Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Prečo je skrinka na topánky povinnou výbavou každej predsiene? Pozri sa na najlepšie spôsoby uskladňovania topánok!

Zverejnené: 24. 6. 2023

Skriňa na topánky je často nedoceneným prvkom každej predsiene. Pritom ide o kus nábytku, ktorý umožňuje udržiavať doma poriadok a zároveň je plnohodnotnou súčasťou interiéru. Rána pred odchodom do práce sú vďaka nej menej stresujúce a čas premárnený hľadaním správneho páru topánok je oveľa kratší.

Skriňa na topánky – základ poriadku v predsieni

Kúpa správnej skrinky na topánky je prvým krokom pri organizovaní si priestoru v predsieni. Niekoľko párov topánok, prípadne ich celé tucty, na podlahe nielenže vyzerajú nevzhľadne, ale sú aj nebezpečné, ľahko sa o ne potkneme – predsieň je predsa priestor, kde sa zvyčajne križujú naše domáce trasy, preto musí umožňovať nerušenú premávku. Naviac, takáto preplnená podlaha sa len ťažko udržiava v čistote.

Východiskom z týchto problémov je štýlový a funkčný nábytok na odkladanie obuvi. Vo vnútri môže mať v rôznych konfiguráciách umiestnené praktické poličky alebo zásuvky, ktoré topánky ideálne uschovajú pred hosťami a vytvoria tak upravený vzhľad. Opticky ľahký dojem vytvorí a nerušené čistenie podlahy umožní závesná skrinka na topánky. Skrinka na topánky so sedením zasa uľahčí obúvanie a urobí ho pohodlnejším najmä pre starších, ako aj najmenších. 

Výber ideálnej skrinky na topánky na čo sa zamerať?

Sortiment skriniek na topánky je veľmi široký – zahŕňa kompaktné, priestorovo úsporné modely, ako aj veľmi priestranné, ktoré pojmú veľa párov obuvi. Zaujímavým riešením sú modely so sedadlom – na agatanabytok.sk nájdeš každý typ skrinky na topánky.

Ak zápasíš s obmedzeným priestorom, zainvestuj do úzkej vysokej skrinky. Aj štíhly model pojme veľa párov obuvi a udržiava ich v dobrom stave: ochráni ich pred prachom, zubami rozvášnených domácich miláčikov a nečistotami. Pre väčšie rodiny alebo vášnivých milovníkov topánok odporúčame skladnejšie modely, napríklad o niečo hlbšie s dvomi profilovanými časťami. Okrem toho nezabudni, že štýl skrinky by mal ladiť s celkovým dizajnom predsiene. Skrinka by nemala dominovať, ale esteticky dopĺňať zvyšok nábytku. Dizajnovo univerzálna môže byť klasická biela skrinka na topánky, ale na výber je mnoho štýlov – od moderného, cez škandinávsky, až po rustikálny či klasický.

Skrinka na topánky nepostrádateľný prvok, ktorý zvyšuje pohodlie každodenného života

Skrinka na topánky je nevyhnutným prvkom našej domácnosti, ktorý nám pomáha udržiavať poriadok a zdravé návyky. Treba pamätať na to, že ukladanie topánok na podlahe urýchľuje hromadenie nečistôt a prachu, najmä v období nepriaznivého počasia. Keď sa vraciame zvonka, často si na podrážkach prinesieme znečistenie, ktoré sa potom roznáša po celom dome. Podrážky topánok bývajú skutočnou zásobárňou najrôznejšieho marasu a baktérií, preto je veľmi účelné, ak sa ukladajú na jedno miesto. Skrinka na topánky je nielen o estetike a poriadku, ale predovšetkým o hygiene a čistote!

Ide aj o ochranu našej obuvi: nevhodne skladovaná obuv sa môže ľahko deformovať a strácať dobrý vzhľad. Skrinka ju ochráni pred prachom, vlhkosťou a ďalšími faktormi, vďaka čomu sa topánky dlho udržia v dobrom stave. Skrinka na topánky napokon uľahčuje aj každodenné činnosti: keď má náš obľúbený pár topánok svoje stabilné miesto, nemusíme ho hľadať pod posteľou alebo v skrini, čím šetríme drahocenný čas. Musíš uznať, že skrinka na topánky je síce malý detail, ale výrazne ovplyvňuje komfort nášho každodenného života, nie je tak?

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Viď popisky
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama