HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Betón v interiéri: Chladný, no autentický doplnok

Zverejnené: 4. 3. 2022

Podľa najnovších trendov sa pre betón v domácnosti rozhoduje stále viac ľudí. Obľúbené sú napríklad steny alebo podlahy, ale aj jednoduché maličkosti ako kvetináče a sošky. Ide o neodmysliteľnú súčasť minimalistického štýlu. Ako ho môžete zakomponovať aj vy?

Zdroj: PinkyWinky, shutterstock

Využite jeho neobmedzené možnosti

Tento tvárny materiál môžete použiť pri tvorbe schodiska a kuchynskej linky, ale aj umývadiel, či políc. Stierku z betónu však nájdete aj v niektorých sprchovacích kútoch. Namiesto neopracovaného kusu betónu sú dnes na výber aj rozličné farebné prevedenia a povrchové úpravy.

Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Jeho povrch sa dá leštiť, lakovať, brúsiť, či škrabať, prípadne ozdobiť rôznymi vzormi. V niektorých prípadoch dokonca pripomína prírodný kameň. Zaujímavý vzhľad dosiahnete aj úpravou alebo namaľovaním niektorej časti. Čaro neopracovaného kusu betónu ale nič nenahradí.

Nezvyčajne pôsobí ako doska konferenčného stolíku. Nezabudnite na kontrastnú kombináciu viacerých odtieňov. Výhodou je, ak máte k dispozícii prirodzené svetlo z okien. To vám pomôže presvetliť a opticky zväčšiť celý interiér.

Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Zariaďte miestnosti od základu

Betónovými stenami priestor zjednotíte a zladíte do mestského industriálneho štýlu. Najčastejšie sa používa pohľadový betón. Nazýva sa tiež ako „surový“ alebo „holý“ a slúži ako fasáda a povrch rôznych konštrukcií. Lepšie sa tvaruje a od toho bežného sa líši najmä svojim zložením.

Ide o populárnu voľbu viacerých architektov pri realizácii moderných projektov. Jeho vzhľad zvýrazníte v kombinácii s dreveným nábytkom, kovovými detailami, sklenenými prvkami, či izbovými rastlinami. Ako lacnejšie riešenia s podobnými vlastnosťami sa používa cementová stierka.

Rovnakými pravidlami sa riaďte aj pri betónovej podlahe alebo strope. Ak ho ale nechcete vo svojej domácnosti toľko, stavte na betónové schody. Prípadne zvoľte drevené obklady a koberce, či doplnky ako šperkovnice, vázy, kvetináče a rámiky na fotky.

Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Betón má tiež skvelé vlastnosti

Bežnou súčasťou kúpeľní a kuchýň sa v posledných rokoch stáva mimoriadne vytrvalé zariadenie. Favoritmi sú napríklad drezy alebo vane, ktoré výborne odolávajú vlhkosti. Betónová podlaha alebo steny udržia teplo po dlhú dobu. Sú tiež nenáročné na údržbu a lacnejšie v porovnaní s ďalšími možnosťami.

Zdroj: shutterstock
Zdroj: shutterstock

Zároveň funguje ako protipožiarna ochrana, ktorá je navyše šetrná voči životnému prostrediu. Je to jeden z najhúževnatejších materiálov. Elektroinštaláciu môžete viesť v dutinách, ale zvyčajne sa umiestňuje priamo na povrch. Dosiahnete tým skutočný industriálny vzhľad.

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: pexels.com, shutterstock.com

Tématické tagy

reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama