Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 24.11.

Klimatizácia so značkou Karma

Zverejnené: 21. 9. 2008

V posledných rokoch prestali byť u nás klimatizácie známkou okázalého luxusu a postupne si získavajú svoje miesto nielen v kancelárskych budovách, ale aj v českých a slovenských domácnostiach. Počas leta sa očakáva ďalší nárast predaja klimatizačných jednotiek oproti minulým rokom. Karma Český Brod sa preto opäť snaží uspokojiť svojich zákazníkov a svoj sortiment prispôsobuje ich prianiam a nárokom.

„Snažíme sa naše výrobky neustále vylepšovať tak, aby u nás zákazníci našli nielen tradíciu spojenú s menom našej firmy, ale tiež kvalitné a moderné spotrebiče, ktoré v ničom nezaostávajú s konkurenciou. A to platí aj o spotrebičoch, ktoré nie sú u nás doposiaľ vnímané ako celkom bežné, teda práve klimatizácie,”” hovorí manažér predaje Karmy Václav Bartoš.

Rozdelenie klimatizačných jednotiek

Karma ponúka tri typy klimatizačných jednotiek. Najjednoduchším z nich sú dvojdielne klimatizácie typu split, kde jedna časť je umiestnená v miestnosti a druhá –kompresorová jednotka – je umiestnená mimo obytného priestoru. Druhým typom je potom takzvaná multisplit klimatizácia, kde jediná kompresorová jednotka stačí k pripojeniu dvoch vnútorných jednotiek.

Veľmi obľúbený bol už v minulom roku typ invertorový split, ktorý je vďaka kompresoru s regulovateľnými otáčkami oveľa účinnejší a úspornejší.

Presné hodnoty sa líšia v závislosti na spôsobe použitia, veľkosti klimatizovanej miestnosti a samozrejme tiež vnútornej teplote. Všeobecne sa ale dá povedať, že s invertorovou split klimatizáciou môžete na nákladoch ušetriť oproti bežným klimatizáciám až 30 %.

Navyše českobrodská firma zaručuje ekonomickosť a ekologickosť svojich klimatizácií. Väčšina jednotiek patrí do energetickej triedy A. Zároveň sa Karma pýši klimatizáciami, ktoré sa o seba vedia postarať celkom samy. Novinkou je funkcia autoreštart. Túto zákazník ocení predovšetkým pri náhlom výpadku elektrického prúdu. Klimatizácia je vybavená pamäťou, do ktorej sa ukladá jej aktuálne nastavenie. Po znovuobnovení prívodu elektriny do spotrebiča sa klimatizácia neskôr znovu sama zapne aj s pôvodným nastavením.

Navyše klimatizačné jednotky fungujú aj v obrátenom režime, tzn. ako tepelné čerpadlá. V chladných dňoch je nimi možné vykurovať miestnosti a pokiaľ je vonkajšia teplota vyššia než -5 °C, je tento spôsob vykurovania energeticky výhodnejší než vykurovanie klasickým elektrickým priamotopom alebo plynovým kúrením.


Kompresorová jednotka je umiestnená mimo obytný priestor

Funkcie klimatizácií Karma

Klimatizačné jednotky obsahujú tieto funkcie:

 • nastavenie teploty diaľkovým ovládačom,
 • funkcia Autoreštart,
 • digitálny displej so zobrazením teploty,
 • indikácia chodu a časovanie vnútornej jednotky,
 • okamžitý štart/stop,
 • odložený štart,
 • funkcia spánku Sleep,
 • automatický režim chladenia/dohrievania/odvlhčovania/ventilácie,
 • ručný režim pomocou tlačidla núdzového ovládania,
 • štyri rýchlosti ventilátora,
 • smerové lamely pre nastavenie horizontálneho prúdenia vzduchu,
 • diaľkovo ovládané smerové lamely vertikálneho prúdenia vzduchu,
 • ochrana v režime vykurovania,
 • vstavaná kompresorová ochrana,
 • automatické odmrazovanie vonkajšej jednotky.

Detail klimatizačnej jednotky – digitálny displej so zobrazením teploty

Príslušenstvo tvorí: diaľkové ovládanie, súprava inštalačného materiálu, prepojovacie potrubie (podľa typu klimatizácie) a konzoly pre upevnenie vonkajšej jednotky (voliteľne). Ceny klimatizácií Karma sa pohybujú od 14 190 Kč do 34 900 Kč s DPH.

Dôraz na dizajn

Karma sa sústredí aj na dizajnové riešenie týchto inak nie príliš elegantných spotrebičov.

Pracujeme nielen na technickom vylepšení našich spotrebičov, ale aj na ich vonkajšej stránke. Veľkosť aj vzhľad je totiž to, čo zákazníkov k produktu väčšinou priláka ako prvé. Preto sa snažíme klimatizácie zhotovovať tak, aby pasovali do všetkých domácností,,” vysvetľuje dôvod úpravy dizajnu klimatizácií pre rok 2008 Václav Bartoš.

Autor: Ing. Václav Bartoš
Foto: Archiv Karma

Tématické odbory

reklama

Nové

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Zverejnené 20.11. Každý dobre postavený dom by mal v sebe skĺbiť účel, pevnosť a vzhľad. Zle či nedokonale riešená finálna podoba domu nie je zásadnou prekážkou, často sa jedná len o vec vkusu. Avšak bez správne vyriešenej statiky, nie je možné si predstaviť kvalitný… ísť na článok

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Zverejnené 19.11. Nielen široko medializovaný Obecný dom, ale aj pätica ďalších významných pražských budov bola vlani podrobená procesu modernizácie technologického vybavenia. Zámeru, v rámci ktorého má dôjsť k aspoň jedenásťpercentnej úspore prevádzkovej energie,… ísť na článok

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Zverejnené 24.11. Výrazným prvkom bytových domov sú lodžie a balkóny, ktorých poňatie a farebnosť sa podieľajú na utváraní celkového výrazu daného objektu. Vzhľad je ale pritom len jedným z mnohých dôležitých požiadaviek, ktoré musí výplň zábradlí spĺňať. ísť na článok

reklama