Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.2.

Antracit Point v Žiline získal medzinárodnú cenu za architektúru

Zverejnené: 27. 1. 2021

Žilinské sídlo spoločnosti HSF System SK uspelo v architektonickej súťaži BigSEE Architecture Award 2021. Antracit Point si odniesol ocenenie v kategórii verejnej a komerčnej architektúry. Investorom projektu je HSF System SK, architektonický návrh pripravilo štúdio A. R. K. ateliér, s. r. o.

Sídlo spoločnosti HSF System SK sa nachádza na Bytčianskej ulici v mestskej časti Žilina-Považský Chlmec. Štvorpodlažná administratívna budova má zastavanú plochu 826,9 m2, podlahová plocha činí 1 671,3 m2. Budova s názvom Antracit Point zvíťazila v medzinárodnej súťaži BigSEE Architecture Award 2021 v kategórii verejnej a komerčnej architektúry. „Našou snahou bolo vytvoriť nápaditú a originálnu architektúru s určitým odkazom na nedávno dokončené ostravské sídlo našej materskej spoločnosti. Priestory využívajú nielen naši zamestnanci, ale tiež ďalší nájomcovia, ktorí ich využívajú ako kancelárie alebo obchodné jednotky,“ hovorí Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti HSF System SK.

Koncept stavby je založený na pridávaní dielov v tvare kocky, ale tiež čiastočne na „uberaní“ materiálu v rohoch 3. poschodia a nadstavby 4. poschodia. Táto „hra“ s pridanými a odstránenými kockovými dielmi umožňuje kombináciu zaujímavých fasádnych materiálov a farieb, vďaka čomu sa predišlo monotónnej schéme. Všetko je navyše podporené farebnými a fasádnymi materiálmi. Hlavným motívom budovy je antracitový obal so zaujímavou horizontálnou grafikou, kombinovaný s dreveným obložením vypuklých prvkov.

Spoločnosť HSF System SK týmto ocenením nadviazala na úspech svojho materského sídla v Ostrave, ktoré tiež v minulosti uspelo v niekoľkých architektonických súťažiach. Úspech zaznamenalo napríklad v súťaži Ostravský dom roka 2016 alebo Stavba Moravskosliezskeho kraja 2016. Autorom sídla HSF System SK boli Ing. arch. Roman Klenovič a Ing. arch. Andrea Klenovičová zo žilinského architektonického štúdia A. R. K. ateliér, s. r. o. Investorom a generálnym dodávateľom stavby bola spoločnosť HSF System SK.

Súťaž BigSEE Architecture Award si kladie za cieľ skúmať tvorivý a obchodný potenciál juhovýchodnej Európy (zapojených je 19 krajín vrátane Rakúska, Talianska, Srbska alebo domáceho Slovinska) a odhaľuje jeho zaujímavé práce v architektúre, interiéri alebo produktovom a módnom dizajne. Ocenené projekty poskytujú náhľad do súčasnej situácie v oblasti kreativity a podnikania v regióne.

Spoločnosť HSF System. SK, s.r.o. pôsobí na slovenskom stavebnom trhu od roku 2010. Vznikla ako dcérska spoločnosť HSF System a.s., ktorá je na českom stavebnom trhu od roku 2002. Spoločnosť HSF System SK je spoľahlivým generálnym dodávateľom stavieb. Zaisťuje projekčné práce a inžiniersku činnosť. Zaoberá sa developerskými aktivitami. Realizuje kompletné strešné a fasádne opláštenie moderných administratívnych, komerčných a priemyselných objektov vrátane ich rekonštrukcií. Dodáva oceľové konštrukcie, hliníkové výplne otvorov (okná, dvere, presklené fasády a svetlíky) a široký sortiment stavebného materiálu so zameraním na tepelné izolácie, hydroizolácie striech a profilované plechy.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HSF System. SK, s.r.o.
reklama

Nové

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Zverejnené 25.2. Dnešná výstavba mieri až k nulovej energetickej spotrebe, ale takmer prehliada slnečnú energiu. Ak nás zaujíma skutočná tepelná ochrana domu a reálna suma, ktorú zaplatíme za vykurovanie, prípadne letné chladenie, potom neprehliadajte vonkajšie… ísť na článok

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Zverejnené 28.2. SuperFOIL je tepelnoizolačná technológia, ktorá poskytuje vysoko účinnú tepelnú izoláciu tým, že bráni prechodu tepla medzerou pri vedení, prúdení a sálaní. Pracuje hlavne so skutočnosťou, že vo stavebných vzduchových medzerách je nielen vo fyzike,… ísť na článok

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Zverejnené 27.2. Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov… ísť na článok

reklama