FirstMinute tehly na nasledujúci rok
vyhľadávanie
Dnes je 4.10.

Kľučka, ktorá svieti

Zverejnené: 23. 12. 2020

Kľučka z unikátnej kolekcie MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT posúva dizajnové možnosti v oblasti dverného kovania. Autorský produkt výrobcu M & T využíva integrovanú mikrorúrku, ktorá dokáže kľučku rozsvietiť.

"Mikrorúrka je umiestnená na čelnej pohľadovej strane kľučky. Jej svetlo, ktoré svieti nepretržite, nie je počas dňa takmer zjavné, ale večer sa vždy naplno rozjasní. Nejedná sa o takzvané luminiscenčné svetlo, ktoré sa dobíja cez deň a potom vydrží večer po nejakú dobu svietiť," opisuje pán Roman Ulich, hlavný dizajnér spoločnosti M & T, jediného českého výrobcu dizajnového dverného a okenného kovania a pokračuje: "Vďaka tomuto efektívnemu minimalistickému detailu je kľučka v úplnej tme vidieť zo vzdialenosti až 20 metrov a tým sa z nej v noci stáva jasný orientačný bod lokácie kľučky na dverách." K prevádzke tzv. mikrorúrky nie sú potrebné žiadne batérie ani napájacie káble a jej svietivosť je garantovaná po dobu 20 rokov.

Tým však výpočet predností tohto kovania rozhodne nekončí. "Materiálovým základom svietiacej kľučky MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT je kvalitná mosadz, ktorej povrch je vybavený matným čiernym chrómom, ktorý je ručne zbrúsený do 3D povrchu. Toto povrchové prevedenie je úplným svetovým unikátom, s ktorým sa nedá stretnúť u žiadneho iného typu kovania.

´

"Za jeho jedinečným prevedením stojí proces dôkladného ručného brúsenia vytvárajúci pôsobivý 3D efekt drásaného (kartáčovaného) dreva, ktoré upúta nielen svojím výzorom, ale je tiež veľmi príjemné na dotyk," dodáva Roman Ulich z M & T. Vďaka vysokej kvalite galvanického pokovovania sa netreba vôbec obávať, že by časom došlo k nežiaducemu opotrebovaniu povrchu kľučky.

Kolekcia kovania MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT ponúka nielen svietiacu kľučku na otočné dvere, ale tiež madlo či mušľu pre posuvné dvere, okennú kľučku aj dverovú zarážku. Celý interiér tak možno zladiť do posledného detailu.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy M&T

Tématické odbory

reklama

Nové

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

Zverejnené 3.10. Spoločnosť HELUZ už dlhodobo udržuje trend zjednodušovania výstavby. Výsledkom tohto úsilia je aj novinka HELUZ SMART, s ktorou rozširuje ponuku svojich komínových kompletov. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický… ísť na článok

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Zverejnené 2.10. Prvé žlté lístie padá na zem a hlavným motívom výzdob sa stávajú tekvice. Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj niektoré povinnosti okolo domu – napríklad zazimovanie vonkajších roliet. ísť na článok

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Zverejnené 1.10. Kompozitné dosky sa dnes najčastejšie uplatňujú v exteriéroch rodinných domov v podobe terás, plotov alebo obkladov stien. Popredný európsky výrobca a dodávateľ dosiek Terafest®, česká spoločnosť WPC – Woodplastic, však registruje stále väčší… ísť na článok

reklama