vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Kúpeľňové zrkadlo, zrkadlo do obývačky — Ako si vybrať?

Zverejnené: 13. 2. 2024

Aj keď zrkadlá môžu byť aj obyčajné len na praktické účely, zároveň môžu byť aj dôležitou časťou dekorácie domu. Sú potrebné na aby ste sa na seba mohli pozrieť, upraviť svoj vzhľad a na udržovanie čistoty. Zároveň, ale môžu byť spolu s inými doplnkami definíciou štýlu interiéru. Bez ohľadu na to, či to má byť funkčné kúpeľňové zrkadlo na každodennú hygienu. Alebo to môže byť zrkadlo do obývačky, ktoré bude dodatočným dekoratívnym prvkom. Vždy môže byť skvelým doplnkom domova. Stačí si vybrať ideálne zrkadlo, ktoré splní naše potreby a bude prispôsobené štýlu nášho interiéru.

Foto: Kúpeľňové zrkadlo polkruhové s osvetlením Helena LED

Interiéry so zrkadlami

Moderná obývačka, alebo kúpeľňa, rozmer zrkadla, tvar a farby treba starostlivo vybrať k ostatným prvkom domu. Ako si vybrať zrkadlo, aby ladilo s ostatným zariadením a štýlom interiéru?


Tvar môže byť podobný inému nábytku a iným doplnkom, alebo môže byť zvolený na základe kontrastu. Okrúhle, alebo obdĺžníkové, je dobré, aby svojim tvarom ladilo k nejakým prvkom zariadenia a interiéru. Na výber sú nástrenné a stojace zrkadlá v ráme, dizajnérske, na make-up, zrkadlá na mieru, bez podsvietenia a zrkadlá s LED osvetlením.


Ak má zrkadlo rám, alebo nejaké farebné doplnky, najlepšie je vybrať vhodné k farbám iných doplnkov, dekorácií, alebo textilov. Tým sa zabezpečí určitá konzistencia celého aranžmánu. Rámy do zrkadiel môžu byť dodatočnou dekoráciou, nielen samotného skla, ale celej miestnosti. Tak ako LED podsvietenie, ktoré okolo seba šíri efektívne svetlo.


Zrkadlá do kúpeľne

Vybavenie kúpeľne je štandardné. Umývadlo, WC, vaňa, alebo sprchový kút a pravdaže kúpeľňové zrkadlo. Bez zrkadla si ťažko vieme predstaviť každodennú hygienu, holenie, alebo úpravu účesu či make-up. Ide o nevyhnutný prvok zariadenia v kúpeľne. Ale neznamená to, že nemôže byť súčasťou zariadenia, ktoré má dekoratívny charakter. Ako si vybrať zrkadlo do kúpeľne?

Zdroj: Alfaram.sk - Okrúhle led zrkadlo na mieru s výrezom pre skrinku v mdf ráme - ORFEUSZ LED
Zdroj: Alfaram.sk - Okrúhle led zrkadlo na mieru s výrezom pre skrinku v mdf ráme - ORFEUSZ LED


Možností je tak veľa, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa aké zrkadlo si vybrať. Nalepené na stene, závesné, s rámom, LED svetlom, okrúhle zrkadlo, alebo zrkadlo na make-up. Ak ide o výber zrkadla do kúpeľne, veľmi obľúbené je LED zrkadlo. Jeho svetlo ale nestačí na precízne činnosti akou je nanesenie make-upu. Preto je dobré zrkadlo v kúpeľni dodatočne osvetliť. Takže, keď nie je, alebo nie je tam dosť denného svetla, odporúča sa aby sa dodatočné zdroje svetla nachádzali približne 10 cm pri zrkadle.

Aké zrkadlo do kúpeľne

Veľkosť zrkadla v kúpeľni závisí od počtu obyvateľov domu. Mala byť poskytovať slobodné využívanie zrkadla s ohľadom na najmladších členov rodiny. Je dobré ak dosianu výškou zrkadlo, ktoré je výškovo prispôsobené dospelým.


Ak ide o veľkosť, ideálne by bolo aby malo zrkadlo do kúpeľne šírku nie menšiu ako 40 cm a výšku až do 80 cm. Šírka by nemala byť menšia ako šírka umývadla nad ktorým je umiestnené v v zóne umývania sa. Malo by byť približne 20 cm nad, aby sklo zrkadla nebolo od vody. Výška zavesenia kúpeľňového zrkadla, je od 1,2 m do 2 m. V jeho polovici by sa mala odrážať hlava dospelej osoby. Je dobré, keď je horný okraj zrkadla v rovnakej výške ako vstupné dvere. Je to dobré vizuálne.


