YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 28.1.

Skai® cool colors – sériovo bez prehrievania

Zverejnené: 3. 9. 2019

Tmavé povrchy sa na slnku zahrievajú silnejšie než svetlé. Táto skutočnosť v prípade plastových okenných profilov hrá rolu hlavne v južných krajinách, pretože čím viac teplota vstupuje do systému, tým viac nestabilným sa systém stáva. Čím tmavšia je farba, tým vyššia je v horúcich oblastiach pravdepodobnosť poškodenia okna. Pretože však chceme ponúknuť trhu aj tmavé farby a dekory, vyvinuli sme technológiu skai® cool colors.

U takmer všetkých exteriérových fólií skai® chráni patentovaná technológia cool colors osvedčeným spôsobom fóliu a nosič tým, že podstatne znižuje pohlcovanie tepla. Inovácia zabezpečuje, že sa okno pri silnom slnečnom žiarení zahrieva výrazne menej. Špeciálne pigmenty znižujú tepelný účinok blízkeho infračerveného slnečného žiarenia. Vďaka patentovanej technológií skai® cool colors prevažná časť tohto žiarenia do profilu nepreniká, ale odráža sa od neho. Vstup tepla do profilu je podstatne nižší, povrch zostáva studený ("cool") a okno je rozmerovo stabilné. Tým technológia skai® cool colors predlžuje životnosť okna. Táto inovatívna technológia sa na trhu osvedčuje už veľa rokov.

Spektrálna reflexia dvoch povrchov 
Fólia skai® zelená (tannengrün) s technológiou cool colors (modrá krivka) odráža 4x lepšie než zodpovedajúca bežná fólia (červená krivka)
Spektrálna reflexia dvoch povrchov Fólia skai® zelená (tannengrün) s technológiou cool colors (modrá krivka) odráža 4x lepšie než zodpovedajúca bežná fólia (červená krivka)

Skai® cool colors PLUS – exteriérová fólia pre použitie v extrémnych klimatických oblastiach

Ďalším vývojovým radom tejto osvedčenej technológie sú fólie cool colors PLUS. Vyznačujú sa trojvrstvou skladbou, ktorá prispieva k dosiahnutiu ešte väčšieho účinku pri znižovaní absorpcie tepla, hlavne na tmavých profiloch.

Farebné fólie môžu v zásade odrážať iba časť infračervených lúčov. Preto určitá časť žiarenia dopadá tiež na podklad nachádzajúci sa pod fóliou. Pokiaľ je fólia tmavá, IR žiarenie je absorbované a mení sa na teplo. Pri technológií cool colors PLUS tomu zabráni biela spodná vrstva, ktorá sa vyznačuje perfektnými odrazovými vlastnosťami. Výsledkom sú najlepšie hodnoty zníženia pohlcovania tepla, takže aj v horúcich oblastiach je možné bez zaváhania použiť tmavšie farby fólií. Navyše vďaka inovatívnej 60 µm hrubej akrylátovej vrstve s vynikajúcimi vlastnosťami ochrany proti UV žiareniu táto technológia dosahuje najlepších výsledkov pri vystavení poveternostným vplyvom.

V porovnaní so súčasnými tepelno – optimalizovanými riešeniami, ktoré sú dostupné na trhu, technológia skai® cool colors PLUS dosahuje o 5°C lepších výsledkov pri meraní tepla. To umožňuje väčšiu slobodu pri výbere farieb pre aplikácie okenných konštrukcií. Fólia sa tým kvalifikuje pre použitie v extrémnych klimatických oblastiach.

V rámci ďalšieho vývojového kroku z technológie cool colors na technológiu cool colors PLUS sú fólie navyše vybavené bielou základnou vrstvou a tým dosahujú ešte väčší účinok pri znížení absorpcie tepla.
V rámci ďalšieho vývojového kroku z technológie cool colors na technológiu cool colors PLUS sú fólie navyše vybavené bielou základnou vrstvou a tým dosahujú ešte väčší účinok pri znížení absorpcie tepla.

Continental ako špecialista na povrchové materiály - krátky profil

Ako špecialista na zušľachťovanie povrchov sa spoločnosť Continental zameriava na funkčné a dizajnové materiály pre automobily, nábytkársky a stavebný priemysel, polygrafický priemysel, ale aj pre domácich majstrov. Medzinárodný, celosvetovo pôsobiaci koncern prepája teraz tieto jednotlivé odbory vo vnútri jedinej obchodnej jednotky pod názvom Benecke-Hornschuch Surface Group.

V rámci tejto obchodnej jednotky s takmer 6 000 zamestnancami Continental vyvíja a produkuje povrchové materiály v troch segmentoch – automobilový priemysel, bývanie a elastomerové poťahy – a to v 15 lokalitách v Nemecku, Číne, Mexiku, Poľsku, Španielsku a USA. Okrem výrobných závodov disponuje 25 predajnými kanceláriami a zastúpeniami vo viac než 60-tich krajinách sveta.

Špeciálne pre vonkajšie priestory boli vyvinuté povrchy skai®. Jedná sa o poťahové materiály pre rôznorodé stavebné prvky, akými sú okná, dvere, garážové brány či obklady fasád. Ideálnym spôsobom prepájajú funkciu s dizajnom: sú nielenže odolné proti poveternostným vplyvom a ľahké na údržbu, ale ponúkajú vysoko hodnotný dizajn, príjemný aj na dotyk. Ich modulárne zloženie je využívané na rôznych nosných materiáloch, pre rôzne účely použitia a spracovania. To umožňuje zjednotiť dekor v jednotlivých stavebných prvkoch a dovoľuje projektantom, stavebníkom a architektom pružne reagovať na individuálne priania.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Trendy v interiéri pre rok 2020: Skrášlite si domov drevom

Trendy v interiéri pre rok 2020: Skrášlite si domov drevom

Zverejnené 27.1. Nový rok je pre mnohých novým začiatkom. Zároveň je ideálnym časom na premenu vášho interiéru. Oživte svoju domácnosť štýlovým dizajnovým kúskom či farbou podľa najnovších trendov. ísť na článok

Veľtrh Drevodomy - pasív, strechy a izolácie nám prezentoval nové možnosti v modernom a ekologickom bývaní

Veľtrh Drevodomy - pasív, strechy a izolácie nám prezentoval nové možnosti v modernom a ekologickom bývaní

Zverejnené 26.1. Od štvrtka 23. 01. do soboty 25. 01. 2020 sa konal prvý ročník špecializovaného stavebného veľtrhu DREVODOMY – pasív strechy a izolácie v areály výstaviska Expo Center Trenčín. Hlavnou myšlienkou špecializovaného trhu bolo ponúknuť ucelený pohľad na… ísť na článok

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Ako efektívne predeliť priestory v interiéri bez úbytku svetla? Zvoľte sklo!

Zverejnené 25.1. Kedysi uprednostňované malé a tmavé kancelárie pre jedného až dvoch ľudí ustupujú moderným priestorom, plným denného svetla a vzduchu, ktoré umožňujú slobodný pohyb osôb a predovšetkým vzájomnú interakciu. Taktiež v domácnostiach už takmer… ísť na článok

reklama