HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Kuchynský trojuholník: Je zlaté pravidlo 40. rokov aktuálne aj dnes?

Zverejnené: 1. 5. 2022

Zariaďujete novú kuchyňu alebo sa chystáte rekonštruovať tú pôvodnú? A napadlo vás niekedy, aké je dôležité jej správne usporiadanie? Veľa odporúčaní ohľadom rozvrhnutia kuchyne vychádza z pomyselného trojuholníka medzi chladničkou, drezom a sporákom. Je toto zónovanie z roku 1940 praktickou voľbou aj dnes alebo ide o prežitok?

Usporiadanie kuchynských zón do trojuholníka zaistí dostatok miesta na pracovnej doske aj ľahký prístup k jednotlivým spotrebičom. Zdroj: Followtheflow, shutterstock

Plánovanie kuchyne je náročnou a zodpovednou disciplínou, na ktorú si buď môžete najať dizajnéra alebo sa pustiť do samostatného štúdia. Na efektívne rozloženie priestoru slúži tzv. zlatý trojuholník, ktorého jednotlivé strany tvoria najkratšie trasy medzi varnou, skladovacou a umývacou zónou. Hoci je toto pravidlo staré viac ako 80 rokov, aktuálne je aj dnes. Poďme sa spoločne pozrieť, v čom spočíva jeho kúzlo.

Nápad Henryho Forda platí dodnes

Pri budovaní novej kuchyne či rekonštrukcii tej pôvodnej je najdôležitejším krokom zvolenie vhodnej dispozície. Aby sme sa pri varení príliš nenabehali, je pri navrhovaní kuchynského kúta potrebné dodržať pravidlo tzv. pracovného trojuholníka, ktorý napomôže ideálne rozmiestniť zóny na varenie, umývanie a skladovanie potravín. Dômyselný princíp práce v pomyselnom trojuholníku vymyslel v 40. rokoch minulého storočia Henry Ford, aby zvýšil produktivitu robotníkov vo svojich továrňach. Automobily sa v halách kompletovali na malom priestore a aby mali zamestnanci všetko potrebné po ruke, bolo potrebné rozmiestniť čiastkové prvky čo najefektívnejšie. Fordov patent následne prevzal architektonický tím univerzity v Illinois, ktorý ho prijal ako univerzálnu metódu na dizajnové riešenie kuchýň.

Varná, skladovacia a umývacia zóna

Ako vyzerá zlaté pravidlo v praxi? Varné centrum tvorí sporák, odsávač pár a rúra. Patria sem aj predmety potrebné na varenie a pečenie, ako sú hrnce, panvice a špeciálny riad. Ľavá časť miestnosti je určená na skladovanie potravín, na čo slúži chladnička a potravinová skriňa, na ktorú by mala prirodzene nadväzovať odkladacia plocha. Stredobodom všetkých aktivít je umývacia zóna - teda drez a prípadne aj umývačka riadu. Vzdialenosť medzi jednotlivými zónami by sa pritom mala pohybovať od 1,2 do 2,75 metrov. Výšku pracovnej dosky voľte od 86 do 95 centimetrov. Záleží na vašej výške a rodinných zvyklostiach.

Zdroj: tartanparty, shutterstock
Zdroj: tartanparty, shutterstock

Trojuholník v praxi

Každá kuchyňa je originálna svojim tvarom a veľkosťou, čo ovplyvňuje aj rozvrhnutie pracovného trojuholníka. Ak je to možné, preferujte linku do tvaru U, prípadne ostrovček s drezom alebo varnou doskou. Pokiaľ nemáte k dispozícii toľko miesta, je možné pôdorys situovať do tvaru písmena L, kde je umývacia a varná zóna v jednej priamke, zatiaľ čo chladnička a úschovňa potravín kolmo k nim. Aj v kuchyni v tvare písmena I je možné dodržať toto pravidlo – v tomto prípade sa umiestňujú spotrebiče a skrinky k jednej stene, pričom drez by mal byť uprostred. Pri pozdĺžnom usporiadaní je ideálne doplniť priestor o ostrovček s varnou doskou a rúrou.

Zdroj: archideaphoto, shutterstock
Zdroj: archideaphoto, shutterstock

S priestorom pracujte múdro

Základom pohodlného varenia je aj správne zorganizovanie úložných priestorov. Dajte každej veci jej vlastné, pevne stanované miesto. Riad, ktorý používate často, umiestnite tak, aby ste na neho dočiahli najjednoduchšie. Veľké a menej používané veci dajte do horných či krajných skriniek. Skvelým pomocníkom sú tiež posuvné a výsuvné regály či otočné podložky. K dobrému usporiadaniu zásuviek pomôže tiež organizér.

Zdroj: Pipas Imagery, shutterstock
Zdroj: Pipas Imagery, shutterstock

A na záver...

Dnes majú kuchyne iný vzhľad ako pred rokmi. Pribudli aj tzv. inteligentné spotrebiče, ktoré uľahčujú prácu. Je teda potrebné stále dodržiavať pomyselný pracovný trojuholník? Odpoveď znie jasne - áno. Nejde totiž o módny výstrelok, ale o nadčasovú ergonomickú poučku. Pri plánovaní kuchyne sa v každom prípade oplatí aj konzultácia so šikovným dizajnérom či minimálne remeselníkom.

Autor: Kateřina Slezáková
Foto: Shutterstock
reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama