Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Príprava záhrady na začiatok pestovania: Čo treba vedieť

Zverejnené: 20. 3. 2024

Nadchádza jarná sezóna a s ňou prichádza aj čas na prípravu záhrady na nový pestovateľský rok. Po zime je dôležité venovať pozornosť údržbe a príprave pôdy, aby sme mohli mať úspešnú úrodu. Tu sú niektoré tipy, ako začať.

Foto: gardenway.sk

Čistenie záhrady po zime: Po zime môže byť záhrada trochu chaotická, preto je prvým krokom dôkladné upratanie. Odstráňte suché listy, vetvičky a iný organický materiál, ktorý sa môže nahromadiť. Tiež je dobré vyčistiť trávnik od nečistôt a plesní a preskúmať stromy a kríky na prípadné poškodenie. Následne môžete skontrolovať stav pôdy a vykonať potrebné úpravy, ako je napríklad dodanie kompostu pre zlepšenie jej živnosti.

Zelený záhradný tunel. Foto: gardenway.sk
Zelený záhradný tunel. Foto: gardenway.sk


Príprava pôdy a hrádzok: Po čistení je čas venovať sa pôde a tzv. hrádzkach. Začnite odstránením buriny a ďalších nežiaducich rastlín. Potom zvážte obohatenie pôdy kompostom alebo hnojom, aby sa zlepšila jej životnosť a štruktúra. Ak máte skúsenosť s používaním chemikálií, môžete tiež zvážiť aplikáciu hnojív alebo insekticídov podľa potreby. Po obohatení pôdy je vhodné prekopať ju a vytvoriť tzv. vhodné postele pre výsadbu.

Výhody pestovania v tuneli na záhrade: Pestovanie v tuneli na záhrade je populárna voľba pre mnohých záhradkárov z niekoľkých dôvodov. Jednou z hlavných výhod je ochrana plodín pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako sú silné dažde, veterné búrky alebo intenzívne slnečné žiarenie. Tunelové pestovanie tiež umožňuje predĺžiť sezónu rastu a zlepšiť kontrolu nad podmienkami prostredia, ako je teplota a vlhkosť. Okrem toho ponúka lepšiu reguláciu nárokov na vodu a umožňuje efektívnejšie využitie hnojív. Náklady na prevádzku a údržbu sú tiež často nižšie v porovnaní s tradičným otvoreným pestovaním.

Výnosné plodiny v plastovom tuneli. Foto: gardenway.sk
Výnosné plodiny v plastovom tuneli. Foto: gardenway.sk

Výber prvých rastlín na výsadbu: Pri prej výsadbe je dôležité vybrať rastliny, ktoré sú odolné voči nízkym teplotám a môžu byť zasadené vo veľmi skorom jarnom období. Medzi takéto rastliny patria napríklad špenát, šalát, reďkovky a mrkva. Tieto plodiny majú vysokú odolnosť voči chladu a môžu byť zasadené pri nižších teplotách, čo im umožňuje rýchlejší rast a vytvorenie zdravých plodín ešte pred začiatkom leta.

Ak hľadáte kvalitné foliovniky pre vašu záhradu, navštívte gardenway.sk. Tu nájdete širokú ponuku tunelových skleníkov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť lepšie výsledky vo vašej záhrade. Môžete si vybrať medzi rôznymi veľkosťami a dizajnmi, aby ste našli ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Príprava záhrady na novú sezónu upratovaním, prípravou pôdy a využívaním tunelových skleníkov môže zlepšiť výnosy a kvalitu vašich plodín. Dôležité je venovať čas a úsilie na starostlivosť o záhradu v predsezónnom období, aby sme mohli mať úspešnú a zdravú úrodu po celý rok. Aj keď to vyžaduje určitú prácu a investície, výsledky budú určite stáť za to.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy gardenway.sk
reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama