Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Rekonštrukcia bytu pre mladú rozrastajúcu sa rodinu

Zverejnené: 9. 9. 2022

Klienti túžili pre svoje vysnívané bývanie po modernom, čistom a jednoduchom interiéri. Architekti v klasickom nájomnom dome navrhli rekonštrukciu, ktorá odrážala ich požiadavky na mestský štýl života, ale zároveň počítala s jednou zásadnou životnou zmenou, ktorá na nich mala už čoskoro čakať.

Architektonickú štúdiu k tomuto projektu pripravovali architektky štúdia 2MAD Hanka Novotná a Tereza Pecárová. Klientom sa ako inšpirácia páčila iná realizácia z dielne tohto architektonického ateliéru – rekonštrukcia mezonetového bytu v škandinávskom štýle. Tu našli inšpiráciu nielen vo farebnej tónine interiéru, ale aj v použití kvalitných materiálov a dizajnových doplnkov. Klienti nemali veľa špecifických požiadaviek a plne odovzdali svoju dôveru architektom. „Za nás ideálna spolupráca.“ slovami pani Hanky Novotnej.

Hlavné dispozičné úpravy

Hlavná dispozičná úprava spočívala v prepojení pôvodného kuchynského kúta s obývacou izbou. Prepojenie dosiahli vďaka vybúraniu deliacej steny, zostal iba nosný stĺp. Kuchynský ostrovček a na neho nadväzujúce jedálenské sedenie s lavicou tvorí po novom centrálny bod hlavného priestoru.

Ďalšou zmenou voči pôvodnému návrhu developera bolo otočenie sedenia v obývacej izbe. Dispozícia miestnosti nabádala k umiestneniu rohovej sedačky pod okná, tak to ale nechceli. Zvolili sedačku jednoduchú a umiestnili ju obrátene, teda tak, aby z nej bolo vidieť obe okná.

Prevládajú drevené prvky a odtiene bielej, šedej a čiernej

Materiálovo je byt navrhnutý veľmi čisto - drevo v prírodnom tóne a farebná paleta v odtieňoch bielej, čiernej a šedej. Dôležitú úlohu zohráva drevená masívna podlaha z tradičných parkiet, moderný vzhľad im dodáva spôsob pokládky, takzvaný francúzsky stromček.

Zaujímavým prvkom je šatníková skriňa v spálni klientov, ktorá v sebe skrýva dvere do kúpeľne. Kúpeľňa je cez nábytkovú skriňu prepojená s technickou miestnosťou, kde je práčka so sušičkou. Skriňa je prístupná z oboch miestností, čo zjednodušilo proces premiestňovania bielizne medzi kúpeľňou a práčovňou.

A ako sa v novom byte býva?

Klienti boli z výsledku skutočne nadšení a v závere ho komentovali so slovami: "Vyzerá to super. Dokonca sme sa trochu divili, či tu naozaj bývame."

    O projekte

  • 2MAD | Hana Novotná, Tereza Pecárová
  • Adresa: Letná, Praha, Česká republika
  • Projekt:2020
  • Realizácia:2020-21
  • Úžitková plocha:83 m²

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Jiří Beran

Tématické odbory

reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama