiéru.

Pohľady pritiahne aj nadčasovo vyzerajúca svetlo mramorová interiérová omietka StyleColor Mramor. Priestor opticky zväčší a vnesie doň príťažlivosť klasiky. Je možné ju aplikovať valčekom, špachtľou alebo štetcom – podľa toho, aký výsledný vzhľad chcete dosiahnuť.

Ako na to

Podklad pod maľbu musí byť čistý, suchý a súdržný, odlupujúcu sa starú farbu odstráňte. Ako základný náter použite maliarsku farbu v bielom odtieni. „Interiérovú farbu pred použitím aj počas aplikácie dôkladne premiešajte, aby v nej farebné pigmenty zostali dokonale rozptýlené. Nanášajte rovnomerne a v primeranom množstve pomocou plochého štetca vo zvislom, vodorovnom alebo uhlopriečnom smere a dodržujte zvolený smer roztierania. V prípade, že spotreba farby na jednu súvislú plochu presiahne obsah jedného balenia, obsah všetkých potrebných balení navzájom zmiešajte,“ radí špecialistka.

Zdravšia domácnosť

Priaznivci zdravého životného štýlu pri maľovaní stien vyžadujú vysoké štandardy kvality produktov aj ich ohľaduplnosť k zdraviu. Pokiaľ chcete pri stavbe a maľovke interiéru obmedziť výskyt škodlivých látok, siahnite po špeciálnych výrobkoch. „Aby ste tieto produkty z ponuky v Hornbachu ľahšie spoznali, sú označené pečiatkou „Modrý anjel“. Toto logo garantuje, že ním označený tovar spĺňa prísne požiadavky na ochranu ľudského zdravia a životného prostredia. Na vymaľovanie vnútorných stien je preto ideálne zvoliť farbu s týmto označením,“ nabáda Monika Linghartová. Na výber sú nielen základné farby na steny a drevo, ale aj rôzne lazúry, laky, farby v spreji či akrylátové laky na radiátory.

Eko a bio farby

Poznáte ekologické a bio farby? Ide o netoxické alternatívy obsahujúce veľmi nízke alebo žiadne percento prchavých organických zlúčenín (VOC), vďaka čomu zlepšujú kvalitu ovzdušia v interiéri. Vyrábajú sa z ekologicky šetrných alebo organických materiálov, ako citrusy, laky, balzamy, mliečne proteíny či draselné vodné sklo. Používajú sa rovnako ako tradičné interiérové farby. Sú ale bez zápachu a s dezinfekčným účinkom. Ľudia s dýchacími ťažkosťami alebo alergiami ocenia najmä farby z bio surovín. Ekologické a bio farby sú tiež šetrné k životnému prostrediu, čím sa minimalizuje ich uhlíková stopa.

Autor: Tlačová správa 1) redakčne upravené
Foto: Shutterstock, archív Hornbach
reklama

Nové

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

Zverejnené 2.12. Projekt bytových domov R+R Rezidence v Michalovciach ponúka moderné a nadštandardné bývanie. V súčasnosti sa v rezorte nachádzajú dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue… ísť na článok

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené 30.11. Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál,… ísť na článok

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Zverejnené 1.12. Vchodové dvere sú jedným z najnamáhavejších prvkov na dome, musia jeho obyvateľov chrániť pred nepriazňou počasia či potenciálnym narušiteľom. Ide o dlhodobú investíciu, preto sa odporúča, aby ste ich výber konzultovali s odborníkom. ísť na článok

reklama