YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 8.12.

Rolovacia garážová brána a jej ochranné systémy

Zverejnené: 23. 11. 2019

Pri kvalitných bránach býva množstvo funkcií zaisťujúcich bezpečnosť pri ich ovládaní už v štandardnej výbave - napríklad detekcia prekážky, ktorá zastaví ich chod. Všetky ostatné si možno priobjednať - napríklad u brán na diaľkové ovládanie je možné použiť takzvaný plávajúci kód, ktorý pre každé spojenie zabezpečí kód iný a tým v podstate neprelomiteľnú komunikáciu.

Výrobca produktov Minirol, spoločnosť Building Plastics, funguje na českom trhu od roku 1996 a popri bránach vyrába aj ďalšie rolovacie systémy ako tienenie a mreže. Pretože sa tieto položky vyrábajú na mieru, v typizovanom cenníku garážových brán ich nenájdete. V MINIROL sa cena pre každú zákazku stanovuje zvlášť. Pozrite sa, čo všetko výrobca brán ponúka:

• Spínacia lišta - zabraňuje tomu, aby brána nabehla na prekážku pod nimi.
• Svetelná rampa - v momente, keď sa auto rozbehne a brána sa začne nečakane zatvárať, dôjde v okamihu prerušenia lúča k ich zastaveniu.
• Ochrana proti vtiahnutiu (pre bránu do 2,5 metra) - pri otváraní rolovacej brány zabráni tomu, aby sa čokoľvek okrem brány navinulo na hriadeľ. Ochrana sa používa iba pri bránach bez boxu. V prípade brán s boxom zaisťuje túto ochranu automaticky tento box.
• Poistka proti odrolovaniu brány - v podstate ide o ochranu proti pádu brány, ktorý môže zapríčiniť neočakávaná udalosť alebo porucha.
• Príprava na neočakávané situácie - pri výpadku elektrického prúdu je pri elektrických bránach k dispozícii možnosť manuálnej manipulácie.
• Diaľkové ovládanie - bránu môžete ovládať aj vzdialene, napríklad z auta pomocou GSM modulu, vďaka ktorému stačí systém len prezvoniť a on sám vám bránu otvorí. Plávajúci kód sa zase postará o to, aby sa bezpečnostný kód nedal vypozorovať alebo získať inou cestou.
• Záruka 5 rokov - výrobca ponúka garantovanú 5-ročnú záruku na vybrané komponenty garážových brán.

Rolovacia brána vyrobená presne na mieru

Ak stojíte o kvalitnú garážovú bránu, stavte na tie zo zákazkovej výroby. Vybrať si tak môžete rozmery, typ lamiel, ovládanie aj farebnosť. Ak vás zaujíma cena garážových brán Minirol, napíšte si o ponuku zdarma priamo výrobcovi.

Súvisiace články:

Autor: Kristýna Štandlerová
Foto: archív firmy Building Plastics ČR, s. r. o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Pomocou 3D modelov fasádnych prvkov zhmotňujeme predstavy zákazníka a zjednodušujeme proces výroby

Pomocou 3D modelov fasádnych prvkov zhmotňujeme predstavy zákazníka a zjednodušujeme proces výroby

Zverejnené 5.12. Spoločnosť Ruukki je známa inováciami a snahou o neustále zlepšovanie služieb. Ako jeden z mála výrobcov fasádnych systémov vytvára pre zákazníkov 3D vizualizácie detailov. Vďaka nim si lepšie predstavia, ako bude vyzerať ich budova s fasádnymi… ísť na článok

Modrá je dobrá: šesť dôvodov pre interiér v modrých odtieňoch

Modrá je dobrá: šesť dôvodov pre interiér v modrých odtieňoch

Zverejnené 8.12. Pravdou je, že modrá farba nie je v interiéroch tak obľúbená a používaná ako farby neutrálne. Ale nie je to škoda? Modrá je predsa symbolom čistoty a jemnosti. A na ľudskú psychiku majú jej odtiene veľmi pozitívny vplyv. Máme pre vás šesť dôvodov,… ísť na článok

Fasáda bez prasklín? Bez kvalitnej sieťky sa nezaobídete

Fasáda bez prasklín? Bez kvalitnej sieťky sa nezaobídete

Zverejnené 7.12. Kvalitné sklovláknité mriežky sú veľmi dôležitou súčasťou každej fasády. Mriežka svojimi vlastnosťami zabezpečuje najmä prenášanie ťahových napätí v omietke , ktoré vznikajú pri náhlych teplotných zmenách pôsobením atmosferických vplyvov. Vystužuje… ísť na článok

reklama