Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 26.9.

Renovácia interiéru: K tehle patrí tehla

Zverejnené: 19. 2. 2022

Umakartové jadro, plechová kuchynská linka a ďalšie päťdesiat rokov staré vybavenie čakali na novú majiteľku bytu v pražských Dejviciach. Po kompletnej rekonštrukcii zostalo zachované jediné – krásne výhľady na Chrám svätého Víta.

Byt s dispozíciou 2+1 v tehlovom nájomnom dome zo začiatku šesťdesiatych rokov prešiel celkovou rekonštrukciou a renovácie sa dočkali aj pôvodné drevené parkety. Bolo odstránené umakartové jadro; samostatná kúpeľňa a toaleta boli obmurované. „K tehle patrí tehla,“ vysvetlila majiteľka bytu, prečo v tehlovom dome zvolila pre nové múry sociálneho zariadenia priečky z tehál HELUZ. Práve kúpeľni pravdepodobne venovala najviac pozornosti - na podlahu použila čiernobielu mozaiku, s ktorou ladia biele veľkoformátové obklady na stenách a čierne predmety na zariaďovanie (čiže batérie, sprchová hlavica atď.).

Skutočne premysleným detailom je zvislý pruh z nepriehľadného mliečneho skla, ktorým majiteľka predĺžila stenu medzi kúpeľňou a chodbou, čím do kúpeľne priviedla prirodzené svetlo.

Interiér bytu je ladený do moderných škandinávskych odtieňov (biela, svetlý dub), patinu mu dodáva „medená“ stierka na stenách vo vstupnej chodbe, ktorá pripomína hrdzavý plech a odkazuje tak k pôvodnej podobe bytu.

Použitý materiál

HELUZ 11,5 je tehlový blok pre vnútorné nenosné murivo so vzduchovou nepriezvučnosťou 45 dB, vhodný napríklad na obmurovanie bytového jadra či výťahových šácht. Má nízky difúzny odpor pri prestupe vodnej pary. Deliaca stena medzi kuchyňou a kúpeľňou je z tehlových priečok HELUZ 14.

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Zverejnené 26.9. Rodinný dom v Českom Šternberku je zasadený do svahovitého pozemku v miestnej vilovej časti nad riekou Sázavou. Hmota jeho objemu výrazne prevyšuje zastavanú plochu a dokonale tak maskuje svoju skutočnú, skôr skromnú veľkosť. Veľký podiel na tomto… ísť na článok

reklama