vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Ako na štýlové steny v interiéri?

Zverejnené: 4. 9. 2023

Ako docieliť trendy vzhľadu na stenách alebo ekologickejšie riešenie maľovky? Niekedy na veľkú zmenu stačí drobný trik. Správne zvolené farby dokážu naozajstné zázraky a vedia úplne premeniť vzhľad. Jemné oživenie, ale aj kompletná zmena štýlu či celkového dizajnu miestnosti sú tak oveľa dostupnejšie.

Zdroj: fazilran1234, shutterstock

Kovové odlesky alebo mramor

Ak máte v pláne osviežiť vzhľad vnútorných priestorov, dajte šancu štýlovému rozžiareniu stien. „Interiérová farba StyleColor Metallic Storm, ktorá sa vyrába vo variantoch striebro a antracit, vykúzli na stenách vášho príbytku elegantný jemne štruktúrovaný trblietavý efekt. Miestnosť tak získa nádych luxusu a futuristickej elegancie,“ tvrdí Monika Linghartová z oddelenia farieb a lakov v Hornbachu. Tieto farby dokážu upútať pozornosť a sú vhodné aj ako samostatná dekorácia, či solitérny pruh, ktorý opticky rozdelí geometriu interiéru.

Pohľady pritiahne aj nadčasovo vyzerajúca svetlo mramorová interiérová omietka StyleColor Mramor. Priestor opticky zväčší a vnesie doň príťažlivosť klasiky. Je možné ju aplikovať valčekom, špachtľou alebo štetcom – podľa toho, aký výsledný vzhľad chcete dosiahnuť.

Ako na to

Podklad pod maľbu musí byť čistý, suchý a súdržný, odlupujúcu sa starú farbu odstráňte. Ako základný náter použite maliarsku farbu v bielom odtieni. „Interiérovú farbu pred použitím aj počas aplikácie dôkladne premiešajte, aby v nej farebné pigmenty zostali dokonale rozptýlené. Nanášajte rovnomerne a v primeranom množstve pomocou plochého štetca vo zvislom, vodorovnom alebo uhlopriečnom smere a dodržujte zvolený smer roztierania. V prípade, že spotreba farby na jednu súvislú plochu presiahne obsah jedného balenia, obsah všetkých potrebných balení navzájom zmiešajte,“ radí špecialistka.

Zdravšia domácnosť

Priaznivci zdravého životného štýlu pri maľovaní stien vyžadujú vysoké štandardy kvality produktov aj ich ohľaduplnosť k zdraviu. Pokiaľ chcete pri stavbe a maľovke interiéru obmedziť výskyt škodlivých látok, siahnite po špeciálnych výrobkoch. „Aby ste tieto produkty z ponuky v Hornbachu ľahšie spoznali, sú označené pečiatkou „Modrý anjel“. Toto logo garantuje, že ním označený tovar spĺňa prísne požiadavky na ochranu ľudského zdravia a životného prostredia. Na vymaľovanie vnútorných stien je preto ideálne zvoliť farbu s týmto označením,“ nabáda Monika Linghartová. Na výber sú nielen základné farby na steny a drevo, ale aj rôzne lazúry, laky, farby v spreji či akrylátové laky na radiátory.

Eko a bio farby

Poznáte ekologické a bio farby? Ide o netoxické alternatívy obsahujúce veľmi nízke alebo žiadne percento prchavých organických zlúčenín (VOC), vďaka čomu zlepšujú kvalitu ovzdušia v interiéri. Vyrábajú sa z ekologicky šetrných alebo organických materiálov, ako citrusy, laky, balzamy, mliečne proteíny či draselné vodné sklo. Používajú sa rovnako ako tradičné interiérové farby. Sú ale bez zápachu a s dezinfekčným účinkom. Ľudia s dýchacími ťažkosťami alebo alergiami ocenia najmä farby z bio surovín. Ekologické a bio farby sú tiež šetrné k životnému prostrediu, čím sa minimalizuje ich uhlíková stopa.

Autor: Tlačová správa 1) redakčne upravené
Foto: Shutterstock, archív Hornbach
reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama