vyhľadávanie
Dnes je 3.8.

Estetické riešenie sauny v Trnave

Zverejnené: 8. 6. 2024

Saunovanie pozná ľudstvo už od pradávna. Má pozitívny vplyv nielen na fyzické, ale aj duševné zdravie a asociujeme si ho väčšinou so zimným obdobím. Vytvorenie celoročného intímneho priestoru v spojení so záhradou pri rodinnom dome je základným motívom v hľadaní správnej kompozície miesta pre oddych tela a mysle.

Skromná architektúra sauny má ambíciu citlivo dotvárať drobnú záhradu. Byť jej nenápadným doplnkom a účelným objektom. Jednoduchá drevená skeletová konštrukcia priznáva svoju tektoniku a materiály do celej fasády. Podklad tvorí betónová doska. Previs strechy vytvára krytý vstup, ktorý je doplnený popínavými rastlinami ako ďalšou vrstvou prírody.

Vchod do sauny sa ukrýva v nosnom rastri drevených lamiel, ktoré oddeľujú interiér od exteriéru. Ich účelom je tiež regulovať viditeľnosť a upriamiť výhľady z vnútra na záhradu. Vstupná časť objektu slúži ako a zázemie pre odloženie vecí a odpočiváreň. Z nej je prístup do samotnej fínskej sauny a ochladzovacieho bazénu.

Projekt:2020
Realizácia: 2021
Úžitková plocha: 19 m²
Zastavaná plocha: 25 m²
Plocha pozemku: 317 m²
Obostavaný priestor: 80 m³

Zdroj: https://www.archiweb.cz/b/sauna-trnava

Čítajte tiež:

Autor: Adam Lukačovič
Foto: Viď popisky

Tématické odbory

reklama

Nové

Keď o výbere izolácie rozhoduje aj požiarna bezpečnosť: Multipor v novom parkovacom dome v Třebíči

Keď o výbere izolácie rozhoduje aj požiarna bezpečnosť: Multipor v novom parkovacom dome v Třebíči

Zverejnené 29.7. Nový parkovací dom pri Nemocnici Třebíč ukazuje, že tepelná izolácia môže v jednej konštrukcii spojiť niekoľko dôležitých funkcií. Minerálne dosky Multipor od spoločnosti Xella CZ tu pomohli tepelne oddeliť vykurované priestory od nezateplenej časti… ísť na článok

THERMO|SOLAR v Žiari nad Hronom štartuje projekt Hydraulika. Výroba technologických blokov pre Hargassner

THERMO|SOLAR v Žiari nad Hronom štartuje projekt Hydraulika. Výroba technologických blokov pre Hargassner

Zverejnené 27.7. Žiarsky závod THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., rozširuje svoju strategickú kooperáciu v rámci rakúskeho holdingu Hargassner a popri produkcii slnečných kolektorov spúšťa ďalší kľúčový priemyselný uzol orientovaný na biomasu. Ide o komplexný projekt s… ísť na článok

Deceuninck rozširuje ponuku profilov so skleným vláknom ThermoFibra

Deceuninck rozširuje ponuku profilov so skleným vláknom ThermoFibra

Zverejnené 2.8. Spoločnosť Deceuninck ďalej rozširuje svoje produktové portfólio a predstavuje nové riešenia ThermoFibra pre okná a vstupné dvere. Technológia dlhých sklených vlákien umožňuje vyrábať okenné a dverové profily bez oceľovej výstuže, s vynikajúcimi… ísť na článok

reklama