HELUZ NA MAX: Stavajte s nami a užívajte si výhody od našich partnerov
vyhľadávanie
Dnes je 25.9.

Revolúcia pre fasády: predstavujeme novinku Ruukki Primo

Zverejnené: 1. 10. 2020

Originálna veľkoformátová fasáda (v rozmeroch až 6200 x 1900 mm) je jednoduchá a prirodzená ako v návrhu, ako aj v technických detailoch. Zároveň sa vyznačuje funkčnosťou a je takmer bezúdržbová. Taká fasáda je snom snáď každého majiteľa budovy, architekta alebo projektanta. Fantáziu však ponechajme stranou a obráťme sa k realite. Spoločnosť Ruukki totiž prichádza na trh s novým riešením, ktoré toto všetko spĺňa.

Uvedením produktového radu Ruukki Primo na trh mení Ruukki budúcnosť opláštenia budov. Veľkoformátové panely s hladkým povrchom majú unikátne zošikmené horizontálne hrany a nastaviteľnú šírku škáry. A práve tieto detaily sú kľúčom k úspechu.

Ruukki prepisuje pravidlá mestskej architektúry

Maličkosť, z ktorej sa vykľuje veľká vec. Presne tým je nový patentovaný produkt Ruukki Primo. Zošikmenie hrany a veľké rozmery panelov prinášajú do moderného opláštenia nové možnosti. Inovatívny detail zošikmených hrán znamená zásadný rozdiel v nákladoch na údržbu. Vďaka tomu sa voda a nečistoty nezachytávajú v spojoch.

Len si to predstavte. Rozíde sa vám kus plávajúcej podlahy a musíte rozobrať jej značnú časť, aby ste ju opravili. Predtým to tak bývalo aj u fasád. To sa ale dnešným dňom mení. U Ruukki Primo je možné vymeniť jediný panel, bez toho aby ste akokoľvek narušili jeho okolie. Produktovú novinku zároveň doplňuje rozsiahla technická dokumentácia a sprevádza ju projektová podpora. Vďaka tomu je práca s týmto typom opláštenia naozaj jednoduchá a efektívna. S odborníkmi za chrbtom sa môžete plne sústrediť na svoj projekt.

Prvým dielikom skladačky je Primo Skyline

Ruukki Primo je súhrnným názvom pre celú produktovú skupinu. Prvým, ktorý spoločnosť zavádza do výroby, je Primo Skyline.

Táto séria sa perfektne hodí pre budovy v mestskom prostredí. Veľké, hladké panely podčiarknu charakter športových, komerčných a kancelárskych budov, ozvláštnia vzhľad veľkých administratívnych komplexov.

Ruukki Primo panely sa vyrábajú z hliníkových kompozitných materiálov, kde jadro môže tvoriť hliníková voštinová konštrukcia (HONEYCOMB) alebo pevný materiál vyrobený zo zmesi minerálov a polymérov (ACM). Primo panely sa vyznačujú vynikajúcou rovinnosťou a nízkou hmotnosťou.

Tým však prednosti novej produktovej rady nekončia. Na výber máte horizontálnu i vertikálnu inštaláciu panelov. Navyše sú Ruukki Primo panely k dispozícii s perforáciou a presvetlením. Vďaka tomu môžete popustiť uzdu vašej fantázii a objaviť nové horizonty v navrhovaní fasád nielen v mestskom prostredí. Ruukki je vám plne k dispozícii od návrhu až po realizáciu.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Ruukki
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama