YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 29.1.

Rolovacia garážová brána a jej ochranné systémy

Zverejnené: 23. 11. 2019

Pri kvalitných bránach býva množstvo funkcií zaisťujúcich bezpečnosť pri ich ovládaní už v štandardnej výbave - napríklad detekcia prekážky, ktorá zastaví ich chod. Všetky ostatné si možno priobjednať - napríklad u brán na diaľkové ovládanie je možné použiť takzvaný plávajúci kód, ktorý pre každé spojenie zabezpečí kód iný a tým v podstate neprelomiteľnú komunikáciu.

Výrobca produktov Minirol, spoločnosť Building Plastics, funguje na českom trhu od roku 1996 a popri bránach vyrába aj ďalšie rolovacie systémy ako tienenie a mreže. Pretože sa tieto položky vyrábajú na mieru, v typizovanom cenníku garážových brán ich nenájdete. V MINIROL sa cena pre každú zákazku stanovuje zvlášť. Pozrite sa, čo všetko výrobca brán ponúka:

• Spínacia lišta - zabraňuje tomu, aby brána nabehla na prekážku pod nimi.
• Svetelná rampa - v momente, keď sa auto rozbehne a brána sa začne nečakane zatvárať, dôjde v okamihu prerušenia lúča k ich zastaveniu.
• Ochrana proti vtiahnutiu (pre bránu do 2,5 metra) - pri otváraní rolovacej brány zabráni tomu, aby sa čokoľvek okrem brány navinulo na hriadeľ. Ochrana sa používa iba pri bránach bez boxu. V prípade brán s boxom zaisťuje túto ochranu automaticky tento box.
• Poistka proti odrolovaniu brány - v podstate ide o ochranu proti pádu brány, ktorý môže zapríčiniť neočakávaná udalosť alebo porucha.
• Príprava na neočakávané situácie - pri výpadku elektrického prúdu je pri elektrických bránach k dispozícii možnosť manuálnej manipulácie.
• Diaľkové ovládanie - bránu môžete ovládať aj vzdialene, napríklad z auta pomocou GSM modulu, vďaka ktorému stačí systém len prezvoniť a on sám vám bránu otvorí. Plávajúci kód sa zase postará o to, aby sa bezpečnostný kód nedal vypozorovať alebo získať inou cestou.
• Záruka 5 rokov - výrobca ponúka garantovanú 5-ročnú záruku na vybrané komponenty garážových brán.

Rolovacia brána vyrobená presne na mieru

Ak stojíte o kvalitnú garážovú bránu, stavte na tie zo zákazkovej výroby. Vybrať si tak môžete rozmery, typ lamiel, ovládanie aj farebnosť. Ak vás zaujíma cena garážových brán Minirol, napíšte si o ponuku zdarma priamo výrobcovi.

Súvisiace články:

Autor: Kristýna Štandlerová
Foto: archív firmy Building Plastics ČR, s. r. o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Trendy v interiéri pre rok 2020: Skrášlite si domov drevom

Trendy v interiéri pre rok 2020: Skrášlite si domov drevom

Zverejnené 27.1. Nový rok je pre mnohých novým začiatkom. Zároveň je ideálnym časom na premenu vášho interiéru. Oživte svoju domácnosť štýlovým dizajnovým kúskom či farbou podľa najnovších trendov. ísť na článok

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Oheň v nízkoenergetickom dome? Áno, ale s využitím akumulačného krbu!

Zverejnené 23.1. Súčasný trend výstavby nízkoenergetických či pasívnych domov sa prejavil aj v segmente krbov a kachlí. Nielenže nie je potrebné privádzať do takého objektu väčšie množstvo tepelnej energie, ale dokonca to nie je žiaduce. Na tento fakt zareagovali aj… ísť na článok

Veľtrh Drevodomy - pasív, strechy a izolácie nám prezentoval nové možnosti v modernom a ekologickom bývaní

Veľtrh Drevodomy - pasív, strechy a izolácie nám prezentoval nové možnosti v modernom a ekologickom bývaní

Zverejnené 26.1. Od štvrtka 23. 01. do soboty 25. 01. 2020 sa konal prvý ročník špecializovaného stavebného veľtrhu DREVODOMY – pasív strechy a izolácie v areály výstaviska Expo Center Trenčín. Hlavnou myšlienkou špecializovaného trhu bolo ponúknuť ucelený pohľad na… ísť na článok

reklama