vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Renovácia interiéru: K tehle patrí tehla

Zverejnené: 19. 2. 2022

Umakartové jadro, plechová kuchynská linka a ďalšie päťdesiat rokov staré vybavenie čakali na novú majiteľku bytu v pražských Dejviciach. Po kompletnej rekonštrukcii zostalo zachované jediné – krásne výhľady na Chrám svätého Víta.

Byt s dispozíciou 2+1 v tehlovom nájomnom dome zo začiatku šesťdesiatych rokov prešiel celkovou rekonštrukciou a renovácie sa dočkali aj pôvodné drevené parkety. Bolo odstránené umakartové jadro; samostatná kúpeľňa a toaleta boli obmurované. „K tehle patrí tehla,“ vysvetlila majiteľka bytu, prečo v tehlovom dome zvolila pre nové múry sociálneho zariadenia priečky z tehál HELUZ. Práve kúpeľni pravdepodobne venovala najviac pozornosti - na podlahu použila čiernobielu mozaiku, s ktorou ladia biele veľkoformátové obklady na stenách a čierne predmety na zariaďovanie (čiže batérie, sprchová hlavica atď.).

Skutočne premysleným detailom je zvislý pruh z nepriehľadného mliečneho skla, ktorým majiteľka predĺžila stenu medzi kúpeľňou a chodbou, čím do kúpeľne priviedla prirodzené svetlo.

Interiér bytu je ladený do moderných škandinávskych odtieňov (biela, svetlý dub), patinu mu dodáva „medená“ stierka na stenách vo vstupnej chodbe, ktorá pripomína hrdzavý plech a odkazuje tak k pôvodnej podobe bytu.

Použitý materiál

HELUZ 11,5 je tehlový blok pre vnútorné nenosné murivo so vzduchovou nepriezvučnosťou 45 dB, vhodný napríklad na obmurovanie bytového jadra či výťahových šácht. Má nízky difúzny odpor pri prestupe vodnej pary. Deliaca stena medzi kuchyňou a kúpeľňou je z tehlových priečok HELUZ 14.

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama