VELUX - Nový Štandard Plus so zasklením 64
vyhľadávanie
Dnes je 28.1.

Moderné betónové stierky v kúpeľniach – pri výbere vsaďte na kvalitu a referencie

Zverejnené: 20. 7. 2019

Plánujete použiť moderné betónové stierky do namáhaných priestorov, akými sú kúpeľne či kuchyne? Potom je dôležité myslieť nielen na krásny dizajn, ale hlavne na to, aby stierky boli funkčné a praktické.

Najznámejšou preverenou technológiou do namáhaných priestorov je stierka Betonepox®, ktorá je vhodná dokonca aj do bazénov. Betonepox® je stierka na báze epoxidu bez prídavku cementu, ktorú nie je potrebné chrániť pred vodou lakom. Na rozdiel od cementových stierok je Betonepox® dokonca schopná preklenúť aj mierne praskliny v podklade. Môžete si vybrať zo stoviek odtieňov.

Čo je potrebné dodržiavať pri výbere stierok do kúpeľní?

Na českom a slovenskom trhu je veľká časť stierok realizovaná z materiálov, ktoré obsahujú cement a pred vodou ich chráni iba tenká vrstva laku. A to je obrovská chyba. Tieto kúpeľne sú pekné bohužiaľ iba po dokončení. Samotní výrobcovia týchto materiálov ich neodporúčajú používať do miest s výskytom vody, čo sa na nich časom podpíše.

Zalakovaná plocha síce odoláva krátkodobému pôsobeniu vody, ale problém väčšinou vzniká v mieste napojenia steny na podlahu, alebo keď stierka praskne. Žiadny tesniaci tmel nefunguje večne a v okamžiku, kedy tmel prestane držať, začne voda vzlínať pod zalakovanú vrstvu. Vznikajú tak mokré mapy a v ďalšej fáze sa vytvoria pľuzgieriky, ktoré následne odpadnú. Výsledný dojem, rovnako ako aj funkčnosť, sú nenávratne stratené. Materiály obsahujúce cement nielenže sajú vodu, ale tú tiež krehké a preto často vznikajú v povrchu prasklinky, do ktorých následne zateká voda – a nešťastie je na svete.

Do mokrých priestorov je potrebné používať betónové stierky na báze epoxidu alebo polyuretánu. Jedná sa o hmoty, ktoré vodu nesajú a pokiaľ sa ich povrch lakuje, tak len kvôli zlepšeniu čistiteľnosti, nie preto, aby lak ochránil stierku pred vodou.

Betónové stierky od špecialistov

V tomto prípade sa skutočne vyplatí vsadiť na kvalitu a referencie. Nevhodná cementová stierka sa vám môže predražiť, až budete celú kúpeľňu opravovať. O spoločnosti Němec s.r.o.

Realizáciou luxusných moderných povrchov sa zaoberá spoločnosť Němec už viac než dvadsať rokov, a to či už v Českej republike, tak aj u nás a v zahraničí. V jej portfóliu nájdete najmodernejšie technológie povrchov a stierok, akými sú Imitácie betónu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth.

Pre viac informácií navštívte www.nemec.eu.

Súvisiace články:

Minimalistická stierka Betonepox Soft® v secesnom prevedení VINTAGE

Autor: Lenka Koenigsmark
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Priekopník zmien: spoločnosť GROHE oslavuje dvojitý úspech v oblasti udržateľnosti

Priekopník zmien: spoločnosť GROHE oslavuje dvojitý úspech v oblasti udržateľnosti

Zverejnené 25.1. GROHE sa ako jeden z päťdesiatich lídrov v oblasti udržateľnosti a klímy stal víťazom nemeckej ceny za udržateľný rozvoj German Sustainability Award 2021. Voda ako zdroj života, pôžitku aj zábavy sa stala významnou inšpiráciou celého produktového… ísť na článok

Izolácia nástrekom ako moderný prostriedok zateplenia novostavieb aj rekonštruovaných budov

Izolácia nástrekom ako moderný prostriedok zateplenia novostavieb aj rekonštruovaných budov

Zverejnené 22.1. Všeobecne známe stavebné izolačné materiály ako je polystyrén či produkty na minerálnej báze sú čím ďalej častejšie nahradzované alternatívnymi surovinami, akými sú napr. striekané polyuretánové peny. Tie, ak ide o skutočne preverené produkty,… ísť na článok

Antracit Point v Žiline získal medzinárodnú cenu za architektúru

Antracit Point v Žiline získal medzinárodnú cenu za architektúru

Zverejnené 27.1. Žilinské sídlo spoločnosti HSF System SK uspelo v architektonickej súťaži BigSEE Architecture Award 2021. Antracit Point si odniesol ocenenie v kategórii verejnej a komerčnej architektúry. Investorom projektu je HSF System SK, architektonický návrh… ísť na článok

reklama