Najlepšie zrkadlo do kúpeľne má byť hrubé aspoň 4 mm. Dôležitá je jeho kvalita, v kúpeľni sú špecifické podmienky. Zmeny teploty a vlhkosť spôsobujú, že ak vyberáme zrkadlo v ráme, rám by mal byť zabezpečený a prispôsobený takým podmienkam.

Zdroj: Alfaram.sk - Sada dvoch polooválnych kúpeľňových zrkadiel s osvetlením - KIT KORIA LED
Zdroj: Alfaram.sk - Sada dvoch polooválnych kúpeľňových zrkadiel s osvetlením - KIT KORIA LED

Samozrejme sú to rady, ktoré patria medzi štandardné činnosti v oblasti výberu a umiestnenia zrkadla v kúpeľne. V praxi veľa závisí od jeho veľkosti, usporiadania a veľkosti miesta, ktorým disponujeme na zavesenie zrkadla. Často priestoru nie je veľa, v novostavbách jeho často viac. V takom prípade už nic nebráni tomu, aby sa dalo zavesiť veľké zrkadlo na stenu za umývadlo. Môže to byť tiež kúpeľňové zrkadlo na mieru, hlavne keď máme do činenie so sklonom. Môže sa dobre využiť celý priestor a pri tej príležitosti ho tiež opticky zväčšiť.


Všeobecne majú zrkadlá takú vlastnosť, že môžu opticky rozširovať, zvyšovať, alebo predlžovať miestnosti. Preto je dobré v nižších kúpeľniach použiť vyššie zrkadlo, ktoré zvyšuje priestor. Vo vysokých miestnostiach budú lepšie zrkadlá umiestnené horizontálne. Staršie kúpeľne často nie sú veľké, takže vďaka trikom sa dá získať viac priestoru.

Aranžmány v modernom štýle

V závislosti od osobného vkusu a preferencií, ale tiež od módy a najnovších trentov, štýl aranžmánu kúpeľne, v tom výber zrkadla môže byť rôzny. Veľmi obľúbené sú moderné kúpeľne do ktorých nie je ťažké vybrať zrkadlo. Týka sa to tiež iných miestnosti zariadených v takom štýle. Tiež miestností, ktoré nie sú nevyhnutne spojené s využitím zrkadiel v aranžmáne. Ak však vezmeme do úvahy fakt, že zrkadlá môžu plniť okrem praktickej úlohy tiež dekoratívnu, oplatí sa ich využiť v zariadení, keď aranžujeme modernú obývačku.

Zdroj: Alfaram.sk - Oválne zrkadlo v zlatom lesklom ráme s osvetlením - BONITA LED

Moderná obývačka

Klasická, alebo moderná obývačka to je z jednej strany rodinná a z druhej strany reprezentatívna miestnosť. Tie zariadené v modernom štýle sú často charakteristické jednoduchosťou. Neznamená to, ale že treba pri doplnkoch a dekoráciách zostať pri minimalizme. Moderná obývačka sa dá oživiť pomocou využitia zrkadla v aranžmáne. Nielen rozžiari priestor odrazom svetla. Bude to aj dekorácia, ktorá jej dodá hĺbku a charakter. Je to všetko kvôli tomu, čo sa odráža v zrkadle a čomu treba venovať pozornosť. Obraz, kvet v kvetináči, alebo iné ozdrobu sa vďaka tomu stanú dodatočnou a dvojitou dekoráciou. V tomto smere je dobré naplánovať zavesenie, alebo umiestnenie zrkadla. Vďaka tomu sa tiež dá osvetliť priestor. Ak nie je moderná obývačka dosť dobre osvetlená prírodným svetlom, dá sa zrkadlo umiestniť pri okne tak, aby odrážalo čo najviac svetla z vonka.


Možností ako využiť zrkadlo v obývačke je veľa. Môžete ho tiež jednoducho zmeniť. Stačí zmeniť, alebo premiestniť to čo sa odráža v zrkadle, aby sa trochu zmenil priestor.

Zrkadlo do obývačky – moderná obývačka

Moderná obývačka či už vo svetlejšom, alebo tmavšom prevedení, je ideálnym priestorom na využitie zrkadla v aranžmáne. Zaujímavo vyzerá obdĺžníkové zrkadlo do modernej obývačky, zavesené vodorovne nad pohovkou. Zvýrazní skutočnosť, že je ústredným bodom miestnosti. Zrkadlo v obývačke umiestnené blízko vstupu, bude už od dverí žiariť svojim výnimočným leskom. Prehĺbi vizuálnu perspektívu tým, čo v ňom odráža. Je to dobrý spôsob na zväčšenie priestoru, obzvlášť keď je to malá obývačka. Najlepšie je k tomu veľké zrkadlo.

Zdroj: Alfaram.sk - Okrúhle zrkadlo v čiernom MDF SLIM ráme - OTYLIA
Zdroj: Alfaram.sk - Okrúhle zrkadlo v čiernom MDF SLIM ráme - OTYLIA


V aranžmáne sa dá využiť niekoľko menších, okrúhlych, alebo obdĺžníkových zrkadiel, taktiež v hotových setoch. Také zrkadlá do obývačky mu dodajú výnimočne originálny charakter. Odrazom bude určitá asymetria, ktorá spestrí priestor. Oplatí sa pohrať s možnosťami zariadenia interiéru. Hra s tieňmi svetla, odrazom v zrkadle, dodávaním hĺbky a výraznosti miestnosti.


Platí to pre obývačku, kúpeľňu, ale tiež pre každú inú miestnosť. Netreba sa zastavovať pri praktickom využití zrkadiel. Ich tvary, formy, alebo rámy sú pôsobivým, dekoratívnym doplnkom. Obývačka a iné miestnosti získavajú na atraktivite vďaka využitiu zrkadiel v aranžmáne. V modernom, aj klasickom štýle.

Alfaram - Zrkadlá

Na trhu je tak veľký výber zrkadiel, že časom sa nedá len tak vybrať. Oplatí sa však zvoliť niečo menej obyčajné, niečo čo bude originálnejšie a bude výnimočné medzi inými zrkadlami. Takú ponuku má spoločnosť Alfaram.pl, ktorá je výrobcom vysokokvalitných zrkadiel s originálnym dizajnom. Výhodou tej značky je fakt, že si uvedomuje, aký veľký význam má spôsob zariadenia priestoru a interiérového dizajnu. V spojení s pozorným počúvaním potrieb zákazníkov to vedie k dizajnom zrkadiel, ktoré splnia aj tie najväčšie očakávania.


Odborníci zo spoločnosti Alfaram sledujú najnovšie trendy a neustále aktualizujú ponuku. Pri navrhovaní zrkadla nezabúdajú na to, že by mali byť zahrnuté do kontextu interiérového dizajnu. Preto je v ponuke široká škála zrkadiel, medzi ktorými sa nachádzajú modely každého štýlu. Od moderných po klasické, od jednoduchých po bohato ozdobené. Od minimalizmu po glamour, od zrkadiel na mieru po zrkadlá LED podsvietené. Nástenné, alebo stojace, zrkadlá od Alfaram sú chrakteristické nezvyčajným dizajnom spojeným s výnimočnou estetikou.


To, čo stojí za zmienku je fakt, že sklá zrkadiel sú vyrábané z vysokokvalitnej suroviny, bez pridávania prímesí olova a medi. Vďaka tomu sú priehľadnejšie, čo zabezpečí lepší odraz a farby. V prípade zrkadiel s LED podsvietením, také zrkadlá neprepúšťajú svetlo vyžarované LED diódami, čo je požadovaným efektom.


Ponuka tohto výrobcu obsahuje štandardné modely, rôznorodé tvary, formy a farby. Okrem toho sa dajú objednať aj zrkadlá na mieru v ľubovoľným tvarom, spracované podľa individuálnej objednávky. Široký výber zrkadiel ponúka spoločnosť za konkurenčné ceny. Minimalizuje náklady doručovaním zrkadiel vlastnými vozidlami, prispôobenými na vozenie zrkadiel, zamestnancami spoločnosti Alfaram. Výhodou je možnosť rozbalenia a skontrolovania objednávky pri nich. Spoločnosť tiež nezabúda na životné prostredie. Zrkadlá sú kvôli ekológii zabezpečené strečovou fóliou a špongiou, ktoré berieme na opakované využitie, čo znižuje znečisťovanie životného prostredia.


Internetový obchod so zrkadlami Alfaram.sk je mimoriadne prehľadný. Prezeranie si ponuky je veľmi intuitívne. Prezentované realizácie potvrdzujú výhody tej ponuky.

Autor: Tlačová správa
Foto: Viď popisky
reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama