Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené: 8. 8. 2022

Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol dispozíciu 2 + kk, ktorá by sa v praxi takmer nedala zariadiť - pohyb by bol obmedzený iba na úzke priechody medzi nábytkom. Šikovnou prácou architektov a s využitím vstavaného nábytku na mieru vznikol priestor, ktorý má dokonale využitý každý jeden meter štvorcový a spanie je ukryté v stavanom nábytku.

Investori oslovili architektov z ateliéru ORA ešte v procese výstavby, vďaka čomu mali možnosť do dispozície zasiahnuť. Odstránili priečky a a vytvorili garsónku. V pôvodnej forme ostala zachovaná iba kúpeľňa.

...ako umiestniť štyroch ľudí na 36 m² ?...

Z disponibilného priestoru bolo treba vyčleniť miesto na spanie. Autori podľa vlastných slov hľadajú inšpiráciu v stredovekých skriňových posteliach. Posteľ rodičov je vsunutá medzi dva regály, čo v rámci možností zaisťuje ich súkromie a zároveň umožňuje využiť maximum priestoru na skladovanie. “Pakliže si chce spáč rozšířit obzor, nebo osvobodit své dlouhé končetiny, vyklopí si dvířka u nohou,” dopĺňajú s nadhľadom autori.

Spanie detí je situované do poschodového boxu, pričom spodná posteľ v nike cez deň slúži ako gauč. Vrchná posteľ je skrytá za dvierkami. Box je obložený dubovými latami, ktoré postupne prechádzajú aj na stenu oddeľujúcu kúpeľňu. Tá vďaka tomu splýva so vstavaným nábytkom. Vďaka dverám, ktoré dosahujú až k stropu na svoju prítomnosť neupozorňuje.

Interiér zjednocuje prevládajúci materiál - dubový masív a dyha. Rôzne morenia nábytkových prvkov definujú jednotlivé zóny - svetlú kuchyňu, prírodnú obývačku, tmavú nočnú zónu a zázemie bytu.

Materiály:

  • dubové parkety
  • dubová dyha s rôznym morením
  • dubové laty
  • nerezová doska v kuchyni
  • cementová stierka
  • keramický obklad

Zdroj: www.archinfo.sk

Autor: ORA 1) redakčne upravené
Foto: BoysPlayNice
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama