HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Kľučka, ktorá svieti

Zverejnené: 23. 12. 2020

Kľučka z unikátnej kolekcie MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT posúva dizajnové možnosti v oblasti dverného kovania. Autorský produkt výrobcu M & T využíva integrovanú mikrorúrku, ktorá dokáže kľučku rozsvietiť.

"Mikrorúrka je umiestnená na čelnej pohľadovej strane kľučky. Jej svetlo, ktoré svieti nepretržite, nie je počas dňa takmer zjavné, ale večer sa vždy naplno rozjasní. Nejedná sa o takzvané luminiscenčné svetlo, ktoré sa dobíja cez deň a potom vydrží večer po nejakú dobu svietiť," opisuje pán Roman Ulich, hlavný dizajnér spoločnosti M & T, jediného českého výrobcu dizajnového dverného a okenného kovania a pokračuje: "Vďaka tomuto efektívnemu minimalistickému detailu je kľučka v úplnej tme vidieť zo vzdialenosti až 20 metrov a tým sa z nej v noci stáva jasný orientačný bod lokácie kľučky na dverách." K prevádzke tzv. mikrorúrky nie sú potrebné žiadne batérie ani napájacie káble a jej svietivosť je garantovaná po dobu 20 rokov.

Tým však výpočet predností tohto kovania rozhodne nekončí. "Materiálovým základom svietiacej kľučky MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT je kvalitná mosadz, ktorej povrch je vybavený matným čiernym chrómom, ktorý je ručne zbrúsený do 3D povrchu. Toto povrchové prevedenie je úplným svetovým unikátom, s ktorým sa nedá stretnúť u žiadneho iného typu kovania.

´

"Za jeho jedinečným prevedením stojí proces dôkladného ručného brúsenia vytvárajúci pôsobivý 3D efekt drásaného (kartáčovaného) dreva, ktoré upúta nielen svojím výzorom, ale je tiež veľmi príjemné na dotyk," dodáva Roman Ulich z M & T. Vďaka vysokej kvalite galvanického pokovovania sa netreba vôbec obávať, že by časom došlo k nežiaducemu opotrebovaniu povrchu kľučky.

Kolekcia kovania MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT ponúka nielen svietiacu kľučku na otočné dvere, ale tiež madlo či mušľu pre posuvné dvere, okennú kľučku aj dverovú zarážku. Celý interiér tak možno zladiť do posledného detailu.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy M&T

Tématické odbory

reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama