Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.2.

Luxusný vzhľad fasády s pomocou tehlového obkladu

Zverejnené: 26. 3. 2019

Tehly majú svoje kúzlo. Tradičný stavebný materiál je symbolom poctivého remesla, nadčasovosti a dlhovekosti. Priznané a neomietnuté tehly sú trendom v interiéri aj v exteriéri. Nemusíme pritom ani ničiť omietku, stačí jednoducho aplikovať tehlové pásiky, ktoré fasáde prepožičajú originálne stvárnenie a dodajú luxusný vzhľad.

Tehlový obklad dodáva fasáde nevšedný a pritom nadčasový vzhľad. Foto: tehlový obklad cameleon, Rustique

Nezáleží na tom, z akého materiálu je váš dom postavený. Vďaka tehlovým pásikom sa môže ihneď premeniť na celkom novú a nevšednú stavbu. Fasáda s použitím obkladu s rezanou tehlou pôsobí veľmi štýlovo a je vyhľadávaná pri rekonštrukciách starších domov, rovnako ako aj v prípade novostavieb.

Tehlové pásiky na celom dome alebo na jednotlivých častiach

Lícové obkladové pásiky pôsobia na dome veľmi prirodzene. Stavbe dodávajú originálny a pôvodný vzhľad prírodnej pálenej tehly. Takéto riešenie je stále viac vyhľadávané a rastúci záujem architektov aj stavebníkov tak potvrdzuje trend návratu k prírodným a autentickým materiálom.

Tehlové pásiky je možné aplikovať na celú fasádu domu alebo len na jeho jednotlivé časti – napríklad okolo okien, v oblasti sokla alebo iných detailov a architektonických zaujímavostí stavby. Originálne obklady sa stále častejšie objavujú nielen na rodinných domoch, chatách alebo chalupách, ale aj na komerčných objektoch, ktorým prepožičiavajú jedinečný industriálny charakter. Používajú sa tiež na povrchovú úpravu múrov, plotov, komínov alebo kozubov.

Výhodou tehlových pásikov je tiež ich jednoduchá aplikácia, hlavne čo sa týka obkladu stien v interiéri. Ani aplikácia tehlových pásikov v exteriéri pritom nie je zložitá, len sa musí s nimi zaobchádzať opatrnejšie, aby nedošlo k znečisteniu povrchu tehličiek pri aplikácii špárovacej hmoty. Ak aplikujete tehlové pásiky na fasádu alebo zrealizujete ich obklad niekde v interiéri, rozhodne získate neprehliadnuteľné riešenie, ktoré so sebou prináša ešte ďalší pozitívny rozmer a to v podobe ochrany pôvodnej omietky.

Foto: tehlový obklad Sepia gesinteld, Rustique
Foto: tehlový obklad Sepia gesinteld, Rustique

Hlavné výhody rezaných tehlových obkladových pásikov

Vhodné pre exteriéry (fasády) aj interiéry

• Skutočne dlhá životnosť
• Luxusný a originálny vzhľad
• Ochrana vonkajšieho plášťa budovy
• Bezúdržbové a odolné
• Veľký výber farebných odtieňov a prevedení

Tehlové pásiky majú aj veľa praktických vlastností – odolávajú poveternostným vplyvom, sú mrazuvzdorné a po dlhú dobu si udržiavajú rovnaký vzhľad aj farbu. Tehlových obkladových pásikov sa nemusia vzdávať ani majitelia stavieb, ktorí investovali do zateplenia. Na zateplenú fasádu je ich možné bez problému pripevniť kontaktným spôsobom. Tehlové pásiky pritom ešte zvýšia izolačné vlastnosti domu a dôležité je, že sú aj paropriepustné.

Tehlový obklad: Umber, Rustique
Tehlový obklad: Umber, Rustique

Tradičná červená, neutrálna béžová alebo módna šedá farba

Tehlové pásiky sa štandardne vyrábajú v rozmeroch 210 x 23 x 50 mm alebo 210 x 23 x 65 mm (niektoré typy aj v špeciálnom formáte 240 x 23 x 40 mm) a môžete si vybrať naozaj zo širokej škály farebných prevedení. Červenohnedé pásiky predstavujú určitú klasiku a sú stále v pozornosti projektantov alebo investorov, ale posledné roky do módy prichádzajú aj rôzne šedé odtiene – v podobe tmavej alebo svetlošedej obkladovej tehly. Tá sa hodí napríklad pre novostavby alebo rôzne priemyselné objekty.

Foto: tehlový obklad Purple, Rustique
Foto: tehlový obklad Purple, Rustique
Foto: tehlový obklad Grisea Smook, Rustique
Foto: tehlový obklad Grisea Smook, Rustique
Foto: tehlový obklad Rainbow snowdust, Rustique
Foto: tehlový obklad Rainbow snowdust, Rustique

A v neposlednom rade celkový dojem dotvára zvolená špárovka

Fasáda rodinného domu alebo komerčného objektu tak môže získať skutočne originálny vzhľad. Pretože úplne iný výsledný efekt dosiahnete pri zvolení bielobéžovej, čiernej alebo cementovo šedej farby.

Obklad: autumn, špárovka:čierna
Obklad: autumn, špárovka:čierna
Obklad: autumn, špárovka: cementovo šedá
Obklad: autumn, špárovka: cementovo šedá
Obklad: autumn, špárovka: bielobéžová
Obklad: autumn, špárovka: bielobéžová

O spoločnosti Rustique

Špecializovaným dodávateľom tohto výnimočného materiálu je spoločnosť RUSTIQUE so sídlom a výstavným parkom v Bratislave (časť Podunajské Biskupice).

Spoločnosť RUSTIQUE pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2001 a mnohým domácnostiam odvtedy pomohla vytvoriť krajší a útulnejší domov. Špecializuje sa na výrobu tehlových obkladov, ktoré reže z holandských a nemeckých exkluzívnych (vysoko kvalitných) tehál. Má výnimočnú ponuku – až 600 farieb tehličiek rôznych štruktúr a rozmerov. Produkty sú vyrábané výlučne z prírodných materiálov – hliny a prírodných pieskov. Tehly sú vypaľované na 1100 – 1200°C a nepridávajú sa do nich žiadne umelé farbivá.

Spoločnosť poskytuje kompletný servis, od technického poradenstva cez vypracovanie detailov, 2D a 3D vizualizácií, profesionálnu montáž aj servis po predaji tovaru. Pracovníci v spoločnosti RUSTIQUE sú veľmi flexibilní, dokážu za deň narezať viac ako 1000 m2, preto je dodávka možná aj hneď na druhý deň. Takisto ak Vám po realizácií ostane zvyšný materiál, môžete ho pokojne vrátiť.

Spoločnosť Rustique má v súčasnosti novo vytvorený eshop, kde si môžete tovar objednať a v prípade ak ho nemáte momentálne kde skladovať, uskladnia Vám ho od objednania až 6 mesiacov.

Čítajte tiež:

Tehla v interiéri-dizajnový a nadčasový prvok

Kontakty:
Rustique, a.s.
www.rustique.sk
https://eshop.rustique.sk/
infolinka: 0917 173 559
eshop Rustique

Autor: Ing. Kateřina Kočická
Foto: Archív firmy Rustique
reklama

Nové

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Zverejnené 25.2. Dnešná výstavba mieri až k nulovej energetickej spotrebe, ale takmer prehliada slnečnú energiu. Ak nás zaujíma skutočná tepelná ochrana domu a reálna suma, ktorú zaplatíme za vykurovanie, prípadne letné chladenie, potom neprehliadajte vonkajšie… ísť na článok

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Zverejnené 28.2. SuperFOIL je tepelnoizolačná technológia, ktorá poskytuje vysoko účinnú tepelnú izoláciu tým, že bráni prechodu tepla medzerou pri vedení, prúdení a sálaní. Pracuje hlavne so skutočnosťou, že vo stavebných vzduchových medzerách je nielen vo fyzike,… ísť na článok

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Zverejnené 27.2. Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov… ísť na článok

reklama