Strešné okná Velux
vyhľadávanie
Dnes je 15.10.

Dverové aj okenné kovanie s nádychom luxusu vhodné aj do veľmi zaťažovaných objektov

Zverejnené: 24. 9. 2019

Nadštandardnou kvalitou disponuje kovanie, ktoré na český trh distribuuje spoločnosť EFB. Jedná sa o produkty renomovaných európskych výrobcov, špičkové okenné aj dverové kovanie z pera vyhlásených svetových návrhárov. V sortimente nájdete tiež výrobky vhodné do extrémne zaťažovaných budov, vrátane tých robustných, vhodných aj do verejných objektov.

Kľučka Olivari Chevron

Samozrejmosťou je pre spoločnosť EFB podpora smerom k architektonickej a projektantskej obci. S výrobcami jednotlivých produktov kovania je distribútor v úzkom kontakte a spolupráca sa preto vyznačuje individuálnym posúdením každého projektu v kooperácii so špecialistami konkrétnych výrobných závodov. Konzultačné služby sú využívané predovšetkým pri realizáciách verejných stavieb, v ktorých je potrebné dbať na vhodnú konštrukčnú odolnosť každého umiestňovaného výrobku.

Skrytý pánt Tectus Glass pre sklenené dvere
Skrytý pánt Tectus Glass pre sklenené dvere

Minimalistické kľučky bez roziet

Nemecký výrobca dverového kovania FSB predstavil na veľtrhu BAU 2019 v Mníchove nový koncept kovania bez roziet. Doposiaľ bolo možné použiť kľučky osadené iba na rozetách rôznych tvarov, rozmerov a hrúbok alebo alternatívne pre minimalistický dojem rozety do dverí zapustiť. Technicky však zatiaľ nebolo možné osadiť dverovú kľučku do krídla iným spôsobom než na rozety. Vďaka patentovanému systému uchytenia kľučky k mechanizmu však teraz FSB ponúka celkom nové riešenie. Telo a mechanizmus kľučky sú zapustené do dverného krídla, čím odpadá potreba roziet. Minimalistického vzhľadu kovania je dosiahnuté bez potreby špeciálnych úprav dverí či zámkov. FSB ponúka viac než päťdesiat modelov kľučiek bez roziet v rôznych materiálových variantoch.

Tradičná výroba z Talianska

Rodinná talianska firma Olivari sa od svojho založenia zaoberá vývojom a výrobou kovania pre dvere a okná. Najvyšší dôraz je kladený na remeselné spracovanie, ktoré vychádza zo skúseností odovzdávaných po generácie a na povrchové úpravy základných materiálov. Luxusné dizajnové produkty vznikajú tiež vďaka spolupráci so svetoznámymi dizajnérmi a architektmi. Najznámejší z nich sú Jean Nouvel, Daniel Libeskind, Claudio Bellini, F. A. Porsche, Alessandro Mendini, Zaha Hadid a mnoho ďalších. Kompletná katalóg kovaní Olivari je možné zaslať na vyžiadanie.

Dverné kovanie FSB 1035 bez rozety vo farbe RAL 9005
Dverné kovanie FSB 1035 bez rozety vo farbe RAL 9005

Transparentnosť sklenených dverí podporená skrytým kovaním

Nemecký výrobca dverových závesných systémov Simonswerk rozšíril ponuku skrytých dverových pántov Tectus o nový model určený pre celosklenené dvere. Koncept interiéru s veľkorysými celosklenenými konštrukciami ide často ruka v ruke s túžbou po jasnom a nenápadnom prevedení. To je možné teraz realizovať pomocou systému Tectus Glass s patentovanou technológiou zavesenia skiel a redukovanými rozmermi závesov, ktoré zabezpečujú maximálnu priehľadnosť sklenených dverí. Systém sa skladá z niekoľkých komponentov. Pánty Tectus Glass dopĺňa silný magnet KC 50 inštalovaný do zárubne a protiplech KC 50/G vlepený do skleneného krídla. Vďaka magnetu a plechu nie je potrebné osadzovať sklenené krídlo kľučkou a štítkom. Dvere drží magnet v zárubni a protiplech v krídle. Zostavu dopĺňa robustné obojstranné madlo KC 170 pre otváranie ťahom či tlakom. Všetky komponenty sa na sklenené krídlo inštalujú bez vŕtania. Systém Tectus Glass získal niekoľko medzinárodných cien za svoje dizajnové riešenie. Komponenty sú dostupné vo farebných variantoch nerez, čierna a biela.

Súvisiace články:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy EFB

Tématické odbory

reklama

Nové

Čierne strešné okno Velux

Čierne strešné okno Velux

Zverejnené 11.10. Odbornej verejnosti sú výhody strešných okien na dosiahnutie lepšieho presvetlenia a prevetrania interiéru už známe. Špičkový dánsky výrobca VELUX teraz uvádza na trh okno v originálnom čiernom prevedení, ktoré ulahodí aj dizajnom. ísť na článok

Ochrana domov pred horúčavou a funkcia vonkajších roliet

Ochrana domov pred horúčavou a funkcia vonkajších roliet

Zverejnené 8.10. Počas dňa letné teploty dosahujú viac ako 35 °C, v noci neklesnú pod dvadsať. Slováci, čeliaci tropickým letám, preto sa snažia ochladzovať svoje obydlia. V tomto úsilí im môžu výrazne pomôcť aj vonkajšie tieniace predmety. Tie účinne chránia… ísť na článok

Recyklovaný betón – český príspevok cirkulárnej ekonomike

Recyklovaný betón – český príspevok cirkulárnej ekonomike

Zverejnené 14.10. Česká spoločnosť ERC-TEC, ktorá vyvinula revolučný recyklovaný betón sa spojila s firmou Skanska. Spoločne prinášajú na trh riešenia, ktoré umožnia znovu využiť odpad pochádzajúci zo zdemolovaných stavieb. ísť na článok

reklama