Pergoly ISOTRA na mieru - inšpirácie
vyhľadávanie
Dnes je 25.6.

Rolovacia garážová brána a jej ochranné systémy

Zverejnené: 23. 11. 2019

Pri kvalitných bránach býva množstvo funkcií zaisťujúcich bezpečnosť pri ich ovládaní už v štandardnej výbave - napríklad detekcia prekážky, ktorá zastaví ich chod. Všetky ostatné si možno priobjednať - napríklad u brán na diaľkové ovládanie je možné použiť takzvaný plávajúci kód, ktorý pre každé spojenie zabezpečí kód iný a tým v podstate neprelomiteľnú komunikáciu.

Výrobca produktov Minirol, spoločnosť Building Plastics, funguje na českom trhu od roku 1996 a popri bránach vyrába aj ďalšie rolovacie systémy ako tienenie a mreže. Pretože sa tieto položky vyrábajú na mieru, v typizovanom cenníku garážových brán ich nenájdete. V MINIROL sa cena pre každú zákazku stanovuje zvlášť. Pozrite sa, čo všetko výrobca brán ponúka:

• Spínacia lišta - zabraňuje tomu, aby brána nabehla na prekážku pod nimi.
• Svetelná rampa - v momente, keď sa auto rozbehne a brána sa začne nečakane zatvárať, dôjde v okamihu prerušenia lúča k ich zastaveniu.
• Ochrana proti vtiahnutiu (pre bránu do 2,5 metra) - pri otváraní rolovacej brány zabráni tomu, aby sa čokoľvek okrem brány navinulo na hriadeľ. Ochrana sa používa iba pri bránach bez boxu. V prípade brán s boxom zaisťuje túto ochranu automaticky tento box.
• Poistka proti odrolovaniu brány - v podstate ide o ochranu proti pádu brány, ktorý môže zapríčiniť neočakávaná udalosť alebo porucha.
• Príprava na neočakávané situácie - pri výpadku elektrického prúdu je pri elektrických bránach k dispozícii možnosť manuálnej manipulácie.
• Diaľkové ovládanie - bránu môžete ovládať aj vzdialene, napríklad z auta pomocou GSM modulu, vďaka ktorému stačí systém len prezvoniť a on sám vám bránu otvorí. Plávajúci kód sa zase postará o to, aby sa bezpečnostný kód nedal vypozorovať alebo získať inou cestou.
• Záruka 5 rokov - výrobca ponúka garantovanú 5-ročnú záruku na vybrané komponenty garážových brán.

Rolovacia brána vyrobená presne na mieru

Ak stojíte o kvalitnú garážovú bránu, stavte na tie zo zákazkovej výroby. Vybrať si tak môžete rozmery, typ lamiel, ovládanie aj farebnosť. Ak vás zaujíma cena garážových brán Minirol, napíšte si o ponuku zdarma priamo výrobcovi.

Súvisiace články:

Autor: Kristýna Štandlerová
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Zverejnené 24.6. Plánujete vybudovať v záhrade bazén? Hľadáte nadčasové riešenie, ktoré vhodne doplní architektúru vášho rodinného domu a následne záhrady? Tápete, aký druh kúpacej nádrže sa pre vaše potreby hodí najlepšie a zháňate návod, ako sa v súčasnej ponuke… ísť na článok

Typy drevených podláh

Typy drevených podláh

Zverejnené 23.6. Kto sa rozhodol pre drevenú podlahu, môže vyberať hneď z niekoľkých druhov. Líšia sa životnosťou, možnosťou renovácie, tvarovou stálosťou pri zmenách vlhkosti a v neposlednom rade aj cenou. Je potrebné starostlivo zvážiť, aký typ podlahy bude… ísť na článok

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Zverejnené 20.6. „Je pre nás nesmierne dôležité poskytovať platformu pre výnimočnú architektúru. Najmä v turbulentných časoch je nevyhnutné, aby sme zostali zameraní na udržateľnú budúcnosť, v čom nám pomáha práve Brick Award. Prihlásené projekty boli opäť výnimočné… ísť na článok

reklama