HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 18.5.

Revolúcia pre fasády: predstavujeme novinku Ruukki Primo

Zverejnené: 1. 10. 2020

Originálna veľkoformátová fasáda (v rozmeroch až 6200 x 1900 mm) je jednoduchá a prirodzená ako v návrhu, ako aj v technických detailoch. Zároveň sa vyznačuje funkčnosťou a je takmer bezúdržbová. Taká fasáda je snom snáď každého majiteľa budovy, architekta alebo projektanta. Fantáziu však ponechajme stranou a obráťme sa k realite. Spoločnosť Ruukki totiž prichádza na trh s novým riešením, ktoré toto všetko spĺňa.

Uvedením produktového radu Ruukki Primo na trh mení Ruukki budúcnosť opláštenia budov. Veľkoformátové panely s hladkým povrchom majú unikátne zošikmené horizontálne hrany a nastaviteľnú šírku škáry. A práve tieto detaily sú kľúčom k úspechu.

Ruukki prepisuje pravidlá mestskej architektúry

Maličkosť, z ktorej sa vykľuje veľká vec. Presne tým je nový patentovaný produkt Ruukki Primo. Zošikmenie hrany a veľké rozmery panelov prinášajú do moderného opláštenia nové možnosti. Inovatívny detail zošikmených hrán znamená zásadný rozdiel v nákladoch na údržbu. Vďaka tomu sa voda a nečistoty nezachytávajú v spojoch.

Len si to predstavte. Rozíde sa vám kus plávajúcej podlahy a musíte rozobrať jej značnú časť, aby ste ju opravili. Predtým to tak bývalo aj u fasád. To sa ale dnešným dňom mení. U Ruukki Primo je možné vymeniť jediný panel, bez toho aby ste akokoľvek narušili jeho okolie. Produktovú novinku zároveň doplňuje rozsiahla technická dokumentácia a sprevádza ju projektová podpora. Vďaka tomu je práca s týmto typom opláštenia naozaj jednoduchá a efektívna. S odborníkmi za chrbtom sa môžete plne sústrediť na svoj projekt.

Prvým dielikom skladačky je Primo Skyline

Ruukki Primo je súhrnným názvom pre celú produktovú skupinu. Prvým, ktorý spoločnosť zavádza do výroby, je Primo Skyline.

Táto séria sa perfektne hodí pre budovy v mestskom prostredí. Veľké, hladké panely podčiarknu charakter športových, komerčných a kancelárskych budov, ozvláštnia vzhľad veľkých administratívnych komplexov.

Ruukki Primo panely sa vyrábajú z hliníkových kompozitných materiálov, kde jadro môže tvoriť hliníková voštinová konštrukcia (HONEYCOMB) alebo pevný materiál vyrobený zo zmesi minerálov a polymérov (ACM). Primo panely sa vyznačujú vynikajúcou rovinnosťou a nízkou hmotnosťou.

Tým však prednosti novej produktovej rady nekončia. Na výber máte horizontálnu i vertikálnu inštaláciu panelov. Navyše sú Ruukki Primo panely k dispozícii s perforáciou a presvetlením. Vďaka tomu môžete popustiť uzdu vašej fantázii a objaviť nové horizonty v navrhovaní fasád nielen v mestskom prostredí. Ruukki je vám plne k dispozícii od návrhu až po realizáciu.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Ruukki
reklama

Nové

Investor si prial seriózny dom, postavil ho z tehál HELUZ

Investor si prial seriózny dom, postavil ho z tehál HELUZ

Zverejnené 18.5. Rohový pozemok, ktorý nikto nechcel, pretože na ňom stála trafostanica, v ktorom však skúsené oko stavbára videlo potenciál v podobe pokoja a krásnych výhľadov na krajinu. Práve ten si vybral investor na bývanie. A pretože chcel postaviť podľa… ísť na článok

Kam na dobré pivo v Čechách? Navštívte zrekonštruovaný Kamenický Pivovar v ktorom spoločnosť Viega realizovala komplet nové rozvody

Kam na dobré pivo v Čechách? Navštívte zrekonštruovaný Kamenický Pivovar v ktorom spoločnosť Viega realizovala komplet nové rozvody

Zverejnené 17.5. Kamenice nad Lipou je medzi turistami obľúbené české mesto v okrese Pelhřimov. Jeho historické jadro je mestskou pamiatkovou zónou. Zahŕňa Mestské múzeum, Kamenický zámok so zámockým parkom a aj novo zrekonštruovaný Kamenický pivovar, ktorý je… ísť na článok

Dom pri lese – opálená fasáda a strešná zeleň - prírodná stavba splývajúca s okolitým prostredím

Dom pri lese – opálená fasáda a strešná zeleň - prírodná stavba splývajúca s okolitým prostredím

Zverejnené 13.5. Drevená fasáda, zelená strecha, výnimočne presvetlený interiér či využitie geotermálnej energie - to sú atribúty, za ktoré by táto stavba v tesnom susedstve lesa v okrese Příbram mohla dostať názov "prírodná". Autor návrhu ju nazval Dom pri lese. ísť na článok

reklama