Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

Tri strešné okná v jednom ráme prinášajú ľahkú montáž aj vysokú mieru presvetlenia

Zverejnené: 8. 6. 2020

Na dosiahnutie presvetleného a vzdušného bývania prispievajú presklené okenné plochy, ktoré dostávajú čoraz väčší priestor nielen v obvodových múroch, ale aj v rámci striech. Práve strešné okno totiž vďaka svojej polohe voči zdroju prirodzeného denného svetla vpustí do našich interiérov zhruba dvakrát viac denného svetla než rovnaká plocha zvislého fasádneho okna. Ešte viac potom prežiari náš interiér a zvýši svetelný komfort kombinácia troch strešných okien integrovaných v jednom ráme - VELUX STUDIO.

Toto elegantné okno 3v1 s úzkymi rámami profilov je osadené dvoma otváracími a jedným fixným oknom. Miestnosť zaplavuje prirodzeným svetlom aj čerstvým vzduchom, zároveň nám rozširuje výhľady a optickým zväčšením priestoru navodzuje pocit voľnosti a pohodlia.

Tri okná za výhodnejšiu cenu

„Veľa architektov hovorí, že prirodzené svetlo je v interiéri neoceniteľné. A veľa majiteľov domov či bytov je často prekvapených, keď si uvedomí, že to nemusí byť nákladné riešenie, v porovnaní s nákupom novej sedačky. Naše elegantné a estetické riešenie strešných okien VELUX STUDIO kombinuje tri strešné okná v jednom ráme," predstavuje novinku produktový manažér spoločnosti VELUX Ivo Pavlík. „Ide o finančne zaujímavé riešenie, pretože získate hneď tri strešné okná za výhodnejšiu cenu ako pri obstaraní troch samostatných okien. A hlavne vám prinesie domov viac denného svetla i čerstvého vzduchu, s pridanou hodnotou v podobe ľahšej montáže oproti inštalácii niekoľkých jednotlivých okien."

Rozdiel v presvetlení miestnosti, keď je vybavená strešným oknom VELUX STUDIO, je na prvý pohľad zjavný.
Rozdiel v presvetlení miestnosti, keď je vybavená strešným oknom VELUX STUDIO, je na prvý pohľad zjavný.

Obed pod otvorenou oblohou aj povzbudenie kreativity

Tri okná osadené v jedinom ráme prinášajú dizajnové a dokonale premyslené riešenie. Štíhly drevený rám je vybavený impregnáciou a dvoma vrstvami bieleho laku. Sú v ňom osadené tri strešné okná; prostredné je fixné, zatiaľ čo okná po stranách sú otváracie pomocou horného madla. Zásluhou štíhlych rámových profilov prepustia o 23% viac svetla v porovnaní s tromi jednotlivými strešnými oknami vedľa seba. VELUX STUDIO je ideálne pre obytné miestnosti, ako sú kuchyne alebo obývacie izby a najmä potom pre priestory, kde potrebujete viac denného svetla (pracovne a detské izby). Inštalujte si strešné okno nad jedálenským stolom a pozorujte pri obede oblohu. Umožnite slnečným lúčom prenikajúcim na pracovný stôl povzbudiť vašu kreativitu. Alebo sa len nechajte uspať plávajúcimi mrakmi nad vašou hlavou a užívajte si zaslúženého odpočinku.

Medzi výhody troch okien v jednom ráme patrí aj ľahká inštalácia.
Medzi výhody troch okien v jednom ráme patrí aj ľahká inštalácia.

Subtílne rámové profily

Strešné okno VELUX STUDIO (vonkajší rám 1837 x 1178 mm) má extra štíhle rámové profily (efektívna plocha skla je 1,41 m2), takže sa jedná o maximálne estetické riešenie s praktickými výhodami – užívateľom umožní širšie, takmer nerušené, až panoramatické výhľady. Mikroklíma miestností vylepší aj výborné tepelnoizolačné vlastnosti okna, ktoré je osadené nízkoenergetickým bezpečnostným trojsklom (Uw = 1,2 W/m2K), a možnosť ventilácie.

To všetko zodpovedá súčasnému trendu zväčšovania presklených plôch a dokonalejšiemu presvetleniu. Novinka má extra štíhly drevený rám s dvojvrstvovým lakovaním a finálnym bielym náterom. Na výber sú rôzne vnútorné tieniace doplnky pre reguláciu svetla alebo úplné zatemnenie. Ďalšou možnosťou je dokúpenie diaľkového ovládania bočných otváracích okien. Po elektrifikácii je možné okná napojiť na systém inteligentnej domácnosti VELUX ACTIVE s automatickým riadením vnútorného prostredia a ovládaním cez mobilnú aplikáciu.

Ľahká inštalácia troch okien v jednom ráme

Výhodou jedného rámu pre tri okná je jednoduchá a rýchla montáž, ktorú zjednodušuje aj možnosť využitia špeciálnych prvkov - lemovanie, zatepľovací rám BDX, plisované hydroizolačné manžety BFX, drenážneho žliabku a manžety z parotesnej BBX. Vonkajšie oplechovanie je z lakovaného hliníka a VELUX STUDIO je možné inštalovať v sklone od 15 ° do 90 °. Okná majú unikátny systém izolácie ThermoTechnology™ či ventilačnú klapku, ktorá umožňuje vetranie aj pri zatvorenom okne. Okrem montáže je jednoduchá aj priebežná údržba - vzduchový filter pre zadržanie nečistôt či hmyzu je ľahko vymeniteľný a krídlo možno otočiť o 160 ° pre ľahké umytie vonkajšej strany okna.

Súvisiace články:

Čierne strešné okno Velux
Automatická ventilácia a tienenie strešných okien
Ako priviesť svetlo a čerstvý vzduch do vnútra budov a ešte pritom ušetriť

Autor: Mgr. Alena Drtinová
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama