Dnes je 24.3.

Miesto, kde je každému dobre

Zverejnené: 26. 12. 2018

Vírivky a bazény českého výrobcu slúžia v tisíckach domácností, ale aj komerčných priestoroch a to nielen u nás. Za dvadsaťtri rokov ich výrovy sa firma úspešne vyšvihla na pozíciu tretieho najvýznamnejšieho hráča v Európe a jej produkty pravidelne putujú do hotelových komplexov aj cez oceán. Ich autorský dizajn opakovane ocenili profesionáli v najväčšej európskej súťaži dizajnu Red Dot Design Award aj medzinárodná porota v americkej súťaži Good Design.

Dôvody k hrdosti

USSPA je prvým výrobcom spa v ČR. Na konte má niekoľko vlastných patentov, certifikáciu ISO 9001 a 14001 a ako prvé od odbore získali výrobky USSPA aj certifikáciu Czech Made. Jednotlivými inováciami posúva USSPA vpred celý odbor wellnessu.

Technológie pre jednoduchší život

Vďaka vlastnému vývoju sa u výrobkov USSPA zákazník môže spoľahnúť na premyslené a funkčné riešenia, ktoré nechávajú užívateľov skutočne odpočívať. Spa je možné riadiť na diaľku prostredníctvom mobilného telefónu aplikáciou USSPA SmartApp či cez webové rozhranie, spa sama vyhodnocuje svoj chod vďaka unikátnemu rozvádzaču s inteligentným systémom iNtellismart® a vykonáva samodiagnostiku. Automaticky je riadený aj systém čistenia na základe analýzy prevádzky. Produkty USSPA je možné integrovať do systému inteligentného riadenia domu. Pri užívaní spa zákazníci oceňujú celkom nové poňatie funkcie zobrazovania a zakomponovania samostatného displeja priamo vo vnútri spa. Toto riešenie je unikátne a nemá ho žiadny iný výrobca, rovnako ako aj napríklad doplnkovú, ale veľmi praktickú funkciu zobrazovania vonkajšej teploty. Pri relaxácií v spa totiž záleží aj na drobných detailoch, ktoré znásobia pohodu. Za technológiu a dizajn revolučného spôsobu zakrývania swim spa pomocou automatického krytu ACS® získala USSPA v roku 2018 najprestížnejšie medzinárodné ocenenie za dizajn Red Dot Design Award.

Profesionálna výroba

Výroba USSPA prebieha od začiatku do konca vo firemnom závode v Dolnej Dobrouči v rukách profesionálov s takmer 25 ročnou skúsenosťou. Škrupiny víriviek aj swim spa vznikajú vakuovým tvarovaním akrylátu, ktorý umožňuje dosiahnuť vysoko funkčných ergonomických tvarov. Akrylátové škrupiny spevnené laminátom majú dlhú životnosť a vďaka neporéznemu povrchu si zachovávajú svoj atraktívny vzhľad desaťročia. V ponuke je široká škála farebných prevedení zodpovedajúce rozmanitým požiadavkám zákazníkov.

Dizajn ide u nás ruka v ruke s funkčnosťou, hovorí dcéra zakladateľa, spolumajiteľka a súčasne generálna riaditeľka firmy Kateřina Kadlecová a súčasne tým vystihuje jednu z hlavných odlišností firmy. Dizajn víriviek USSPA je od začiatku profesionálny a kladie dôraz na spojenie estetiky s úžitkom. Dizajnérsku dielňu vedie akademický sochár Petr Slanina, ku ktorému do tandemu pristupujú ďalší autori na jednotlivé projekty.

V spolupráci s MOLO Architekti vzniklo unikátne opláštenie spa budúcnosti nazvané Solitaire predstavené na Dizajnbloku v roku 2011. Z pôsobenia sochára Petra Slaniny s dizajnérom Filipom Streitom vzišla podoba novej generácie víriviek predstavená v roku 2015. Ich pilotný model LyraiN ocenila porota najprestížnejšej európskej súťaže dizajnu Red Dot Design Award, aj najvýznamnejšia súťaž na americkom kontinente Good Design. Obidve ceny putovali do Čiech po prvýkrát v histórií domáceho odboru wellness.

Spolupráca s architektmi

Na rozdiel od bežnej produkcie v odbore, dizajn víriviek USSPA vzniká s rešpektom k trendom v súčasnej architektúre. A pretože zabudovanie spa býva často už súčasťou projektu, ponúka značka USSPA aj profesionálny servis pre architektov a projektantov. Patrí do neho poskytovanie vzorov stavebnej pripravenosti pre všetky modely, 3D vizualizácia jednotlivých modelov alebo aj príprava spa pre finálne dokončenie podľa špecifických potrieb projektu a predstáv architekta – k zabudovaniu do zeme či k obloženie.

Na inšpiráciu USSPA spravuje rozsiahlu galériu originálnych riešení vybraných realizácií a ponúka precíznu prezentáciu všetkých produktov vo svojich troch showroomoch, kde si môžu zákazníci spa aj swim spa vyskúšať.

Nadštandardná starostlivosť

Tam, kde iní končia s myšlienkou, že poskytli zákazníkovi maximum, USSPA iba začína. S produktami USSPA si zákazník obstaráva aj nadštandardnú starostlivosť a stáva sa členom širšej rodiny. Samozrejmosťou je odborný záručný servis, ale aj po uplynutí záručnej doby USSPA zostáva trvalo nablízku. Poskytuje pravidelné preventívne servisné prehliadky, užívateľskú podporu a zabezpečuje služby aj počas víkendov a sviatkov. „S USSPA jednoducho vždy dostanete viac, než očakávate“ uzatvára riaditeľka firmy Kateřina Kadlecová.

Autor: Petra Rychetská, preklad: Kateřina Kočická
Foto: Archív firmy USSPA

Nové

Plastové okná. Sprievodca výberom, dostupnými profilmi a zasklením

Zverejnené 18.3. Plastové okná sú vďaka nenáročnej údržbe, dobrým vlastnostiam a priaznivej cene stále vyhľadávanejšie. Veľké množstvo okenných profilov a zasklení nám umožňuje vybrať si okno na mieru podľa individuálnych požiadaviek. Ako sa ale v širokej ponuke… ísť na článok

Ako na jarný interiér

Zverejnené 23.3. Zima sa nezadržateľne blíži ku koncu a my už sa nemôžeme dočkať príchodu prvých jarných dní plných hrejivého Slnka. S nástupom jari je na čase obmeniť nielen šatník, ale tiež tzv. prevetrať a osviežiť interiér. Ako na to? Tipy na jarný interiér… ísť na článok

Modulárne drevostavby zažívajú boom

Zverejnené 22.3. Za posledné roky vzrástol počet ekologických a energeticky nenáročných montovaných domov takmer o 15%. Populárne sú najmä v okolí Bratislavy. ísť na článok