PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 24.11.

Revolúcia pre fasády: predstavujeme novinku Ruukki Primo

Zverejnené: 1. 10. 2020

Originálna veľkoformátová fasáda (v rozmeroch až 6200 x 1900 mm) je jednoduchá a prirodzená ako v návrhu, ako aj v technických detailoch. Zároveň sa vyznačuje funkčnosťou a je takmer bezúdržbová. Taká fasáda je snom snáď každého majiteľa budovy, architekta alebo projektanta. Fantáziu však ponechajme stranou a obráťme sa k realite. Spoločnosť Ruukki totiž prichádza na trh s novým riešením, ktoré toto všetko spĺňa.

Uvedením produktového radu Ruukki Primo na trh mení Ruukki budúcnosť opláštenia budov. Veľkoformátové panely s hladkým povrchom majú unikátne zošikmené horizontálne hrany a nastaviteľnú šírku škáry. A práve tieto detaily sú kľúčom k úspechu.

Ruukki prepisuje pravidlá mestskej architektúry

Maličkosť, z ktorej sa vykľuje veľká vec. Presne tým je nový patentovaný produkt Ruukki Primo. Zošikmenie hrany a veľké rozmery panelov prinášajú do moderného opláštenia nové možnosti. Inovatívny detail zošikmených hrán znamená zásadný rozdiel v nákladoch na údržbu. Vďaka tomu sa voda a nečistoty nezachytávajú v spojoch.

Len si to predstavte. Rozíde sa vám kus plávajúcej podlahy a musíte rozobrať jej značnú časť, aby ste ju opravili. Predtým to tak bývalo aj u fasád. To sa ale dnešným dňom mení. U Ruukki Primo je možné vymeniť jediný panel, bez toho aby ste akokoľvek narušili jeho okolie. Produktovú novinku zároveň doplňuje rozsiahla technická dokumentácia a sprevádza ju projektová podpora. Vďaka tomu je práca s týmto typom opláštenia naozaj jednoduchá a efektívna. S odborníkmi za chrbtom sa môžete plne sústrediť na svoj projekt.

Prvým dielikom skladačky je Primo Skyline

Ruukki Primo je súhrnným názvom pre celú produktovú skupinu. Prvým, ktorý spoločnosť zavádza do výroby, je Primo Skyline.

Táto séria sa perfektne hodí pre budovy v mestskom prostredí. Veľké, hladké panely podčiarknu charakter športových, komerčných a kancelárskych budov, ozvláštnia vzhľad veľkých administratívnych komplexov.

Ruukki Primo panely sa vyrábajú z hliníkových kompozitných materiálov, kde jadro môže tvoriť hliníková voštinová konštrukcia (HONEYCOMB) alebo pevný materiál vyrobený zo zmesi minerálov a polymérov (ACM). Primo panely sa vyznačujú vynikajúcou rovinnosťou a nízkou hmotnosťou.

Tým však prednosti novej produktovej rady nekončia. Na výber máte horizontálnu i vertikálnu inštaláciu panelov. Navyše sú Ruukki Primo panely k dispozícii s perforáciou a presvetlením. Vďaka tomu môžete popustiť uzdu vašej fantázii a objaviť nové horizonty v navrhovaní fasád nielen v mestskom prostredí. Ruukki je vám plne k dispozícii od návrhu až po realizáciu.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Ruukki
reklama

Nové

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Zverejnené 20.11. Každý dobre postavený dom by mal v sebe skĺbiť účel, pevnosť a vzhľad. Zle či nedokonale riešená finálna podoba domu nie je zásadnou prekážkou, často sa jedná len o vec vkusu. Avšak bez správne vyriešenej statiky, nie je možné si predstaviť kvalitný… ísť na článok

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Zverejnené 19.11. Nielen široko medializovaný Obecný dom, ale aj pätica ďalších významných pražských budov bola vlani podrobená procesu modernizácie technologického vybavenia. Zámeru, v rámci ktorého má dôjsť k aspoň jedenásťpercentnej úspore prevádzkovej energie,… ísť na článok

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Zverejnené 24.11. Výrazným prvkom bytových domov sú lodžie a balkóny, ktorých poňatie a farebnosť sa podieľajú na utváraní celkového výrazu daného objektu. Vzhľad je ale pritom len jedným z mnohých dôležitých požiadaviek, ktoré musí výplň zábradlí spĺňať. ísť na článok

reklama