Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Dizajnové fasády komerčných objektov

Zverejnené: 22. 12. 2023

V súčasnom svete, kde estetika a funkcionalita idú ruka v ruke, sa stále viac obraciame k inovatívnym riešeniam v architektúre. Jedným z trendov, ktorý neustále naberá na obrátkach, sú dizajnové fasády. Tieto moderné architektonické prvky nie sú len povrchovou úpravou, ale tvoria dynamickú a inteligentnú súčasť budov, zohľadňujúc nielen ich vizuálnu atraktivitu, ale aj efektívnosť a udržateľnosť.

Archív firmy JUNIKSJ

Dizajnové fasády sa stávajú významným prvkom architektúry budúcnosti, zohľadňujúc nielen estetický dojem, ale aj efektívnosť budov. V komerčných objektoch, kde prvý dojem môže ovplyvniť vnímanie značky, hrajú dizajnové fasády neoceniteľnú úlohu! Ich variabilný dizajn umožňuje architektom a dizajnérom experimentovať s rôznymi formami, textúrami a farbami, čím vytvárajú unikátne a moderné exteriéry presne podľa brand identity značky.

Dizajnové fasády nie sú len oku lahodiacou výzdobou, ale skrývajú aj funkčné prvky, ktoré prispievajú k efektívnosti a udržateľnosti budov. Integrácia inteligentných technológií a materiálov, ktoré zlepšujú energetickú účinnosť a minimalizujú environmentálny vplyv, je dnes nevyhnutnosťou. V tomto kontexte zohrávajú dizajnové fasády kľúčovú úlohu, vytvárajúc symbiózu medzi formou a funkciou. Touto tematikou sa začali zaoberať už aj investori a developeri na Slovensku. 

Sendvičové panely

Pri pohľade na dizajnové fasády v modernom stavebníctve nemôžeme zabudnúť na sendvičové panely. Tieto panely nie sú len základňou pre vizuálny dizajn, ale ponúkajú aj praktické riešenia v oblasti izolácie a štruktúry. Ich viacvrstvová konštrukcia umožňuje spojiť odolnosť s ľahkou aplikáciou, čo je významné pre komerčné objekty.

Sendvičové panely sú teda ideálnym partnerom pre dizajnové fasády, pretože im umožňujú nielen flexibilné tvary, ale aj vynikajúcu izoláciu. Ich variabilita v kombinácii s modernými technológiami otvára dvere pre širokú škálu architektonických konceptov, od futuristických až po tradičné štýly.

Pre ilustráciu úspechu estetických fasád a sendvičových panelov môžeme spomenúť ikonické komerčné objekty, ktoré sa svojou architektúrou stali dominantami mesta. Sklenené oblúky, nezvyčajné textúry a interaktívne prvky na fasádach sú len niektoré z prvkov, ktoré oživujú mestské panorámy.

Jedným z príkladov je The Edge v Amsterdame, ktorý kombinuje dizajnové fasády s použitím sendvičových panelov, čím dosahuje nielen moderný a atraktívny vzhľad, ale aj vysokú energetickú účinnosť.

Dizajnové fasády a sendvičové panely sú spojením estetiky a funkcionality. V architektúre budúcnosti nám predstavujú cestu k inteligentnejším, efektívnejším a ekologickejším budovám. Ich synergia otvára dvere pre nekonečné možnosti vytvárania inovatívnych a krásnych komerčných objektov. Stačí sa pozrieť dopredu a dovoliť, aby nás dizajn viedol k novým výšinám architektonického prejavu.

Spoločnosť JUNIK S&J, ako jedna z mála slovenských firiem, slovenskom trhu zastrešujú výstavbu takýchto dizajnových fasád komerčných objektov. Sú partnerom pre podniky, ktoré sa chcú odlíšiť od konkurencie a vlastniť objekt, ktorý pritiahne pozornosť davu! Viac informácii o dizajnových fasádach nájdete na ich webe.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy JUNIKSJ

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama