HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 15.4.

Moderné betónové stierky v kúpeľniach – pri výbere vsaďte na kvalitu a referencie

Zverejnené: 20. 7. 2019

Plánujete použiť moderné betónové stierky do namáhaných priestorov, akými sú kúpeľne či kuchyne? Potom je dôležité myslieť nielen na krásny dizajn, ale hlavne na to, aby stierky boli funkčné a praktické.

Najznámejšou preverenou technológiou do namáhaných priestorov je stierka Betonepox®, ktorá je vhodná dokonca aj do bazénov. Betonepox® je stierka na báze epoxidu bez prídavku cementu, ktorú nie je potrebné chrániť pred vodou lakom. Na rozdiel od cementových stierok je Betonepox® dokonca schopná preklenúť aj mierne praskliny v podklade. Môžete si vybrať zo stoviek odtieňov.

Čo je potrebné dodržiavať pri výbere stierok do kúpeľní?

Na českom a slovenskom trhu je veľká časť stierok realizovaná z materiálov, ktoré obsahujú cement a pred vodou ich chráni iba tenká vrstva laku. A to je obrovská chyba. Tieto kúpeľne sú pekné bohužiaľ iba po dokončení. Samotní výrobcovia týchto materiálov ich neodporúčajú používať do miest s výskytom vody, čo sa na nich časom podpíše.

Zalakovaná plocha síce odoláva krátkodobému pôsobeniu vody, ale problém väčšinou vzniká v mieste napojenia steny na podlahu, alebo keď stierka praskne. Žiadny tesniaci tmel nefunguje večne a v okamžiku, kedy tmel prestane držať, začne voda vzlínať pod zalakovanú vrstvu. Vznikajú tak mokré mapy a v ďalšej fáze sa vytvoria pľuzgieriky, ktoré následne odpadnú. Výsledný dojem, rovnako ako aj funkčnosť, sú nenávratne stratené. Materiály obsahujúce cement nielenže sajú vodu, ale tú tiež krehké a preto často vznikajú v povrchu prasklinky, do ktorých následne zateká voda – a nešťastie je na svete.

Do mokrých priestorov je potrebné používať betónové stierky na báze epoxidu alebo polyuretánu. Jedná sa o hmoty, ktoré vodu nesajú a pokiaľ sa ich povrch lakuje, tak len kvôli zlepšeniu čistiteľnosti, nie preto, aby lak ochránil stierku pred vodou.

Betónové stierky od špecialistov

V tomto prípade sa skutočne vyplatí vsadiť na kvalitu a referencie. Nevhodná cementová stierka sa vám môže predražiť, až budete celú kúpeľňu opravovať. O spoločnosti Němec s.r.o.

Realizáciou luxusných moderných povrchov sa zaoberá spoločnosť Němec už viac než dvadsať rokov, a to či už v Českej republike, tak aj u nás a v zahraničí. V jej portfóliu nájdete najmodernejšie technológie povrchov a stierok, akými sú Imitácie betónu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth.

Pre viac informácií navštívte www.nemec.eu.

Súvisiace články:

Minimalistická stierka Betonepox Soft® v secesnom prevedení VINTAGE

Autor: Lenka Koenigsmark
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Zverejnené 14.4. Exteriérová kúpacia sezóna sa pre bazény s ohrevom vody pomocou slnečných kolektorov tradične začína v apríli a trvá do októbra. Majitelia tak majú sedem mesiacov v roku možnosť využívať to, že sa im slnko postará prakticky zadarmo o komfort, aký si… ísť na článok

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Zverejnené 12.4. Rok 2021 priniesol pre stavebníkov rodinných domov novinky. Pribudli povinnosti a nutnosť stavať domy tak, aby splnili požiadavky pre energetickú triedu A0. Prečítajte si prehľad najdôležitejších informácií z legislatívy, o efektívnom návrhu… ísť na článok

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Zverejnené 13.4. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. Vnútorný priestor s izolantom je variabilný na umiestnenie… ísť na článok

reklama