Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Kľučka, ktorá svieti

Zverejnené: 23. 12. 2020

Kľučka z unikátnej kolekcie MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT posúva dizajnové možnosti v oblasti dverného kovania. Autorský produkt výrobcu M & T využíva integrovanú mikrorúrku, ktorá dokáže kľučku rozsvietiť.

"Mikrorúrka je umiestnená na čelnej pohľadovej strane kľučky. Jej svetlo, ktoré svieti nepretržite, nie je počas dňa takmer zjavné, ale večer sa vždy naplno rozjasní. Nejedná sa o takzvané luminiscenčné svetlo, ktoré sa dobíja cez deň a potom vydrží večer po nejakú dobu svietiť," opisuje pán Roman Ulich, hlavný dizajnér spoločnosti M & T, jediného českého výrobcu dizajnového dverného a okenného kovania a pokračuje: "Vďaka tomuto efektívnemu minimalistickému detailu je kľučka v úplnej tme vidieť zo vzdialenosti až 20 metrov a tým sa z nej v noci stáva jasný orientačný bod lokácie kľučky na dverách." K prevádzke tzv. mikrorúrky nie sú potrebné žiadne batérie ani napájacie káble a jej svietivosť je garantovaná po dobu 20 rokov.

Tým však výpočet predností tohto kovania rozhodne nekončí. "Materiálovým základom svietiacej kľučky MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT je kvalitná mosadz, ktorej povrch je vybavený matným čiernym chrómom, ktorý je ručne zbrúsený do 3D povrchu. Toto povrchové prevedenie je úplným svetovým unikátom, s ktorým sa nedá stretnúť u žiadneho iného typu kovania.

´

"Za jeho jedinečným prevedením stojí proces dôkladného ručného brúsenia vytvárajúci pôsobivý 3D efekt drásaného (kartáčovaného) dreva, ktoré upúta nielen svojím výzorom, ale je tiež veľmi príjemné na dotyk," dodáva Roman Ulich z M & T. Vďaka vysokej kvalite galvanického pokovovania sa netreba vôbec obávať, že by časom došlo k nežiaducemu opotrebovaniu povrchu kľučky.

Kolekcia kovania MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT ponúka nielen svietiacu kľučku na otočné dvere, ale tiež madlo či mušľu pre posuvné dvere, okennú kľučku aj dverovú zarážku. Celý interiér tak možno zladiť do posledného detailu.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy M&T

Tématické odbory

reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama